Екс-керівник Львівського комунального підприємства «Зелене місто» Вадим Ноздря призначений директором державної компанії «Укрспецекспорт», яка є частиною концерну «Укроборонпром» та одним із найбільших експортерів зброї. 7 січня Вадим Ноздря зареєстрував на сайті НАЗК декларацію як кандидат на цю посаду, а 9 січня був призначений.

У коментарі ZAXID.NET у п’ятницю, 10 січня, Вадим Ноздря підтвердив, що призначений директором «Укрспецекспорту» 9 січня і вже приступив до виконання своїх обов’язків.

Державна компанія «Укрспецекспорт» заснована у 1996 році. Засновником компанії є держава в особі Кабміну. Компанія є уповноваженим державою посередником у сфері експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення, а також товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю. У жовтні 2019 року Державний концерн «Укроборонпром» відмовився від співпраці із двома керівниками підприємств-спецекспортерів – «Укрспецекспорту» Сергієм Проскуркіним та «Спецтехноекспорту» Владиславом Бельбасом. Дію контрактів припинили за згодою сторін. Згодом оголосили конкурси на ці посади. Ще на початку 2019 року проект Bihus.info оприлюднив розслідування про розкрадання в оборонному секторі України та причетність до схем тодішнього керівника держконцерну «Укроборонпром» Павла Букіна. За даними НАБУ, у розслідуваннях, розпочатих після виходу програми, фігурують 10 підприємств, які входять у структуру «Укроборонпрому», збитки становлять майже 1 млрд грн.

Зазначимо, 40-річний Вадим Ноздря також є детутатом Київради від «Самопомочі» – обраний у 23-му окрузі (Дарницький район). З 2017 року очолював ЛКП «Зелене місто», яке займалося проектом будівництва сміттєпереробного заводу у Львові.

Ноздря закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія», є спеціалістом у галузі фінансів. Працював IT-менеджером в ТОВ «Металпромсервіс», менеджером Teletrade D.J. International Consulting Ltd, заступником начальника департаменту ДК «Укрспецекспорт» (ДП СЗТФ «Прогрес»), директором представництва ЗАТ «Мініметалургійний завод Істіл (Україна)», директором ТОВ «Істіл Інвестментс» (ISTIL GROUP).

У 2008 році Ноздря став засновником і гендиректором ТОВ «Савік Шустер Студіос», а з 2012 року працював генеральним директором ТОВ «Істіл Менеджмент», яка надає консультативні послуги бізнесу.

Відповідно до декларації, Вадим Ноздря є киянином, проживає у Києво-Святошинському районі Київської області.

Від cupol