Кандидати продемократичного руху отримали більшість на виборах до окружних рад в умовах політичної кризи в Гонконзі.

Представники опозиції отримали більше половини місць в радах у боротьбі з провладними кандидатами.

Станом на 5 годину ранку вони отримали 283 місця на противагу приблизно 32 портфелям, що здобули їхні опоненти.

Проголосувати після шести місяців антиурядових протестів прийшла рекордна кількість виборців. Явка становила 71%, що на 24% більше, чим на виборах 2015 року.

Окружні ради Гонконгу контролюють окремі витрати і вирішують ряд місцевих питань, таких як транспорт. Також вони служать платформою для поширення політичного впливу в місті, яке підпорядковується комуністичному Китаю.

Деякі кандидати вже заявили, що результат голосування схожий на голосування підтримки протестного руху. Вони вважають, що ця перемога може вплинути на владу міста, яка підтримує Пекін.

Протести в Гонконгу розпочалися в червні проти намірів влади дозволити екстрадицію громадян автономії до Китаю. Під юрисдикцію Пекіна колишня британська колонія перейшла в 1997 році. Зараз Гонконг – напів автономний “спеціальний адміністративний регіон”.

У соцмережах події вже неодноразово порівнювали з протистоянням учасників Революції гідності й силовиків в Україні взимку 2013–2014 років.

Протести тривають вже близько восьми місяців і останнім часом стали ще запеклішими. Їхні учасники зводять барикади, відбиваються від поліцейських “коктейлями Молотова”, камінням із бруківки і стрілами.

Натомість поліцейські застосовують сльозогінний газ, кийки та водомети. Активісти звинувачують поліцію в побитті та вбивствах.

Протести в Гонконзі тривають майже шість місяців. Вони почались як реакція на законопроєкт, яким дозволяється екстрадиція жителів міста до материкового Китаю.

Крім того, серед вимог демонстрантів – відставка глави адміністрації Гонконгу Керрі Лем, відмова від називання протесту “бунтом”, звільнення арештованих.

Від cupol