З 16 березня у Литві запроваджується карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу, з 18:00 14 березня буде тимчасово відновлено прикордонний контроль на внутрішніх кордонах ЄС з Польщею і Латвією.

Про це повідомляє Delfi з посиланням на відповідне рішення уряду та міністра внутрішніх справ Ріту Тамашуненене.

Прем’єр Литви Саулюс Скверняліс: “Литовський уряд (…) вирішив оголосити карантин у Литовській Республіці … Із запровадженням карантину в Литву буде заборонено в’їзд більшості іноземців, буде закрито більшість магазинів, за винятком продовольчих. Заборони не стосуватимуться руху товарів”.

За словами Тамашунене, відновлення прикордонного контролю під час в’їзду до Литви заборонить в’їзд іноземцям, за винятком тих, хто має офіційний дозвіл на роботу.

При цьому у разі вильоту з Литви у громадян можуть виникнути труднощі з поверненням.

“Усі (громадяни Литви – ред.), які повертаються з заражених територій, потребуватимуть 14 днів самоізоляції”, каже Тамашунене.

“Рух, який був найбільшою цінністю Шенгену, тепер стає нашою найбільшою загрозою, і ми просимо громадян не подорожувати, стримуватися”.

Радника прем’єр-міністра і глава Групи інформування громадськості у Центрі з надзвичайних операцій Гедрюс Сурпліс заявляє: “Країна, ймовірно, перейде на карантин у понеділок”.

Від cupol