У Львові відзначили переможців громадського бюджету. Автори проектів отримали пам’ятні нагороди та обіцянку, що їхні пропозиції таки реалізують. Також цього року визначили більшу кількість великих проектів — замість п’яти їх буде сім. А загалом на реалізацію усіх пропозицій, які перемогли у конкурсі, наступного року місто витратить 46 мільйонів гривень. І до кінця 2020 року роботи мають бути виконані.

Усі автори переможних проектів громадського бюджету зібралися 6 грудня під одним дахом для отримання нагород. За втілення їхніх ідей заплатить місто, тому на обличчях ініціативних львів’ян тільки радість. Так відбувається вже чотири роки поспіль.

«Навряд чи Львів був би таким красивим, який він є. Тому що кожен з вас таким оголеним нервом відчуває ту чи іншу проблему. Ви не мовчите, ви добиваєтеся свого, ви перемагаєте, ви не здаєтеся», — каже Андрій Садовий, міський голова Львова.

Особлива радість на обличчях авторів проекту «Дай немовляті шанс на повноцінне життя», бо ця перемога — друга поспіль. Минулоріч завдяки міським грошам у пологовому відділенні на вулиці Раппопорта з’явився ще один дихальний апарат, монітор пацієнта, лампи для фототерапії та реаніматор для новонароджених. Цьогорічна перемога подарує медикам новітню ультразвукову систему в кабінет УЗД та інноваційну станцію спостереження за станом малюка під час пологів.

«І від нас є подяка львів’янам, і лікарі нам дуже дякують за допомогу, за те, що ми заручилися їхнім пологовим, що ми ним опікуємося. Вони так само в захваті. Вони не вірили спочатку, як ми перший раз до них прийшли. Тепер вони молодці, вони дуже добре включилися, і ми всі разом отримали цю перемогу», — каже Лейла Мелесова-Вальчак, співавторка громадського проекту «Дай немовляті шанс на повноцінне життя».

Понад 5 тисяч львів’ян підтримали проект створення зони для відпочинку та навчання у школі №30, що на вул. Мазепи. Замість тренажерів, які встановили кількадесят років тому, та стадіону, на якому трава росте клаптями, тут облаштують декілька тематичних зон. Біля школи з’явиться нове поле та майданчик для волейболу і баскетболу, будуть і нові тренажери.

«Діти зняли дуже гарний відеоролик. І гаслом цього відеоролика було «Ми варті кращого». І, власне, тому ми разом з вчителями фізкультури, разом з дітьми дуже довго обирали, який ж спортивний майданчик ми хочемо», — пояснила Руслана Струк, авторка громадського проекту спортмайданчиків біля школи №30.

Довгоочікувану перемогу здобув проект про озеро на Панча. Автори просять зберегти водойму і надати їй кращого вигляду. Для цього коштом міста укріплять береги та почистять дно. Крім того, закуплять пристрій для біофільтрації води, щоб озеро не міліло і залишалося чистим.

«Емоції переповнюють, тому що протягом чотирьох років поспіль громада прагне, аби зберегти озеро на Панча. Щороку вода міліє, і ми дуже хвилювалися про те, що озеро може взагалі зникнути. Подавали тричі і цього року вагалися, чи варто подавати, чи ні. Але все ж таки наважилися», — радіє Наталія Процак, авторка громадського проекту «Збережи озеро на Панча».

Цьогоріч перемогли здобули 55 проектів з 219. А участь в голосуванні взяла найбільша кількість містян за усю історію Громадського бюджету.

«За чотири роки ми маємо ріст у 5 разів, тобто цьогоріч голосувало 100 тисяч. Ми говоримо про те, що львів’янам подобається приймати участь у житті міста, приймати рішення, як місто має розвиватися», — додає начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

Проекти-переможці реалізують уже наступного року у всіх районах міста.

https://zaxid.net/

Від cupol