Міністр екологічних перетворень Іспанії Тереза ​​Рібера відгукнулася на заклик про допомогу шведської екоактивістки Грети Тунберг, яка приїхала в США, щоб відправитися на кліматичний форум, проте його перенесли з Чилі в Мадрид. Про це Рібера написала на своїй офіційній сторінці у Twitter.

«Дорога Грета, ми були б раді бачити тебе в Мадриді. Ти подолала довгий шлях і допомагаєш усім нам піднімати проблеми, просвіщати людей і домагатися змін. Ми із задоволенням допоможемо тобі назад перетнути Атлантику. Мають намір зв’язатися з тобою, щоб це здійснити», – написала Рібера.

Раніше Тунберг попросила своїх підписників у Twitter про допомогу в світлі перенесення кліматичного форуму COP25 з Сантьяго в Мадрид. «Виходить, я проїхала півсвіту – в неправильному напрямку:) Тепер мені потрібно знайти спосіб перетнути Атлантику в листопаді…» – написала дівчина.

Судячи із записів в Twitter, зараз Тунберг знаходиться в США. Раніше в жовтні член Європарламенту від Німеччини Йорг Мойтен запідозрив Росію у фінансуванні європейських кліматичних рухів, включаючи діяльність Грети Тунберг.

16-річна шведка з синдромом Аспергера вважається одним з лідерів світового екологічного руху. Слава прийшла до неї після одиночного пікету перед будівлею парламенту в Стокгольмі в 2018 році. Вона вимагала дотримання умов Паризького угоди по клімату. У вересні цього року Тунберг виступила на саміті з питань клімату в ООН, де відчитала політиків за руйнівні наслідки їх рішень.

Від cupol