У Жидачівському районі на Львівщині мешканці перекрили трасу H-09 Мукачево-Івано-Франківськ-Львів, протестуючи проти ліквідації Новострілищанської ОТГ. Протестувальники ходять на пішохідному переході у селі Баківці, час від часу пропускають автомобілі екстрених служб та маршрутні автобуси.

Як повідомив співорганізатор акції, місцевий мешканець Зеновій Змислий, станом на 12:00 на місці зібралися близько 70 протестувальників, вони ходять на пішохідному переході. Акція протесту супроводжують виконанням колядок. Час від часу учасники протесту пропускають автомобілі екстрених служб, маршрутні автобуси.

Люди вимагають від Львівської ОДА при доопрацюванні перспективного плану об’єднання територіальних громад не ліквідовувати Новострілищанську селищну ОТГ та не приєднувати її до Ходорівської міської ОТГ чи Бібрської міської ОТГ.

Анонсований час акції з 12:00 до 22:00 28 січня, однак, як попереджають її учасники, протест може стати безстроковим. Усе залежить від того, як влада зреагує на їхні вимоги.

Голова Новострілищанської ОТГ Галина Козяр пояснила, що місцеві мешканці обурені тим, що ЛОДА хоче ліквідувати їхню громаду, яка вже працює четвертий рік.

«У нас усі економічні показники позитивні, у нас все гаразд. Проблема, про яку нам говорять, що у нас замала чисельність населення і замала площа. Коли ми зі свого боку пояснюємо, що до нас можна приєднати певні території, цього ніхто не чує і ніхто не сприймає. Так виглядає, що обласна влада має якесь своє бачення і не чує людей», – вважає Галина Козяр.

Зазначимо, відповідно до проекту перспективного плану, який напрацьований міжвідомчою групою при ЛОДА і восени 2019 року погоджений у Мінрегіоні, на Львівщині передбачається утворення 67 ОТГ та шести районів. Відповідно до цих напрацювань, Новострілищанська селищна рада має увійти до Бібрської міської громади. Зараз у Львівській ОДА тривають публічні дискусії щодо остаточного варіанту перспективного плану утворення громад в області, який має бути затверджений Кабміном, повідомляє ZAXID.NET.

Від cupol