У суботу, 16 листопада, завершилось голосування за проекти громадського бюджету Львова. 103 тис. львів’ян долучились до обрання проектів, які уже наступного року реалізують у всіх районах міста. Найактивніше львів’яни голосували за покращення шкіл, садків, а також підтримували медичні проекти.

Через ажіотаж з голосуванням за освітні проекти у попередні роки, під час вибору переможців буде певна квота: принаймні 40% проектів-переможців мають не стосуватись освітньої та медичної тематики. Тому шанс на втілення своїх ідей мають й автори інших проектів.

Загалом на реалізацію проектів з міського бюджету виділять 42 млн грн. 40% цих коштів використають для втілення великих проектів і 60% – для малих проектів (по 10% для кожного району міста).

Після завершення голосування ZAXID.NET проаналізував усі проекти та пропонує дізнатись, яких змін варто очікувати у кожному районі міста наступного року.

Великі проекти

Цьогоріч у категорії великі проекти (фінансування до 3 млн грн) є п’ять впевнених переможців. Чотири з них стосуються медзакладів або шкіл. Майже 7 тис. львів’ян проголосували за закупівлю діагностичного обладнання в пологовий на вул. Раппопорта.

Ще майже 5 тис. людей підтримали проект створення зони для відпочинку та навчання у школі №30, що на вул. Мазепи. На території школи, зокрема, створять зони з футбольним полем, баскетбольним та волейбольним майданчиками, тренажерами та ін.

Так зараз виглядає місце для гри у футбол на території школи №30

Школа №29 у Винниках завдяки підтримці 4 тис. людей зможе відремонтувати харчоблок за кошти громадського бюджету, а музична школа №2, що на вул. Коперника у Львові, за 3 млн грн придбає музичний інструмент – маримбу. Цю ідею підтримали 2,7 тис. людей. Автори проекту зазначали, що маримба є унікальним інструментом, що складається з укріплених на рамі дерев’яних брусків-клавіш та дерев’яними або металевими трубами-резонаторами.

Маримба, яку придбає музична школа №2

Останній з великих проектів, що входить до п’ятірки переможців, стосується встановлення відеоспостереження у трьох мікрорайонах Шевченківського району: Рясне-1, Рясне-2 та Кам’янка. Автор проекту переконаний, що реалізація проекту дозволить зменшити криміногенну ситуацію у цих мікрорайонах. Цю ідею підтримали понад 3 тис. людей.

Галицький район (малі проекти)

У Галицькому районі цьогоріч є сім малих проектів (фінансування до 600 тис. грн), які реалізовуватимуть наступного року.

Музична школа №2 перемогла не лише у категорії «великі проекти», а й у категорії «малі». За 600 тис. грн ця школа матиме змогу придбати бандуру, оскільки за цей проект проголосували 1,6 тис. людей.

Ще понад тисячу людей підтримали ідею закупівлі апарату для обробки інструментів у 4-й міській клінічній лікарні. На території двох шкіл (№9 та №34) встановлять нові огорожі, а у школі №87 відремонтують харчоблок.

Сквер на перетині площі Данила Галицького та вул. Вічевої озеленять

На перетині площі Данила Галицького та вул. Вічевої проведуть благоустрій скверу: озеленять, замінять покриття старих доріжок, встановлять лавки та ін. На вул. Снопківській також відремонтують дорогу до відпочинкової зони «сквер скульптур».

Франківський район (малі проекти)

Тут також є сім проектів-переможців. На вул. Княгині Ольги, 122 – 122а розширять та відремонтують пішохідну доріжку, бо мешканці скаржаться, що вона занадто вузька. Також у цьому районі відремонтують вхід у парк «Піскові озера» зі сторони вул. Коновальця. Мешканці заявляють, що ремонт там не проводили близько 40 років.

Біля входу у парк «Піскові озера» відремонтують пішохідні доріжки

У парку «Горіховий гай» облаштують громадський простір: замостять пішохідні доріжки бруківкою, встановлять лавки, урни для сміття, вуличне освітлення, а також тенісний стіл.

Ще чотири проекти-переможці стосуються територій шкіл і дитсадка. Зокрема у школі №46 придбають нове обладнання для їдальні, у школі №36 для дітей придбають особисті шафки для зберігання одягу. У «Школі радості» на вул. Івана Пулюя завдяки коштам громадського бюджету територію біля закладу замостять бруківкою, а у дитсадку №37 проведуть ремонт з гідроізоляцією фундаменту будівлі.

