У 20 мешканців села підтвердили коронавірус

У селі Давидів поблизу Львова виявили вісім локальних, але не пов’язаних між собою осередків захворювання на коронавірус. Там захворіли 20 людей, під підозрою — майже 140. Тож у селі закрили усі в’їзди. А тим, хто прибуває, двічі на день вимірюватимуть температуру. На вулиці чергують патрульні, а дітям і літнім людям суворо не рекомендують покидати домівки.

Село Давидів — буквально передмістя Львова. Саме тут напередодні виявили вісім локальних осередків захворювання на коронавірус. Тож перше, що зробили, — закрили в’їзди та виїзди до села, залишили лише два. Там двічі на день чергуватимуть медики — і всім, хто повертається, вимірюватимуть температуру.

«Чисто для того, щоби для себе визначити, скільки насправді в нас є людей, можливо, інфікованих, вимірюючи температуру. Значить, пости ми ставимо о сьомій ранку до десятої ранку, з четвертої дня до сьомої дня, тоді коли найбільше людей виїжджає і заїжджає в село», — пояснює голова Давидівської ОТГ Володимир Керницький.

Загалом тут захворіли двадцятеро людей, серед них і головна лікарка місцевої амбулаторії. У сільраді пояснюють: інший персонал медзакладу протестували і наразі хворих на коронавірус не виявили. Тим не менш, управлінці закликають мешканців Давидова зменшити до мінімуму пересування вулицями та особисті контакти, а також заборонити дітям та літнім особам виходити за межі помешкання. Поліцейські кажуть: порушників нових правил поки що не виявили.

«Ми слідкуємо за дотриманням громадянами карантинних заходів. В основному — це перевірка продуктових магазинів, аптек, дотримання дистанції між громадянами, носіння масок», — розповідає рядовий поліції Максим Синюк.

Під підозрою — 86 людей, усього контактних з інфікованими у селі нарахували понад 140. Усі вони зараз, запевняють у сільраді, дотримуються самоізоляції. У той же час давидівські вулиці та громадські місця дезінфікують. Втім місцеві жителі не панікують, але намагаються уникати контактів із односельчанами.

«Намагаємося бути вдома», — каже місцевий житель Дмитро.

Давидівчанка пані Надія додає: «Стараємося багато не ходити, хіба що тільки на роботу і крайні потреби: гроші зняти, щоб купити хліба до хати і ще щось. І все. Бережемося».

Наразі в сільраді не повідомили, чи хворіють цілі родини. Такі локальні карантинні обмеження ввели до 4 травня. Офіційно у селі проживає понад 6 тис. мешканців, інформує ZAXID.NET.

Від cupol