У Міністерстві оборони пояснили причину падіння навчального снаряду у приватний двір застарілістю боєприпаса. Про це у п’ятницю, 3 квітня, повідомив Міністр оборони України Андрій Таран. Він зазначив, що за попередніми результатами розслідуванням, найбільш вірогідною причиною цього інциденту стала технічна несправність ракети, виробленої у 1985 році, тобто 35 років тому. Про це інформує прес-служба Міноборони.

«Під час планових заходів з бойової підготовки бригади проводилися пуски зенітних керованих ракет (ЗРК). Одна з таких ракет впала у двір. Ніхто не постраждав, жодних руйнувань не відбулося. Мною прийнято рішення призупинити стрільби ЗРК до завершення розслідування та проведення додаткової експертизи усіх ракет даної серії», – розповів Андрій Таран.

Міністр зазначив, що минулого року ракета була перевірена та визнана придатною для використання. Але далася взнаки застарілість бортової апаратури.

Як нагадує ZAXID.NET, 2 квітня під час військових навчань на Львівщині снаряд потрапив у приватний сектор. Близько 17:15 він впав на подвір’я житлового будинку в с. Верещиця Яворівського району, що розташоване неподалік навчального центру Академії сухопутних військ.

Від cupol