Вже з початку року, за словами Ірини Маруняк, заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, місто перейшло на інший формат надання послуг для мешканців — у Львові працюють 17 комунальних управляючих компаній замість ЛКП, – інформує прес-служба ЛМР.

Також буде запроваджено побудинковий облік ресурсів — тепер кошти будуть акумулюватися по кожному будинку і витрачатимуться саме на роботи в цьому будинку.

ʺЗ 1 січня 2020 року у Львові розпочали працювати 17 комунальних управляючих компаній з 39. Тобто ми зменшили кількість управляючих компаній на 56%. Також у нас діє 12 приватних управляючих компаній і наше ЛКП ʺРАПʺ — це аварійна служба також бере на обслуговування будинки.

З управляючи компаніями ми укладаємо угоди до 31 грудня 2020 року та будемо моніторити їхню роботу. Якщо робота буде не якісною, то контракт буде розірвано достроково. У перспективі з цих 17 управляючих компаній має залишиться лише 6, тобто буде 1 компанія в кожному районі. Зокрема, у Личаківському районі з початку року працює лише одна управляюча компанія, адже цей район був пілотним, і він найшвидше розпочав реформу щодо укрупнення ЛКПʺ, — розповідає Ірина Маруняк.

За її словами реформою ЖКГ місто прагне, що було відновлено відчуття власності та відповідальності у співвласників будинку, щоб мешканці розуміли, що саме вони є відповідальні за свій будинок — вони визначають розмір квартирної плати і що потрібно зробити у будинку і яка почерговість виконання цих робіт.

ʺЯкщо говорити про переваги управляючої компанії, то найперше, на що вона націлена — це підвищення якості надання послуг з управління багатоквартирними будинками, побудинковий фінансовий облік доходів та витрат на багатоквартирний будинок, співвласники самостійно визначають розмір та вартість додаткових робіт, а управитель зобов`язаний розробити стратегію розвитку будинку та презентувати його на загальних зборах співвласників для подальшого затвердження. Управляюча компанія має мати свій сайт, можливо навіть мати свою Гарячу лініюʺ, — додала Ірина Маруняк.

За її словами, у 2020 році будуть діяти Програми співфінансування ремонтних робіт у житлових будинках, які списані з балансу місцевих рад. Це:

  • Програма технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчерезації ліфтів у житлових будинках та закладах охорони здоров’я м. Львова на період 2017−2023 років. (Ухвала № 2048 від 08.06.2017). На цю Програму передбачені кошти у бюджеті розвитку;
  • Програма відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків у місті Львові на 2015−2020 роки (ʺТеплий дімʺ). (Ухвала № 4413 від 19.03.2015 р);
  • Програма підтримки співвласників багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що списані з балансу Львівських комунальних підприємств, у проведені невідкладного ремонту, капітального ремонту, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках у місті Львові на 2019−2020 роки. (Ухвала № 4821 від 04.04.2019);
  • Програма сприяння створенню та забезпеченню функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Львові на 2016−2020 роки. (Ухвала № 514 від 26.05.2016).

Від cupol