Медики з Гонконгу назвали важкі наслідки пневмонії COVID-19, викликаної коронавірусів нового типу. За їх словами, у пацієнтів, що вилікувалися, можуть спостерігатися погіршення функцій легенів і задуха при швидкій ходьбі, пише газета South China Morning Post.

Глава центру інфекційних захворювань лікарні Принцеси Маргарет Оуен Цзен повідомив, що висновок про наслідки коронавірусу заснований на дослідженні стану близько 12 пацієнтів, які видужали . Двоє чи троє з них вже не можуть робити те, що робили раніше, наприклад, ходити без задишки. У дев’яти пацієнтів виявлено ознаки, що свідчать про пошкодження внутрішніх органів.

Пацієнти пройдуть подальше обстеження, за підсумками якого планується визначити, як сильно у них ослаблена легенева функція. Крім того, належить з’ясувати, наскільки довгостроковий ефект може чинити COVID-19 на легені.

Фахівець також порадив видужалим від коронавірусу виконувати вправи для стимулювання серцево-судинної системи, наприклад, займатися плаванням. За його словами, це допоможе легеням відновитися.

Від cupol