Іран пропонував компенсацію сім’ям жертв катастрофи літака МАУ у сумі 80 тисяч доларів, Україна вимагатиме компенсації у більшому розмірі.

Про це президент Володимир Зеленський розповів інтерв’ю , яке вийшло в ефір на телеканалі “1+1” ввечері 2 лютого

“Іранська сторона одразу нам запропонувала 80 тисяч доларів кожній сім’ї, за кожну жертву … Мені здається, це зовсім не ті речі, це зовсім замало”, сказав президент.

“Коли мені жінка (родичка загиблого – ред.) каже, “як моя дитина піде в інститут, коли в мене немає роботи, а лише (загиблий) чоловік був годувальником. Тому 80 тисяч – це замало, хоча людське життя не вимірюється будь-якими цифрами”., розповів Зеленський.

Зеленський додав, що українська сторона “буде тиснути” на Іран.

Також, за словами президента, українська сторона наполягає на праві забрати “чорні скриньки” з Боїнга авіакомпанії МАУ, збитого біля Тегерану, у разі їх неповного розшифрування на території Ірану.

Як повідомив глава української держави, іранська сторона запропонувала долучити українських спеціалістів до розшифровки “чорних скриньок”.

“Іран вже розуміє, що в нас є більше доказів, ніж було з самого початку. У понеділок (3 лютого – ред.) вони нас запрошують летіти в Іран. … Ми дуже боїмося цього. Чому. Вони можуть запросити наших фахівців в їх … напевно, сучасну, лабораторію”.

“Але нам вже тоді (на початку січня – ред.) наші спеціалісти сказали, що технічно вони не готові до правильного, правдивого розшифрування (чорних скриньок – ред.)”.

“Тому я боюся, що вони можуть їх долучити до розшифрування там, на місці, разом це зробити, і потім “ну і навіщо вам тепер “чорні скриньки”. Ні. Ми хочемо взяти ці скриньки”.

За словами президента України, під час останньої розмови представник Ірану заявив українській стороні: “Окей, якщо ми не зможемо їх розшифрувати, ми вам їх віддамо”.

“Я нагадав, що президент Ірану мені давав слово, що ми будемо долучені до будь-яких предметів, доказів і зможемо взяти “чорні скриньки”.

“Тому, думаю, якщо наші фахівці летітимуть туди, вони повинні мати мандат, щоб в разі неповного розшифрування на місці вони забиратимуть “чорні скриньки”, відзначив Зеленський.

Від cupol