Представник Організації Об’єднаних Націй з питань роззброєння та посол США в ООН відкинули звернення Росії до Ради безпеки із закликом розслідувати “військову біологічну діяльність” США в Україні.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Звинувачення, висунуте МЗС Росії 27 жовтня, є “чистою вигадкою без будь-яких доказів”, заявила посол США Лінда Томас-Грінфілд у Раді безпеки.

Вона також сказала, що ні Україна, ні США не мають програм виготовлення біологічної зброї.

Заступник верховного представника ООН з питань роззброєння Адедеджі Ебо також заявив, що ООН “не знає” про будь-яку програму біологічної зброї в Україні.

Ебо сказав, що його попередник Ізумі Накаміцу інформував Раду безпеки в березні та знову в травні з цього приводу, і ООН не відомо про такі програми біологічної зброї.

Він також сказав, що Організація Об’єднаних Націй не має ні мандату, ні технічних можливостей для розслідування цієї заяви.

РФ надіслала Раді безпеки ООН проєкт резолюції щодо створення комісії для розслідування “діяльності біолабораторій США в Україні”, а також скаргу щодо такої діяльності.

Заступниця постійного представника України при ООН Христина Гайовишин заявила, що Росія вимагає засідань Радбезу ООН з метою поширювати свою пропаганду та дезінформацію, а також готує провокації із застосуванням біологічних речовин.

Від cupol