У ЛМР створили детальну інструкцію щодо порядку похорону осіб, у яких було виявлено підозру на коронавірус або у яких було підтверджено зараження коронавірусною інфекцією. Як повідомили у прес-службі ЛМР, організацію поховання померлих осіб від коронавірусної хвороби та тих, що мали підозру на коронавірус Covid-19, затвердять на комісії з питань ТЕБ і НС.

У цьому порядку детально розписано організацію проведення відповідних поховань для близьких померлої людини та всіх працівників ритуальних служб. Зокрема в документі зазначено, що прощання за місцем проживання і похорон із дому померлого, у якого була підозра на коронавірусну інфекцію або вона була підтверджена, заборонені.

Якщо було встановлено, що людина померла від коронавірусної хвороби, її тіло перевозять із медзакладу в обласний морг, що на вул. Пекарській, для проведення необхідних процедур. Тут тіло обробляють дезінфекційним хлоровмісним розчином, поміщають у непроникний герметичний пакет-мішок та кладуть у щільно закриту труну. Із моргу до місця поховання щільно закриту труну спецавтомобілями мають доставляти комунальні ритуальні служби, повідомляє ZAXID.NET.

Також у документі зазначено, що, якщо людина, яка перебувала на самоізоляції, маючи підозру на коронавірусну інфекцію або підтверджену коронавірусну інфекцію, померла, то в такому випадку родичі померлого повинні одразу сповістити про факт смерті поліцію, свого сімейного лікаря або зателефонувати на «103». Надалі у помешканні проводять дезінфекцію, ізоляцію родичів та подальше інформування всіх необхідних служб.

Доїзд на похорон здійснюється власним транспортом. На похороні одночасно присутніми можуть бути не більше 10 осіб, які мають зберігати відповідну дистанцію та мати елементи захисту (рукавички, окуляри, захисні маски).

Якщо поховання здійснюється у гробівець, то щільно закриту дерев‘яну труну поміщають в цинкову труну. В іншому випадку глибина могили – не менше 2 метрів.

Правила також є визначені для працівників ритуальної служби, священнослужителів, працівників кладовища, а також членів сім’ї померлого від коронавірусної хвороби або з підозрою на коронавірус.

Із повним текстом документа можна ознайомитись за посиланням.

Від cupol