Президент Білорусії Олександр Лукашенко назвав вівцями громадян, які протестують проти офіційних результатів виборів глави держави. Про це повідомляє БЕЛТА.

На зустрічі з главою місії спостерігачів від СНД Сергієм Лебедєвим Лукашенко назвав минулий голосування святом. «Комусь захотілося зіпсувати це свято. Ми їх побачили – вони засвітилися ще яскравіше цієї ночі », – заявив він.

У Білорусії вибори перейшли в вуличні протести проти Лукашенка. ОМОН прпридушує їх газом і гранатами

Білоруська влада в ніч після виборів зафіксувала дзвінки з-за кордону, продовжив Лукашенко. «З Польщі, Великобританії та Чехії були дзвінки, управляли нашими, вибачте мене, вівцями: вони не розуміють, що роблять, і ними починають вже управляти», – додав президент.

Також Олександр Лукашенко пообіцяв, що відповідь на неправомірні дії буде адекватний, і розірвати країну ніхто не дозволить.

«Те, про що я говорив, це все підтверджується. Якщо хтось не вірив, то він зараз в це повірив. Тобто нам намагаються цю заварушку підкинути. Я попереджав: майдану не буде, як би комусь цього не хотілося. Тому треба втихомиритись, заспокоїтися. А батькам втретє кажу подивитися, де їх чадо, щоб не було потім боляче. Щоб не ахали, що не охали», – сказав білоруський лідер.

Лукашенко додав, що були поранені близько 25 співробітників ОМОНу: «Є переломи рук, ніг. Спеціально, цілеспрямовано били по цим хлопцям. Вони відповіли. Чого тепер ридати і плакати? Тому відповідь буде адекватна».

Він пообіцяв, що уряд не дозволить «розірвати» Білорусь. За словами Лукашенка, в Мінську 9 серпня хотіли «розпалити пожежу»: «Звичайно, це у них не вийшло. Десь, може, і ми допустили якісь помилки, десь були промахи. Я теж чесно зізнавався, що ми ще не все знаємо, чого вони хочуть».

Увечері 9 серпня по всій Білорусії спалахнули акції протесту. У центрі Мінська почалися зіткнення з ОМОНом. Демонстрантів придушували за допомогою сльозогінного газу, світлошумових гранат, димових шашок. За офіційними даними, постраждали 39 силовиків і більше 50 цивільних осіб. Правозахисники повідомляють про одного загиблого учасника протестів.

Згідно з даними Центрвиборчкому, Лукашенко набрав 80,23 відсотка голосів. Його головна суперниця Світлана Тіхановском – 9,9 відсотка. Вона заявила, що не визнає ці результати.