Міський голова Львова Андрій Садовий доручив переглянути вартість оренди міських приміщень для обласних установ. Своє доручення міський голова озвучив під час засідання виконавчого комітету, у п’ятницю, 31 січня. За його словами, таким чином місто зможе компенсувати збитки, які отримує внаслідок масових перереєстрацій обласних установ, які знаходяться у Львові, в міста Львівщини.

«Львівський історичний музей сьогодні перереєстрований у Червоноград і не сплачує податки. Це дуже серйозна ситуація, і я б просив управління комунальної власності переглянути умови оренди для нього. Якщо Історичний музей перереєструвався в місто Червоноград, то всі приміщення, які є у власності громади, і які він зараз орендує у нас, установа повинна орендувати за комерційними цінами. Ми повинні якимось чином компенсувати ті втрати, які отримали. Це ж стосується й усіх інших приміщень, які є у власності громади, і які орендують обласні установи. Закон треба поважати. На моє переконання, і це підтверджують юристи, усі перереєстрації, які зроблені, суперечать чинному законодавству, і я думаю, що це буде доведено», — підкреслив Андрій Садовий.

Львівський історичний музей став вже п’ятою обласною установою, яка розташована у Львові, але змінила місце реєстрації і, відповідно, місце сплати податків. Як зазначав раніше заступник мера міста Андрій Москаленко, ця установа працює в 7 комунальних приміщеннях, одне з яких — на площі Ринок, і сплачує місту за оренду всього 1 гривню. До того ж, в одному з орендованих приміщень самовільно замінено дерев’яні вікна на пластикові, за що установа мала б сплатити 170 тис. грн штрафу.

Нагадаємо, перереєстрованими в інші міста, села і селища області є Львівська обласна клінічна лікарня (у Городоцький район), Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перереєстрували у Турківський район, Державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр (у Старий Самбір), Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи (у Самбірський район). Також іще в листопаді минулого року депутати обласної ради намагалися проголосувати за перереєстрацію Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні в с. Заклад Миколаївського району області, однак тоді забракло голосів.

Міська влада неодноразово зазначала, що вважає такі дії порушенням бюджетного та податкового законодавства, відтак — звернулась у Міністерство фінансів, Державну податкову службу та інші державні установи, з проханням втрутитись у ситуацію. За даними департаменту економічного розвитку, річні втрати міського бюджету від перереєстрації обласних установ можуть перевищувати 100 млн грн., повідомляє ZAXID.NET

Від cupol