Безпритульні або ж люди, які перебувають у скруті, у Львові мають можливість харчуватися безкоштовно. Таку ініціативу підтримують при храмах міста. А також раз на тиждень діляться їжею і вихованці Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Пані Оксана до церкви Різдва Пресвятої Богородиці приходить щовівторка. Тут семінаристи годують усіх, хто цього потребує.

«Я прийшла не вперше. Вони завжди дуже добре годують, смачно готують. Тут картопелька і макарони, і капусточка. Ми дуже задоволені, ми вдячні їм, вони дуже нам допомагають у нашому скрутному становищі, бо в кожного є свої проблеми. В когось інвалід, у когось внуки – сироти, так, як у мене. Так що щиро ми їм дякуємо», – пояснює жінка.

Ідея такої благодійної акції виникла у семінаристів після того, як побачили, що після їхніх трапез залишається чимало харчу.

«Усю їжу, що лишається в семінарії з вечері, сніданку, щоб цю їжу не викидати, ми привозимо сюди і роздаємо», – говорить семінарист Нараз Пришляк.

Так вже майже рік щотижня голодні та спраглі отримують їжу. Втім ці люди, кажуть організатори, потребують поживи не лише фізичної, а й духовної.

«Є багато людей, які потребують якоїсь уваги, щоб їх вислухали, чи допомоги. Оскільки ми діємо від церкви, то ми після роздачі першого та другого читаємо Святе Письмо. Після того промовляємо до людей проповідь», – розповідає семінарист, співзасновник акції Орест Апостолюк.

Акція є ще й екологічною, адже при роздачі їжі семінаристи практично не використовують одноразового посуду. Просять людей приходити зі своєю тарою. Також закликають долучатися і волонтерів або ж приносити продукти, медикаменти та одяг. А ще годують потребуючих і в інших храмах. Люди, які приходять до церкви Христового Воскресіння, тут і справді нерідко рятуються від голоду.

«Я маю дві тисячі гривень. Що то є? За хату треба заплатити. Дуже мені було тяжко, якби я сюди не ходила їсти. Я задоволена», – сказала потребуюча пані Параскевія.

У храмі такі благодійні обіди відбуваються щодня з 13 до 15 години, пише ZAXID.NET.

Від cupol