У Росії виявлено перші двоє заражених коронавірусом. Про це в п’ятницю, 31 січня, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на віце-прем’єра Тетяну Голікова, яка очолює оперативний штаб по боротьбі в вірусом.

Хворі перебувають у Забайкаллі і Тюменської області. Обидва є громадянами Китаю. За словами глави Росспоживнагляду Анни Попової, їх стан стабільний, без клінічних проявів і температури.

Голікова додала, що російська влада починає евакуацію громадян РФ з китайського міста Ухань, звідки почалося поширення інфекції. Крім цього, Росія обмежить перетин з Монголією і зобов’яже громадян КНР, що мають посвідку на проживання в РФ, проходити карантин при в’їзді через пункти пропуску.

До цього в Росії не було зафіксовано випадків захворювання коронавірусом: 30 cічня МОЗ, посилаючись на дані Росспоживнагляду, повідомляв, що хворих новою інфекцією не з’являлися.

Більшість підтверджених випадків захворювання коронавірусом 2019 nCoV зафіксовано в Китаї, інфіковані є у всіх регіонах КНР, включаючи Тибет. За останніми даними, вірусом заражені майже 10 тисяч осіб, 213 померли; 171 пацієнт повністю вилікувався. Інфекція дісталася до США, Великобританії, деяких європейських країн і держав Південно-Східної Азії. Відомо, що вірус здатний передаватися від людини до людини.

Від cupol