Наша відповідь Чемберлену: мер Львова хоче підвищити вартість оренди приміщень для обласних установ

Міський голова Львова Андрій Садовий доручив переглянути вартість оренди міських приміщень для обласних установ. Своє доручення міський голова озвучив під час засідання виконавчого комітету, у п’ятницю, 31 січня. За його словами, таким чином місто зможе компенсувати збитки, які отримує внаслідок масових перереєстрацій обласних установ, які знаходяться у Львові, в міста Львівщини.

«Львівський історичний музей сьогодні перереєстрований у Червоноград і не сплачує податки. Це дуже серйозна ситуація, і я б просив управління комунальної власності переглянути умови оренди для нього. Якщо Історичний музей перереєструвався в місто Червоноград, то всі приміщення, які є у власності громади, і які він зараз орендує у нас, установа повинна орендувати за комерційними цінами. Ми повинні якимось чином компенсувати ті втрати, які отримали. Це ж стосується й усіх інших приміщень, які є у власності громади, і які орендують обласні установи. Закон треба поважати. На моє переконання, і це підтверджують юристи, усі перереєстрації, які зроблені, суперечать чинному законодавству, і я думаю, що це буде доведено», — підкреслив Андрій Садовий.

Львівський історичний музей став вже п’ятою обласною установою, яка розташована у Львові, але змінила місце реєстрації і, відповідно, місце сплати податків. Як зазначав раніше заступник мера міста Андрій Москаленко, ця установа працює в 7 комунальних приміщеннях, одне з яких — на площі Ринок, і сплачує місту за оренду всього 1 гривню. До того ж, в одному з орендованих приміщень самовільно замінено дерев’яні вікна на пластикові, за що установа мала б сплатити 170 тис. грн штрафу.

Нагадаємо, перереєстрованими в інші міста, села і селища області є Львівська обласна клінічна лікарня (у Городоцький район), Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перереєстрували у Турківський район, Державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр (у Старий Самбір), Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи (у Самбірський район). Також іще в листопаді минулого року депутати обласної ради намагалися проголосувати за перереєстрацію Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні в с. Заклад Миколаївського району області, однак тоді забракло голосів.

Міська влада неодноразово зазначала, що вважає такі дії порушенням бюджетного та податкового законодавства, відтак — звернулась у Міністерство фінансів, Державну податкову службу та інші державні установи, з проханням втрутитись у ситуацію. За даними департаменту економічного розвитку, річні втрати міського бюджету від перереєстрації обласних установ можуть перевищувати 100 млн грн., повідомляє ZAXID.NET