До перехворіли коронавірусів пацієнтам може не повернутися нюх. Про це з посиланням на американських медиків повідомляє видання The Wall Street Journal.

Згідно з попередніми даними вчених, близько чверті опитаних ними людей, що видужали від COVID-19 пацієнтів розповіли про проблеми з нюхом. За їх словами, почуття сприйняття запахів і смаків значно послабилося через приблизно два тижні після зникнення інших симптомів хвороби. Лікарі заявили, що на відновлення нюху може піти до кількох місяців. При цьому медики не виключають, що для деяких пацієнтів втрата нюху буде незворотною і вони назавжди втратять нормальне сприйняття запаху і смаку.

Лікарі, що розкрили один із наслідків коронавірусу для організму, не змогли визначити максимальний термін повернення нормального нюху, зазначивши, що це питання потребує довгострокового спостереження. Заступник директора Monell Chemical Senses Center в Пенсільванії Даніелла Рід (Danielle Reed) пояснила феномен втрати здатності сприймати запахи і смак захисною реакцією організму. За її припущенням, нюхові рецептори, що йдуть до мозку, «здійснюють самогубство», щоб зупинити поширення вірусу.

Один з перехворіли коронавірусом – 23-річний Метт Ньюї (Matt Newey) – розповів журналістам, що через втрату нюху відчуває сильний стрес. «Я провів півтора дняц без їжі. Мій шлунок зі мною більше не дружить», – зазначив Ньюї, заявивши, що сильно схуд, так як перестав отримувати задоволення від прийому їжі. Колишній пацієнт зізнався, що побоюється залишатися вдома один, так як через втрату нюху він боїться, що не зможе відчути можливий витік газу або запах диму.

У середині травня влада Великобританії заявила про додавання втрати нюху і смаку до офіційного списку симптомів при зараженні COVID-19. За словами медиків, зазвичай цей симптом не виявляється на початковому етапі, але може зберігатися протягом декількох тижнів після проникнення вірусу в організм.

Від cupol