У сезон відпусток господарі домашніх тварин замислюються, куди віддати вихованця на час відпочинку. Ветеринар Тетяна Гольньова  назвала найкращий спосіб подбати про котів та собак.

На думку Гольневої, кішок краще залишити вдома та попросити когось відвідувати їх. Справа в тому, що ці тварини тяжко переносять переїзд у новий будинок, оскільки прив’язуються не до господаря, а до території. Вона пояснила, що у таких випадках кішка може отримати моральну травму, яка переросте у хворобу, наприклад, ідіопатичний цистит. Якщо немає можливості залишити вихованця будинку, то варто купити йому заспокійливі краплі або нашийник, а також вибрати зооготель, у якому трохи тварин, щоб вони не бачили одне одного, розповіла вона.

Ветеринар порадила залишати собак у зооготелях, де вони зможуть завести собі друзів. Однак вона попередила, що деякі вихованці воліють усамітнення і можуть виявляти агресію до інших тварин. «Господар повинен переконатися, що співробітники перетримки дотримуються режиму ізоляції і готові дати тварині побути на самоті за її бажанням», — розповіла вона.

За словами спеціалістки, перед перетримкою і котам, і собакам потрібна моральна підготовка. Також господарі мають перевірити, що їхні вихованці здорові. Якщо домашня тварина має хронічні захворювання, персонал перетримки повинен про це знати.

«Я рекомендую перед відправкою тварини на утримання переконатися, що ви давали їй таблетку від глистів, зробили всі потрібні щеплення. А після того, як ви забрали тварину додому, спостерігайте за її станом кілька днів. Багато хвороб мають інкубаційний період», – наголосила вона.

Раніше ветеринар Євген Ципленков порадив завчасно готувати вихованців до виїзду на природу. Він також перерахував основні ознаки укусів кліщів.

Від cupol