Євросоюз покриває терористів, критикуючи турецький наступ на позиції курдів у Сирії. Про це йдеться в заяві МЗС Туреччини, передає Al Jazeera.

«Для ЄС неприпустимо демонструвати підхід, який захищає терористичні елементи», – вказали у відомстві.

До цього європейські країни випустили спільну заяву, у якій одноголосно засудили дії Анкари. Крім того, вони взяли на себе зобов’язання припинити експорт зброї до Туреччини. У той же час повноцінного ембарго, до якого прагнули Франція і Німеччина, не вводилося, відзначає Al Jazeera.

«Ми не хочемо підтримувати цю війну і не хочемо надавати зброю», – заявив журналістам міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, передає Reuters.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні також закликала Анкару припинити бойові дії. За її словами, їх продовження «ще більше підірве стабільність усього регіону, посилить страждання цивільного населення і спровокує подальші переміщення населення».

Раніше в понеділок президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що його країна «перебуває під загрозою терористичної організації», і тому НАТО слід задіяти п’яту статтю статуту про колективну безпеку. У ній йдеться про те, що напад на одну країну прирівнюється до нападу на всіх членів альянсу.

Ердоган оголосив про початок військової операції в Сирії вдень 9 жовтня. Вона отримала назву «Джерело миру». Її метою значиться боротьба з Робочою партією Курдистану (РПК, заборонена в Туреччині як терористична) та «Ісламською державою», а також створення вздовж усього кордону зони безпеки. Вона проводиться спільно з формуваннями Сирійської вільної армії – одним з найбільших об’єднань збройних сирійських угруповань.

Туреччина зараховує до терористів РПК представників сирійського курдського «Демократичного союзу» (PYD) і їх збройних «Загонів народної самооборони» (YPG). Вони контролюють райони на півночі Сирії, їх традиційно підтримували США.

Від cupol