Так у 75-ту річницю від смерті вшанували пам’ять Митрополита Андрея

Цьогоріч 1 листопада минає 75-та річниця від смерті Митрополита Андрея Шептицького. Традиційно цього дня у храмі святого Юра відслужити Архиєрейську Божественну Літургію. І на цілий день виставили у соборі для огляду охочих речі, якими користувався предстоятель УГКЦ.

У соборі Святого Юра лунає класика у виконанні львівських колективів. Це шана Митрополиту Шептицькому. Цього дня 75 років тому предстоятель УГКЦ відійшов у вічність. Сьогодні у храмі показують речі єпископа та його родини. Зокрема вперше виставили капелюх. Його Андрей Шептицький часто брав у подорожі.

«Капелюх був куплений у Ватикані. І фірма, яка робить такі капелюхи, яка робила цей капелюх, є ще у Ватикані», – розповів священик собору св. Юра о. Ростислав Будзан.

Є заношені милиці Митрополита. З ними Андрей Шептицький відходив щонайменше 8 років. Пізніше пересів у фотель на колесах. Не змінював їх, бо не любив витрачати зайвих коштів на себе. Поруч із ними – горне сідалище – символ трону Христа.

«Це є авторство Андрія Коверка визначного скульптора 20-30-их років минулого століття. Власне того, який спроектував пам’ятник Шептицькому, що стоїть на Юрській площі», – розповів член громадської ради «Святий Юр» Зенон Боровець.

Можна тут оглянути й ікону Христа чоловіколюбця із відкритим серцем. Її для Митрополита написала мати Софія Фредро-Шептицька. Правда, аби зберегти ікону, поставили інше авторство і трохи її змінили.

«За часів совєцької влади вона була збережа в такий спосіб, що поверх серця було зображено ягня, яке тримає Ісус Христос, як добрий пастор. Коли б вона була в такому оригінальному вигляді, відразу би впізнали чия це є робота, і відповідно ця ікона не збереглася би по сьогоднішній день», – додає священик собору св. Юра о. Ростислав Будзан.

У кришталевому посуді митрополит тримав воду та олію для миропомазання. Все клав у дерев’яну скриньку. Також тут виставлені фотографії з Музею етнографії та художнього промислу.

«Я раніше не бачила ніколи тих речей. Сьогодні мені було дуже цікаво подивитися. Я, наче, повернулася в ту епоху», – розповіла парафіянка Наталія.

Речей митрополита є більше, ніж представили у храмі. Частину із них вивезли до Києва, аби також представити їх у столиці, уточнює Захід.нет.

Від cupol