Виробники коки в провінції Чапаре заявили, що не визнають другого віце-спікера Палати сенаторів парламенту Болівії Жанін Аньєс тимчасовим главою Болівії і вимагають повернення пішов відставного президента Ево Моралеса.

«Ми заявляємо про національну мобілізацію проти державного перевороту, вчиненого в нашій країні», – повідомив віце-президент шести федерацій кокалерос Андронік Родрігес.

Моралес, сам у минулому збиральник коки і профспілковий лідер селян, що вирощують її, захищає використання цієї рослини і вважає її священною. У 2009 році в Конституції Болівії з’явився пункт, який утверджує коку як «культурну спадщину» країни.

Раніше 13 листопада Аньєс заявила, що «негайно бере на себе обов’язки президента відповідно до конституції». 11 січня сенатор повідомляла про свої наміри очолити країну. Вона відзначала, що бере цю ношу, щоб організувати нові вибори президента.

Ево Моралес оголосив про відставку 10 листопада на тлі триваючих протестів. Після цього протестувальники напали на його будинок і спробували заарештувати президента. Моралес засудив болівійський народ і поліцію і назвав їх дії незаконними.

Масові заворушення в Болівії почалися після оголошення результатів виборів глави держави, які пройшли 20 жовтня. На них перемогу в першому турі здобув Моралес. Його суперник, екс-президент Карлос Меса не визнав підсумки голосування. Владу звинуватили у підтасовуванні результатів.

Від cupol