Bloomberg: автовиробники заявили, що за високих цін на електромобілі ринок впаде

Представники найбільшого європейського автовиробника Stellantis заявили, що за нинішніх цін ринок електрокарів чекає крах. Про це повідомляє Bloomberg.

Виробничий директор компанії Арно Дебеф заявив під час виступу на французькому заводі Stellantis, що якщо електрокари не стануть дешевшими, то ринок звалиться. За словами топ-менеджера корпорації, на тлі поетапної законодавчої відмови від автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння та збереження високих цін на електромобілі європейський авторинок неминуче ослабне.

Фахівці Bloomberg назвали зростання ціни на машини з електроприводом актуальною проблемою останнім часом. Так, у травні Tesla, Rivian Automotive та Ford Motor підняли ціни на свою продукцію. За словами фінансового директора Ford Джона Лоурела, компанії вимушено йдуть на такий захід, оскільки зростання цін на сировину робить виробництво деяких моделей із батарейним харчуванням збитковим. Країни Європейського союзу наприкінці червня підтримали ініціативу щодо усунення шкідливих викидів від нових автомобілів до 2035 року, що неминуче змусить виробників відмовитись від випуску традиційних авто.

Фахівці вважають, що з 2024 до 2027 року попит на акумулятори для автомобілів зросте. Якщо на той час не з’явиться достатньо виробничих потужностей, то випуск електрокарів опиниться під загрозою.

У свою чергу, представники Stellantis заявили, що мають намір скоротити витрати на виробництво електромобілів на 40 відсотків до 2030 року. В рамках цієї ініціативи компанія отримуватиме додатковий дохід від випуску програмного забезпечення та надання послуг преміум-класу.

Наприкінці травня фахівці Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) заявили, що електромобілі стають популярнішими. За даними організації, у першому кварталі 2022 року продаж електрокарів у світі зріс на 75 відсотків порівняно з аналогічним періодом 2021-го.

Від cupol