Міжнародна група вчених з Німеччини, Болгарії, Австралії і Канади виявила скам’янілості раніше невідомого виду примата, який жив 11,6 мільйона років тому в міоцені. Знахідка розкриває, яким міг бути останній спільний предок мавп і людей. Стаття опублікована у журналі Nature.

Новий вид, від якого збереглися кістки кінцівок, був названий Danuvius guggenmosi. Це тварина могла висіти на гілках, чіпляючись передніми лапами, проте на відміну від інших мавп, таких як гібон або орангутанг, вона володіла прямими задніми кінцівками, якими часто користувалася для ходьби. У примата також був великий палець, що вказує на те, що D.guggenmosi спирався на ступні, а не на кісточки пальців.

Раніше вчені висловлювали припущення, що двоногий гомінід походить від чотириногого примата, який завжди спирався на всю нижню поверхню чотирьох лап, подібно до сучасних зелених мавп, або від більш «гнучкого» примата, схожого на шимпанзе і здатного іноді пересуватися на двох кінцівках. Однак у D.guggenmosi зовсім інший спосіб пересування, що поєднує як дереволазіння, так і ходіння на задніх лапах.

Від cupol