Станом на вечір вівторка, 4 лютого, 254 освітніх закладів Львівщини й 32 у Львові тимчасово призупинили своє навчання. Загалом на карантині – 286 освітніх закладів, серед них 32 – дошкільні. Найбільша кількість закладів, де діти застудились чи захворіли на ГРЗ, ГРВІ або грип, – у Золочівському районі.

До прикладу, у кінці січня третина школярів не прийшла на заняття в опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня №1. Тому в його коридорах зараз тихо, а класні кімнати доводиться кварцувати. Ще перед додатковими канікулами тут в шкільний медпункт з’являлось по п’ятеро-шестеро учнів щодня. Жалілись, здебільшого, на головний біль.

«Максимальна кількість хворих була у нас 31 січня й становила 337 учнів. З вівторка, 5 лютого, ми пробуватимемо навчатись дистанційно. Наша школа під’єднана до так званої «хмарної», тому є можливість учителям давати завдання, а учням їх розв’язувати», – розповіла директорка Оксана Пилипчук.

Тим часом, у дитячому стаціонарі центральної районної лікарні – десяток маленьких пацієнтів із гострими респіраторними захворюваннями. В суботу тут опинились 8-річний Ілля з 10-річним братом Максимом. В обох була температура під 40 градусів.

«Удома ми давали їм пити «Нурофен» та «Супрастин», однак нічого не допомагало. Та й мої сини – не з тих дітей, які хворіють. Менший Ілля взагалі перший раз у лікарні», – каже мама хлопчиків Галина Гулай.

Хворими на гострі респіраторні захворювання в Золочеві і селах є майже три сотні дітей. У медзаклади всі звертались зі схожими симптомами.

«Це кашель, нежить, гарячка. Іноді до цього списку доєднуються розлади шлунково-кишкового тракту – болі в животі, рвота й порушення травлення», – пояснює заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства Михайло Гошинський, якого цитує ZAXID.NET.

Від cupol