Спеціалізована антикорупційна прокуратура офіційно оголосила про підозру у зловживанні владою меру Львова Андрію Садовому. Про це у четвер, 21 листопада, заявив сам Андрій Садовий. Підозра оголошена по справі будівництва індустріального парку у Рясному. Прес-служба САП повідомила, що меру Львова обиратимуть запобіжний захід і прокурори проситимуть встановити заставу в 50 млн грн.

«Щойно прокурори Холодницького вручили мені повідомлення про підозру. Про що йдеться? У 2015 році місто Львів на відкритому інвестиційному конкурсі залучило інвестора – компанію CTP. Ми від цієї компанії за землю отримали 54 млн грн. Було поле, де корови паслися. На цьому полі компанія має збудувати індустріальний парк. Починаючи з 2015-2016 років і далі – блокування зі всіх сторін. На рівні влади держави, генеральної прокуратури… За той час компанія CTP збудувала парки в Румунії, в інших країнах. Це третій за об’ємом інвестор, який інвестує в промислове майно. Вони мають намір створити тут у Львові три тисячі нових робочих місць. З того часу, з 2016 року, прокурори їздять, досліджують. Земля стоїть. Отакі реалії нашого часу, будемо боротися і будемо перемагати», – заявив Андрій Садовий.

Через кілька годин після повідомлення Садового прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури офіційно повідомила про вручення підозри кільком особам Львівської міськради.

У повідомленні САП вказано, що ще у 2015 році до правоохоронців звернулись понад 60 громадян із заявами про незаконне відчуження належної їм землі.

«Під час розслідування цих фактів встановлено та підтверджено висновками експертів і спеціалістів, що дійсно понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовими особами Львівської міської ради в порушення вимог чинного законодавства без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості. Крім того, з’ясувалося, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області, як земля сільськогосподарського призначення», – йдеться у повідомленні САП.

Там також уточнюють, що цим особам невдовзі обиратимуть запобіжний захід. У САП не вказують імен, однак Андрій Садовий в прямому ефірі ZAXID.NET LIVE повідомив, що підозру по цій справі вручили і в.о. директора департаменту містобудування Львівської міськради Сергію Коровайнику, який у 2015 році займав посаду керівника управління земельних відносин.

Коли саме обиратимуть запобіжний захід, наразі невідомо. Речниця САП Ольга Посталюк заявила «Укрінформ», що антикорупційна прокуратура клопотатиме в суді про 50 млн грн застави для Андрія Садового.

Йдеться про “зловживання під час операцій із земельними ділянками, що розташовані на території Рясне-Руської сільської ради Львівської області, які завдали збитків громадянам та державі на суму понад 93,5 млн гривень”.

Слідство встановило, що понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовцями Львівської міськради без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості.

У САП також повідомили, що продана земля взагалі не належить територіальній громаді Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради області, як земля сільськогосподарського призначення.

Посадовцям Львівської міськради інкримінують вчинення злочину за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 ККУ.

Земельна ділянка у 23 гектари на момент продажу в кінці 2015 року була спірною, бо не були визначені межі міста Львів і села Рясне-Руське. Станом на 2015 рік на цій ділянці були людські городи, паї майже 300 мешканців Рясне-Руського.

Проте у 2017 році Львівська міськрада затвердила меморандум із Рясне-Руською сільською радою. Ухвалою встановлювалася межа Львова і спірна ділянка перейшла до Львова. Також громада села мала припинити протестувати проти будівництва на цій території індустріального парку компанією “СіТіПарк”.

Правоохоронці вважають, що проєкт землеустрою, за яким ділянка відводиться під парк, “не відповідає за складом і змістом вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування, чинних на дату його затвердження”.

Зокрема, земельні ділянки розташовані або за межами Львова, або частково у Львові, але в межах земель колишнього колгоспу “Нове життя”.

У 2016 році генпрокурор Юрій Луценко заявив: “У вересні 2015 року Львівською міськрадою одному із суб’єктів господарювання було надано в оренду земельну ділянку площею 23 га, нормативно-грошова оцінка якої склала 140 мільйонів гривень. Вже через 3 місяці (у грудні того ж року) землю за особистим підписом голови міськради продали за ціною 52 мільйони гривень, що на 88 мільйонів менше її оцінки”.

За версією слідства, у 2015-2016 рр., львівська мерія незаконно заволоділа землею, а потім продала її приватній фірмі втричі дешевше, ніж ринкова вартість.

Під договором купівлі-продажу землі стоїть особистий підпис Садового.

Станом на 2016 рік земля була спірною. Через те, що не були визначені межі міста Львів і села Рясне-Руське.

Тим часом сам Андрій Садовий заявив, що у його родини просто нема таких коштів.

«Я собі важко уявляю, де вони ту суму нарахували», – сказав Андрій Садовий.

На уточнююче запитання, де він братиме гроші на внесення застави, мер Львова відповів: «Буду звертатись до людей. Ви знаєте, моя декларація є публічна, все що я маю. Подивіться – моя зарплата, те, що [дружина] Катерина отримує, у нас немає чогось іншого. Є будинок, є машина, можливо, треба буде щось продавати».

Від cupol