Постійний комітет з питань розвідки Палати представників США опублікував переписку соратника адвоката президента США Руді Джуліані Льва Парнаса з низкою людей з оточення українського президента Володимира Зеленського.

Джерело: сайт постійного комітету з питань розвідки Палати представників США

Зокрема Парнас переписувався у WhatsApp  з міністром МВС Арсеном Аваковим, главою СБУ Іваном Бакановим та першим помічником президента Володимира Зеленського Сергієм Шефіром.

Згідно з оприлюдненими повідомленнями, Парнас просив Баканова допомогти йому сконтактувати Зеленського і Джуліані.

 

Також він надсилав йому статті з New York Times щодо Трампа і його можливого суперника на виборах 2020 року демократа Джо Байдена.

Пишучи Шефіру, Парнас називався “другом Джуліані” і також просив передзвонити йому. Це було у травні, коли готувався візит Джуліані в Україну.

 

Після того як поїздку скасували, Парнас зустрічався з Шефіром у Києві. Але на останній меседж представника Джуліані Шефір не відповів.

 

Також Парнас, починаючи з квітня 2019 року, кілька разів писав Авакову, вони навіть домовлялися про зустріч 15 квітня, але достеменно не відомо, чи вона тоді відбулася.

 

Парнас просив міністра МВС допомогти з підготовкою візиту Джуліані в Україну, надсилав йому статті з New York Times, просив допомогти сконтактувати його з командою Зеленського. На останнє повідомлення від Парнаса Аваков також не відповів.

 

Під час поїздки Зеленського до США Парнас контактував з помічником і головним радником з міжнародних питань українського президента Андрієм Єрмаком.

Зокрема, Парнас домовлявся про “ще одну зустріч з нашим другом”.

 

Також Парнас часто переписувався з на той час генпрокурором Юрієм Луценком. Зокрема Луценко писав про посла США в Україні Марі Йованович (що вона нібито відкрито закликала звільнити главу САП, вказувала на поганий відбір суддів Верховного суду) і заявляв, що “готовий розповісти про заангажованість”.

 

Генпрокурор також писав, що “якщо ви не будете вживати заходів щодо мадам, то поставите під сумнів усі мої заяви, у тому числі по Б” (ймовірно, мова про сина Байдена).

 

Луценко серед іншого розповідав, що у нього “успішно рухається справа Злочевського”.

 

Відзначається, що деякі документи були надані самим Львом Парнасом. Також повідомляється, що після зміни адвоката в жовтні 2019 року Парнас повідомив, що виконає прохання комітету добровільно надати документи в рамках розслідування імпічменту Трампа.

Від cupol