Верховна Рада прийме закон про обіг сільгоспземель вдень або вночі, або для цього знадобиться дві ночі. Про це заявив міністр економіки Тимофій Милованов, передає AgroPortal.

“Найголовніше полягає в обмеженні концентрації в одні руки, яка зменшена в 20 разів у порівнянні з першим варіантом законопроєкту. Також важливою зміною є заборона купувати землю іноземцям”, – сказав міністр.

“Не дивлячись на протистояння, яке ми бачимо сьогодні, сподіваюся, що після прийняття законопроєкту про обіг землі ми будемо конструктивно працювати з усіма фракціями і політичними силами”, – додав Милованов.

Нагадаємо, Верховна Рада почала розглядати законопроєкт про продаж земель сільськогосподарського призначення у другому читанні.

Радник прем’єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак стверджував, що розгляд законопроєкту про ринок землі у Верховній Раді може зайняти від 3 годин до 2 місяців, залежно від процедури.

На початку вересня 2019 року президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.

Вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів – за референдум із цього питання.

Згідно з листопадовим опитуванням “Центру Разумкова”, 77,6% українців взяли б участь у референдумі щодо скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, якби він відбувався найближчої неділі. 68,3% з них проголосували б за продовження мораторію.

Фракції “Батьківщини”, “Опозиційної платформи – За життя”, “Європейської солідарності” та депутатська група “За майбутнє” виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення.

Тим часом на обід сьогодншнього дня представники парламентської фракції “Слуга народу” продовжували перебувати біля трибуни Верховної Ради після закриття ранкового засідання, щоб запобігти її блокування.

При цьому в самій президії знаходилися глава фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко, яка сиділа на місці спікера Дмитра Разумкова, депутат від “Слуги народу” Мар’яна Безугла, яка зайняла місце першого віце-спікера Руслана Стефанчука і депутат-мажоритарник від ВО “Свобода” Оксана Савчук.

Раніше Тимошенко під час перепалки з колегами зламала мікрофон біля місця спікера і наразі співробітники апарату намагаються його відремонтувати. При цьому Тимошенко поранила до крові палець на руці.

Крім депутатів від “Слуги народу” в залі засідань продовжували перебувати і члени фракції “Батьківщина”. Парламентарії спілкувалися між собою і не вживали ніяких активних дій.

Вечірнє засідання Верховної Ради мало би розпочатися о 16:00. Очікується, що на ньому депутати продовжать розгляд правок до законопроекту №2078 “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”.

Від cupol