У неділю зранку під Лук’янівським СІЗО досі чергують противники обміну ексберкутівців, яких звільнив під особисте зобов’язання Київський апеляційний суд.

Як зазначає Укрінформ, станом на 7 ранку людей поменшало, вони розділились на невеликі групи та чергують біля усіх можливих виїздів з СІЗО.

Час від часу вони групами переміщуються між під’їздами до пенітенціарної установи.

Як зазначає Богдан Кутєпов, станом на 5:45, “людей негусто, але всі ймовірні виїзди заблоковані автівками громадян”.

Раніше активісти заблокували сміттєвими баками основний під’їзд до СІЗО.

Вчора Апеляційний суд Києва у суботу ввечері змінив запобіжний захід п’яти обвинуваченим у розстрілах на Майдані ексберкутівцям на особисте зобов’язання.

Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін до цього перебували під вартою, а Сергій Тамтура й Олександр Маринченко – під нічним та цілодобовим домашнім арештом.

Після цього група активістів заблокувала виїзди з Лук’янівського СІЗО, щоб не дозволити вивезти трьох ексберкутівців для участі в обміні.

Колишні беркутівці перебувають у списках на обмін утримуваними особами, який має відбутися в неділю.

Тим часом російські ЗМІ повідомляють, що представники так званої “ЛНР” (ОРЛО) у неділю вранці виїхали на контрольний пункт пропуску “Горлівка-Майорськ” на території ОРДО для обміну утримуваними особами з українською стороною.

“Сьогодні, 29 грудня, ми вирушаємо на пропускний пункт “Майорськ” ДНР для того, щоб здійснити звільнення і обмін утримуваними особами з території України і з території республік”, зазначила представник “ЛНР” у гуманітарній підгрупі Контактної групи по Донбасу Ольга Кобцева.

Кобцева зазначила, що напередодні сторони склали остаточні списки осіб, які будуть обміняні.

При цьому, за її словами, остаточний формат обміну полоненими з українською стороною стане відомий безпосередньо в момент обміну.

У суботу пресцентр ООС повідомляв, що 29 грудня пропускні операції через контрольний пункт в’їзду-виїзду “Майорське” здійснюватися не будуть.

Від cupol