Американська компанія Aireon зібрала дані про рух літака компанії “Міжнародні авіалінії України, що розбився в Тегерані, й передала їх “компетентним органам, які проводять розслідування”.

Компанія Aireon спеціалізується на глобальній системі відстеження і спостереження за літаками та використовує для цього космічні супутники, що дозволяє збирати більш детальну інформацію у порівнянні з тою, що зазвичай доступна на комерційних сайтах трекінгу авіарейсів.

У 2019 році Aireon надала уточнені дані про Boeing 737 Max, що розбився в Ефіопії, що дозволило знайти паралелі з катастрофою у 2018 році такого ж літака в Індонезії. Це пришвидшило з’ясування причини аварій.

Пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії МАУ вранці 8 січня 2020 року вилетів рейсом PS752 із Тегерана до Києва і розбився відразу після вильоту.

За інформацією інтернет-сервісу з трекінгу авіарейсів Flightradar24, дані з транспондерів повітряного судна надходили тільки перші дві хвилини після зльоту.

Компанія Boeing після катастрофи лайнера в Ірані почала збирати інформацію про обставини трагедії.

В Організації цивільної авіації Ірану заявили, що не передадуть “чорні скриньки” (бортові самописці) з розбитого літака компанії Boeing чи американцям.

У жовтні 2018 року після зльоту розбився Boeing 737 Max індонезійської авіакомпанії Lion Air. 10 березня 2019 року також після вильоту з аеропорту Аддіс-Абеби упав літак цього ж типу компанії Ethiopian Airlines. Внаслідок аварій загинули 346 осіб.

Від cupol