У Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває двоє львів’ян, що повернулися з Китаю, і мають симптоми респіраторних захворювань. Їх госпіталізували у спеціальні бокси, що мають окремі входи, повідомив 31 січня на брифінгу в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

20-річний львів’янин, що повернувся з Китаю, навчався у Китаї , але далеко від міста Ухань, звідки розпочалося захворювання на коронавірус. Інший 40-річний чоловік поїхав до Китаю у туристичну мандрівку, на острів Хайнянь, яку перервав і повернувся до Львова.

«У пацієнтів, які повернулися з Китаю, виявлені легкі катаральні симптоми. Вони повернулися не з визначених зоною епідеміологічної небезпеки провінцій і були госпіталізовані в інфекційну лікарню. Їм провели експрес-тести на грип. Вони негативні. Інші проби і аналізи відібрані і надіслані до Центру громадського здоров’я МОЗ України. Стан здоров’я цих пацієнтів сьогодні – близький до задовільного, у них спостерігаються легкі катаральні симптоми», – повідомив Андрій Васько.

Всіх мешканців Львівщини, які повертатимуться з Китаю і матимуть симптоми респіраторних захворювань, за словами Андрія Васька, будуть госпіталізовувати в Львівську обласну інфекційну лікарню, у спеціальні бокси, які мають окремі входи, відповідну витяжку і до яких має доступ обмежене коло осіб. Медперсонал, який надає таким хворим допомогу, має індивідуальні засоби захисту. Аналізи проводять і працівники лабораторій інфекційної лікарні, і львівського обласного лабораторного центру МОЗ України. При найменшій підозрі на новий китайський коронавірус nCoV, аналізи надсилатимуть у Центр громадського здоров’я МОЗ України, а звідти деякі аналізи скерують у референс-лабораторії, бо новий тип коронавірусу вимагає більш детального дослідження.

«Якщо буде потреба збільшити кількість місць, у нас є резервні лікарні, які будуть готові приймати пацієнтів», – сказав Андрій Васько.

Львів’яни, які зараз перебувають у боксах інфекційної лікарні, будуть там доти, поки не прийдуть результати їхніх лабораторних досліджень. Аналізи відібрані 27 і 29 січня, то наприкінці наступного тижня, за словами Андрія Васька, мали б вже знати результат, пише ZAXID.NET.

Від cupol