Для виготовлення приклада й цівки карабіна Savage Axis XP, застосований високотехнологічний полімер – витримує значні перепади температур, стійкий до впливу вологи і деформацій, що робить цей карабін прекрасним зброєю для полювання в будь-який час року. Рельєфні насічки на рукояті і цівці дозволяють впевнено утримувати карабін в екстремальних умовах. Змінний потиличник прикладу дозволяє вирішити питання з балансуванням (для скептиків).

Нарізний карабін Savage Axis XP 22 “кал. 308 Win, є яскравим прикладом зброї, що поєднує в собі класичний дизайн і застосування сучасних технологій при виробництві мисливських карабінів. Максимальна цінова доступність, простота конструкції, надійність і точність, ось основні переваги будь-якої стрілецької зброї і все ці складові присутні в карабіні Savage Axis XP.

Ствол Savage Сenterfire

Ствол карабіна Savage Axis XP, довжиною 22 дюйма (560 мм) виконаний з вуглецевої сталі, склад якої очищено від домішок і вкраплень марганцю, кремнію та магнію і не містить легуючих добавок. Ствол нарізного карабіна Savage Axis XP відрізняється високою твердістю і підвищену міцність. При перевірці Стволними калібрами діаметра Ствола, 7,61 мм проходить вільно, 7,63 мм в Ствол не проходить, що свідчить про точно вивірений діаметрі і калібр ствола в 7,62 мм. Дуловий зріз Ствола оброблений акуратно з зовнішнім діаметром на кінці Ствола 15 мм. Завдяки розробленим конструкторами Savage оригінальному і надійному способу з’єднання Ствола і Стволної коробки за допомогою контргайки, досягнуто максимально точне і міцне з’єднання за принципом “zero-tolerance” – нульова толерантність до люфтам.

Точність Ствола

Точність нарізної Ствола, є гордістю компанії Savage, завдяки спеціалізованому обладнанню і висококласним фахівцям кожен Ствол Savage проходить автоматичну і ручну перевірку, що виключає можливість установки на карабін Savage Axis XP неякісного Ствола.

Технологія Pillar bedding

Відома проблема передачі навантаження при пострілі на ложе в карабіни з вільно вивішеними стволами, коли саме ложе піддається впливу сили імпульсу віддачі, крутного моменту від проходження кулі по нарізу ствола, силі затягування гвинтів кріплення Ствола, успішно вирішена в карабіні Savage Axis XP. Завдяки системі Pillar bedding принцип якої заснований на вставці втулок великого розміру в місця проходження через ложе болтів кріплення групи затвора, усунені фактори, що негативно впливають на функціональні характеристики зброї через нерівномірний розподіл навантаження на ложе, мікрозсувів Ствола при кожному пострілі. Система Pillar bedding застосована при виробництві нарізного карабіна Savage Axis XP і повністю зняла цю проблему.

Система Floating Bolt Head

Механізм замикання каналу ствола з властивою для нарізних карабінів Savage системою floating bolt head. Система з хитається (плаваючою) личиною затвора і двома бойовими упорами виключає будь-які перекоси і обеспечівают100% контакт і правильне утримання гільзи в патроннику Ствола. Що робить карабіни Savage Axis XP надійним мисливською зброєю.

Позитивне враження залишає хромований стебло сталевого затвора, виконаний окремою деталлю масивний зачіп екстрактора і ручка затвора виконана за технологією порошкового спікання металу.

УСМ

Конструкція ударно-спускового механізму проста і надійна. Зусилля спуску в 3.5 кг дозволяє уникнути затягування при натисканні на спусковий гачок і в свою чергу робити точні постріли з хорошою щільністю. В цілому УСМ в карабіні Savage Axis XP делікатний в роботі і добре відрегульований.

Магазин

Нарізний карабін Savage Axis XP укомплектований знімним коробчатим магазином на 4 патрони. Корпус магазин виготовлений з металу, платформа подає пружини виконана з пластика (імовірно поліамід). Магазин, заводиться в шахту прямо без зміщення по осі і фіксується за допомогою металевої скоби з боку приклада і пластикової засувки з боку казенної частини. Кнопка вилучення магазину, розміщена на прикладі досить втоплена для комфортного утримання карабіна, але добре промацується для вилучення.

Комплектація

Карабін Savage Axis XP 22 “кал. 308 Win на відміну від базової моделі Savage Axis, поставляється в заводській комплектації з оптичним прицілом Bushnell 3-9х40 Elite 3200с водовідштовхувальним покриттям лінз Rainguard®, кратністю 3х9, діаметром лінз 40 мм. Та можливістю регулювання діоптрій.

В цілому нарізний карабін Savage Axis XP 22 “кал. 308 Win прекрасний зразок сучасного мисливської зброї від прекрасно себе зарекомендував виробника – збройового заводу Savage. Отриманий протягом цілого століття досвід, постійна робота над впровадженням інноваційних технологій і сучасна науково-технічна база, дозволяє компанії виробляти вогнепальну зброю найвищої якості з прекрасними тактико-технічними характеристиками.

Від cupol