Китайські радіологи довели необхідність термінового лікування коронавірусної інфекції. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі American Journal of Roentgenology.

Дослідження проводив доктор Го Цюань Хуань (Guoquan Huang) з Другої народної лікарні в Уху (Китай). Було з’ясовано, що час між діагностуванням і початком лікування COVID-19 корелюються з термінами одужання пацієнтів. Такий висновок було зроблено після низки досліджень інфікованих пацієнтів за допомогою комп’ютерної томографії.

Доктор Хуань і його колеги вибрали 25 пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусу, поділивши їх на дві групи. В першу потрапили люди, у яких час між діагностикою та початком лікування склало менше трьох днів, до другої групи потрапили всі інші пацієнти. Послідовні сеанси КТ дозволили спостерігати за процесом одужання.

З’ясувалося, що пацієнти, чиє лікування почалося негайно, мали більш позитивні результати аналізів і одужали приблизно за шість днів з початку перебування в лікарні. Спостережувані, чиє лікування запізнилось, в середньому лікувалися до 13 днів. Го Цюань Хуань зробив висновок, що своєчасне медичне втручання також знижує ризик появи наслідків хвороби.

Раніше китайські вчені розповіли, що пацієнти, які перехворіли COVID-19, швидше за все, отримали імунітет до коронавірусу. При цьому захворювання загрожкє наслідками, до яких входить зниження функції легень приблизно на 20-30 відсотків і фіброз легенів. Колишній пацієнт може відчувати ознаки гіпоксемії і задишки під час фізичної активності.

Від cupol