Войцех Бакун, мер прикордонного Перемишля, назвав скандалом евакуацію українців, яка відбулась у місті у п’ятницю, 21 березня.

Відповідний допис мер розмістив у Facebook і обурився, що евакуацію проведено у час, коли в місті триває карантин і мешканців просять не виходити з дому. Окрім того, мер міста каже, що йому не вдалось знайти відповідального за організацію евакуації кількох тисяч українців.

«Зв’язались з усіма службами, щоб дізнатись, хто відповідальний за організацію та безпеку кількох тисяч людей і єдину відповідь, яку ми отримали – це “хтось”. Це скандал, щоб у час запровадження заходів безпеки у місті, звернення до мешканців, дезінфекції хтось у абсолютно неконтрольований спосіб організував у місті пересадку кількох тисяч осіб. І це все у той час, коли забороняємо дітям виходити з дому і самі значно обмежуємо свою активність», – йдеться у дописі Войцеха Бакуна.

На закиди мера Перемишля відповіло посольство України у Польщі.

«Шановний пане мер. Інформую, що у кризовій ситуації інколи повинні діяти швидко і ефективно. Перепрошуємо, що проінформували про це вас учора після обіду, а не за місяць наперед. Ми працюємо в режимі реального часу та в реальній ситуації війни. У той же час ми хочемо подякувати від імені всіх українців, що міські служби, прикордонна та залізнична охорона в Перемишлі працюють дуже ефективно – спокійно і, головне, без паніки, надаючи всю необхідну допомогу та допомогу під час приїзду в Україну спеціальних поїздів», – йдеться у відповіді українського посольства у Facebook.

Також у дипустанові наголосили, що громадяни України, які через Перемишль повертаються додому, не порушували законів і не збирались у групи більше 50 осіб.

«Навіть, якщо вони проводять час очікування (на поїзд – ред.), гуляючи Перемишлем, то нема чому дивуватись. Завдяки вашій діяльності і діяльності мешканців Перемишль є чудовим містом. Громадяни України у захваті від його краси», – йдеться у дописі посольства України.

Варто додати, що посол України у Польщі Андрій Дещиця особисто брав участь в евакуації українців у Перемишлі про що свідчать фото на сторінці посольства.

Андрій Дещиця координував евакуацію українців у Перемишлі (фото посольства України у Польщі)

Як повідомляв ZAXID.NET, 20 березня «Укрзалізниця», реагуючи на чисельні звернення громадян України, які не могли виїхати з Польщі, запустили п’ять спецпоїздів до Перемишля. Усі вони були переповнені. Ще два спецпоїзди до Перемишля здійснять рейси у суботу, 21 березня.

Від cupol