Паризький суд засудив колишнього президента Франції Ніколя Саркозі до трьох років позбавлення волі, два з яких умовно, у справі про корупцію і торгівлю впливом. Про це повідомляє Euronews.

Уточнюється, що один рік Саркозі проведе у в’язниці.

Двоє інших підсудних у справі-колишній адвокат Саркозі Тьєррі Ерзог і екс-суддя Жильбер Азібер — визнані винними в розголошенні професійної таємниці. Вони отримали аналогічні терміни: два роки умовно і один рік — реальний висновок.

За версією слідства, колишній французький лідер через свого адвоката міг обіцяти Азіберу посаду в Монако. В ОБМІН той повинен був надати конфіденційну інформацію про інше розслідування: воно стосувалося звинувачень у незаконному фінансуванні президентської кампанії Саркозі 2007 року з боку спадкоємиці французької компанії L’oreal Ліліан Беттанкур.

Слідство вважає, що 2007 році Саркозі в ході зустрічі з Беттанкур отримав від неї 150 тисяч євро готівкою. Ці гроші він нібито використовував для фінансування своєї передвиборчої кампанії. За законами Франції, кандидатам заборонено приймати пожертви на суму понад 4,6 тисячі євро.

У січні Саркозі запідозрили в незаконному просуванні інтересів компанії з Росії. Йдеться про контракт на три мільйони євро, який уклав екс-президент з російською страховою компанією «РЕСО-Гарантія». Її акціонер, Французьке об’єднання Axa, є великим клієнтом юридичної контори Realyze, заснованої Саркозі. Слідство припускає, що насправді він не надавав Консалтингові послуги, а «торгував впливом», лобіюючи за допомогою своїх зв’язків інтереси російських олігархів.

Від cupol