Личаківський район (малі проекти)

Перед церквою Покрови на вул. Личаківській, 175, за кошти громадського бюджету облаштують громадський простір. Площу озеленять, прокладуть пішохідну доріжку, встановлять вуличні меблі, освітлення. Тут планують проводити концерти та кінопокази просто неба.

Як зараз виглядає простір біля церкви Покрови

На вул. Козланюка оновлять старий дитячий майданчик, замінивши пошкоджені та аварійні елементи на нові.

Проект дитячого майданчика на вул. Козланюка

У Винниках реалізують проект облаштування мережі вуличних тренажерів. Їх встановлять на таких вулицях: Кільцева, 2а; Кільцева, 1; Кільцева, 9; Винна гора, 14; Жуковського, 39; Івасюка, 21; Стрілецька, 1; Грушевського; Сагайдачного, 35.

Де встановлюватимуть вуличні тренажери у Винниках (клікніть для збільшення)

У цьому районі також ремонтуватимуть харчоблок однієї із шкіл. Йдеться про ліцей «Львівський» на вул. Лисинецькій, 3. У школі №7 наступного року оновлять кабінет трудового навчання: проведуть ремонт, придбають меблі та інше обладнання. Тут створять кілька зон: кулінарну, де можна буде готувати їжу, зону для малювання, моделювання одягу, зону для роботи з деревом та ін.

Проект оновленого кабінету трудового навчання у школі №7

На території школи №47 у Винниках встановлять тренажерний майданчик. У проекті вказано, що згодом на цій території також планують облаштовувати футбольне поле та тенісний корт. За кошти громадського бюджету також відремонтують подвір’я у школі №42.

Залізничний район (малі проекти)

На вул. Вигоди, 60 – 62 демонтують старі елементи дитячого майданчика та облаштують сучасну ігрову зону для дітей від 7 до 12 років. Також у цьому районі відновлять дитячий майданчик на вул. Яворницького.

Проект скверу на вул. Кульчицької

На вул. Кульчицької, 18 завершать облаштування скверу, тут прокладуть доріжки, встановлять вуличне освітлення, лавки та елементи дитячого майданчика. Раніше сквер тут почали облаштовувати саме завдяки перемозі на громадському бюджеті.

Територію школи №67 відремонтують, озеленять, а також створять зони для відпочинку учнів. У школі №68 придбають нові столи та лавки для їдальні, а також посудомийну машину та витяжку. У ліцеї №15 у внутрішньому дворі облаштують відпочинковий простір для учнів молодших класів, ще один навчально-відпочинковий простір облаштують і на території ліцею №75.

Сихівський район (малі проекти)

Автори першої міської сортувальні виграли фінансування для створення ще одного місця, куди б львів’яни могли принести відходи та правильно їх сортувати, щоб їх можна було відправити на повторну переробку. Нову сортувальню облаштують на вул. Панаса Мирного, що на Новому Львові.

Мешканці також отримають фінансування на проект з облаштування відеоспостереження біля будинків на вул. Трильовського, Антонича та Коломийській.

Для учнів ліцею «Інтелект» обладнають приміщення для занять з трудового навчання та проведення різноманітних майстер-класів. У школі №98 відремонтують харчоблок, у школі №96 замінять освітлення та стільці у актовому залі, а також встановлять ігровий майданчик у школі «Дивосвіт».

Шевченківський район (малі проекти)

У міському палаці ім. Гната Хоткевича облаштують мультифункціональний простір для відвідувачів, у який входитиме бібліотека, коворкінг та відпочинкова зона, конференц-зал.

У палаці ім. Гната Хоткевича облаштують простір для роботи та відпочинку відвідувачів

У мікрорайоні Рясне на вул. Шевченка, 322 облаштують інклюзивний дитячий майданчик, що дозволить дітям з особливими потребами бавитись зі своїми однолітками. На вул. Джона Леннона оновлять сквер, зроблять оглядовий майданчик, озеленять територію, встановять вуличні меблі, а також вимостять бруківкою портрет Джона Леннона.

Підтримали львів’яни й ідею лікар Віктора Бобика придбати інкубатори для новонароджених для міської дитячої лікарні на вул. Пилипа Орлика. Також у цьому районі переміг й інший медичний проект з придбання інкубатора та обігрівача для новонароджених в пологовий на вул. Раппопорта.

У ліцеї №81 завдяки коштам громадського бюджету буде можливість відремонтувати та оновити кабінет біології, а школа №99 зможе відремонтувати свою актову залу.

Від cupol