Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявляє, що репатріація тіл загиблих у катастрофі літака МАУ може потребувати багато часу. Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на інтерв’ю Трюдо телеканалу Global News.

“Горе, яке вони (близькі загиблих, – ред.) переживають, зараз не слід втішати. Вони хочуть відповідей, вони висловили гнів і обурення, а також незмірні страждання. Мені боляче, як і всім канадцям. Я злий, як і всі канадці. Але на відміну від багатьох людей у мене є робота, яка зможе допомогти цим сім’ям безпосередньо. Отримати відповіді – це те, на чому зосереджена моя увага зараз”.

Деталі: За словами Трюдо, у центрі уваги для нього та уряду Канади залишаються жертви катастрофи, попри те, що можуть пройти “тижні, а може, й місяці”, перш ніж тіла будуть репатрійовані для поховання.

Трюдо також заявив, що якщо б не було ескалації у регіоні, де сталася катастрофа, то усі, хто летів на борту літака МАУ, повернулися б додому живими.

Він додав, що через конфлікт і війну невинні люди відчувають на собі основний тягар, і це є нагадуванням, чому “усім нам потрібно так наполегливо працювати над деескалацією, щоб … знайти шлях, який не передбачає подальших конфліктів і вбивств”, зазначив очільик канадського уряду.

Додамо, що за словами президента України Володимира Зеленського, тіла українських громадян, які загинули внаслідок катастрофи літака авіакомпанії МАУ біля Тегерану (Іран) 8 січня, мають бути повернуті на батьківщину до 19 січня.

Про це він відзначив у ході телефонної розмови з президентом Ірану Хасаном Рухані, повідомляє Офіс президента України

“Для нас надзвичайно важливо, щоб уже наступного тижня – до 19 січня – тіла загиблих повернули в Україну, щоб їхні рідні могли з ними попрощатися”, заявив президент

У свою чергу Рухані запевнив, що вже сьогодні вночі (йшлося про 11 січня – ред.)) дасть відповідні доручення, щоб репатріація тіл відбулася якомога швидше.

Від cupol