Галицький районний суд Львова обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для керівниці та власниці фірми «Едвіл», яка здійснює гуртову торгівлю фармацевтичними товарами, львів’янки Уляни Струк. ЇЇ підозрюють у причетності до масштабної корупційної схеми медичних закупівель для лікарень Львова та області. Разом із тим суд передбачив для підозрюваної можливість вийти на волю у разі сплати застави у сумі 120 тис. грн.

«Галицький суд ухвалив рішення про затримання в порядку ст. 208 КПК України директорки фірми-постачальника, яка фігурувала у протиправних схемах з бюджетними коштами та оголосив підозру у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 369 (давання хабара) Кримінального кодексу України. Фігурантці обрано міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою в Львівському слідчому ізоляторі з альтернативою внесення застави у розмірі 120 тис. грн», – повідомили в УСБУ Львівщини у п’ятницю, 17 січня.

Згодом у прокуратурі Львівщини уточнили, що заставу директорка фірми сплатила і вийшла з СІЗО.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2019 року СБУ та прокуратура Львівщини повідомили про викриття масштабної схеми корупційних закупівель, у якій фігурували 10 лікарень Львова та області та фірма-постачальник «Едвіл». Йшлося про відкати керівникам медичних закладів у 10-15% за сприяння в укладанні вигідних контрактів.

24 грудня «на гарячому» під час отримання хабара 24,5 тис. грн затримали директора і головного лікаря Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (т. зв. «чорнобильська лікарня») Андрія Синюту. За версією слідства, гроші він отримав від директора та бухгалтера львівської фірми «Едвіл». Суд обрав Андрію Синюті йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою 115 тис. грн застави. Заставу він вніс та вийшов з СІЗО.

Головному бухгалтеру «Едвілу» суд обрав запобіжний захід – тримання під вартою із можливістю внесення застави у сумі 76 тисяч гривень. Натомість директорці цієї фірми Уляні Струк тоді запобіжний захід не обирали, оскільки вона перебувала на лікарняному.

У межах цієї справи відбулися обшуки у помешканнях та робочих кабінетах керівників львівських лікарень. Була вилучена документація, яка підтверджує співпрацю медичних закладів з львівською фірмою «Едвіл», чорнові записи про їх співпрацю та готівка. За даними ЗМІ, у директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігоря Ковальчука вилучили понад 2 млн грн готівки.

Від cupol