Депутати Львівської міської ради під час сесії 13 лютого підтримали рішення «Про співпрацю між Львівською міською радою та ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати». За відповідне рішення проголосувало 56 депутатів.

Згідно з документом, опублікованому на офіційному сайті міськради, місто зобов’язується створити народний клуб «Карпати» за умови, що нинішні власники передадуть права на клуб у власність територіальної громади Львова.

«Футбольний клуб “Карпати” — це структура, яка завжди була гордістю громади. Я розумію сьогоднішню непросту ситуацію, засновники чомусь не фінансують зараз цей клуб. Можливо дійсно пора взятися до ідеї створення народної команди. Тут важливо почути думку львів’ян, має буди публічне обговорення. Сьогоднішня ухвала — це старт цього процесу. Можливо сьогодні ми почнемо новий етап розвитку нашого славного футбольного клубу. Футбольний клуб користується земельною ділянкою, вони отримали в оренду за 1 грн від міста стадіон і так буде й надалі. Львів любив «Карпати», любить і буде любити. Це дуже важлива ухвала. Ми даємо чіткий імпульс від громади міста — ми за «Карпати», за футбол. Це довга дорога, яка передбачає складні рішення, але ми до них готові”, — прокоментував Андрій Садовий, міський голова Львова.

Як вказано в ухвалі, основними умовами створення «Народної команди «Карпати» стали безоплатна передача корпоративних прав ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» у власність територіальної громади. За даними YouControl, ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» було засновано у 2002 році двома компаніями з Британських Віргінських островів – Крисал Холдінгс ЛТД (Krisal Holdings LTD) та Менділ Лімітед. Кінцевим бенефіціаром першої компанії є Катя Парпі з Кіпру, другої – теж кіпріот Хрістакіс Ніколау.

Натомість місто гарантувало продовження пільгового періоду користування спорудами стадіону «Україна», тренувальними полями та надання в оренду земельних ділянок, необхідних для їх належного функціонування на пільгових засадах «Народної команди «Карпати». Також ця ухвала передбачає забезпечення розвитку дитячого футболу у Львові.

«Місто зробило хороший пас команді «Карпати» – заявив депутат Григорія Козловського, який був одним з ініціаторів цієї ухвали. – Місто готове очолити цей процес та передбачити необхідні гроші в бюджеті. Тому коли буде хороший зворотній пас, ми зробимо другий хід, який не буде декларативний».

Сам Козловський свого часу був проти того, щоб місто погодило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Липова, Алея, 5 для ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати». Клуб хотів отримати від міста понад 8 га землі під стадіоном «Україна» та навколо нього. На цій території клуб планував здійснити капітальне будівництво, яке би включало реконструкцію як самого стадіону, так і будівництво нових об’єктів – закладів харчування, готелів, ресторанів, магазинів та розважальних закладів. Тоді керівництво «Карпат» звинуватило депутата у провальному голосуванні. У відповідь Козловський назвав аферою намір «Карпат» отримати цю землю. Та після трьох тижнів переговорів сторони таки дійшли до згоди.

Тепер же різні підрозділи мерії спільно з профільними депутатськими комісіями повинні визначити необхідне фінансування для створення команди у наступних бюджетних періодах. А також надати перелік об’єктів інфраструктури, котрі потенційно можуть бути залучені до цього проекту.

Поки ж планують вивчити міжнародний досвід функціонування подібних команд. І до квітня 2020 року винести на розгляд сесії міської ради програму створення «Народної команди «Карпати».

ФК «Карпати» заснований 18 січня 1963 року. Це єдиний клуб за всю історію Кубка СРСР, що виграв трофей, виступаючи не у вищій лізі (1969). Дворазовий фіналіст Кубка України: 1993 і 1999, нагадує ZAXID.NET.

Від cupol