Печерський райсуд Києва арештував АТОвця Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

“Застосувати до підозрюваного Антоненка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 08.02.2019”, сказано у рішенні суду.

Сам Антоненко розповів у суді таке: “Відносно моїх правих і лівих уподобань, як зазначено було у повідомленні. Я народився в єврейському районі, я наполовину єврей, у мене дід польський єврей. Ви несвідомо, своїм висновком упередженим уже нанесли образу мені особисто і моїй сім’ї…

Є людина, знята на відео 16-го року, до якої намагаються мене причепити…

Я з 13-го року ношу бороду цільну, вона або довша, або вона коротша, але вона суцільна. Людина у відео носить борідку форми “еспаньйолка”, із вибритими повністю щоками.

У мене є декілька особливостей, які мене відрізняють від багатьох людей. У мене плечі трошки покаті, трошки видовжена шия, що геть не стикається з людиною, яка виглядає там.

Плюс ще один момент – вуха. Мої вуха зламані, бо я займаюсь боротьбою, там людина з ціленькими вушками.

І ще один момент, характерна риса – мої рику, вони вкриті татуюваннями. Якщо подивитись на людину на відео, то там геть цього немає.

Я буду співпрацювати. Забов’язуюсь надавати повне сприяння, будь-яку інформацію, з’являтися на вказаний час, що на виклики, що на допити, на будь-які вимоги…

Хотів би зазначити. Людей, які зазначені в тому угрупувані, там є люди, з якими я просто не знайомий, не знаю про їх існування – Дугарь (підозрювана Яна Дугарь – ред.)”.

Суддя Сергій Вовк задовольнив клопотання прокуратури про арешт.

У свою чергу, захист просив не арештовувати Антоненка. Адвокати вважали, що суд взагалі має не застосовувати запобіжний захід і просили про будь-який м’якший варіант, ніж арешт.

На початку засідання прокурор долучив до матеріалів справи документи про вилучення у будинку Антоненка деталей вибухівки.

Захист надав суду відзнаки АТОвця та характеристики на нього. Зокрема, про готовність взяти Антоненка на поруки заявили музикант Сашко Положинський, депутат Яна Зінкевич.

Нагадаємо, слідство вважає Антоненка організатором убивства Шеремета: нібито він, “захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об’єктом уваги громадськості”, намагався вбивством привернути увагу до таких поглядів.

Від cupol