Перший президент України Леонід Кравчук пояснив слова нинішнього українського лідера Володимира Зеленського про провину СРСР у розв’язанні Другої світової війни. Він висловився на цю тему в передачі «60 хвилин» на «Росії 1», запис якої доступний на Youtube-каналі.

За словами Кравчука, Зеленський говорив про те, що Друга світова була спровокована укладенням союзу між СРСР і Німеччиною, а також зустріччю Адольфа Гітлера та Йосипа Сталіна у Львові. «Це ж документ, це не є секретом. Намагалися домовитися з цього питання», – заявив колишній український президент. За його словами, про це і говорив Зеленський, а зовсім нікого не звинувачував.

27 січня Зеленський заявив, що в розв’язанні війни нарівні з фашистською Німеччиною винен Радянський Союз. Він додав, що Польща першою відчула на собі «змову тоталітарних режимів». «Це призвело до початку Другої світової війни і дозволило нацистам запустити смертоносний маховик Голокосту», – зазначив президент України на брифінгу після зустрічі з польським колегою Анджеєм Дудою.

У Кремлі відреагували на слова Зеленського; прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков назвав його позицію неприйнятною і образливою для ветеранів. За словами представника Кремля, глава української держави солідаризується з точкою зору польського керівництва, яку Москва вважає помилковою. також шквал критики на Зелееського посипався з уст іших російських дячів.

Від cupol