Держспоживслужба прийняла рішення про вилучення із львівських дитсадків вершкового масла виробництва ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (72,6% жиру), яке виявилося фальсифікованим. Тобто, це було не натуральне вершкове масло, а спред – суміш рослинних і молочних жирів.

Як повідомили в ГУ Держспоживлужби у Львівській області, під час здійснення планової перевірки у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №33 Львівської міської ради було відібрано зразки масла вершкового селянського 72,6% жиру виробництва ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (партія 01), постачальником якого було ПП «Товарна База». За результатами лабораторних досліджень, які провело ДП «Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», у маслі виявлено наявність рослинного жиру. Тобто, це було не вершкове масло, а спред.

«Головним державним інспектором Львівської області прийнято рішення про вилучення з обігу харчових продуктів, а саме масла вершкового селянського 72,6% жиру виробництва ДП “Старокостянтинівський молочний завод” (партія 01) у закладах дошкільної освіти у м.Львові», – повідомили в Держспоживслужбі Львівщини.

У відомстві також зазначили, що скерували рекомендаційний лист на адресу управління освіти Львівської міськради про призупинення закупівлі масла вершкового селянського 72,6% жиру до завершення проведення розслідування.

Як повідомив у коментарі ZAXID.NET перший заступник начальника ГУ Держспоживлужби Львівщини Ростислав Волошин, фальсифіковане масло було виявлено у листопаді під час планової перевірки продуктів харчування у львівському дитсадку №33, однак згодом з’ясувалося, що таке «масло» було закуплено у близько 20 дитсадків Галицького та Франківського районів Львова. За підсумками перевірки з дитсадків загалом вилучили понад 230 кг цього продукту.

За даними YouControl, приватне підприємство «Товарна База» зареєстроване у Солонці Пустомитівського району. Його засновником і директором є Іван Щекун. Воно постачає продукти харчування не лише у львівські дитсадки, а й в інші заклади освіти, зокрема ЛНУ імені Івана Франка, Львівський державний університет внутрішніх справ, а також у львівські лікарні, зокрема, у міську дитячу лікарню Львова та обласну лікарню Охматдит. У 2019 році підприємство виграло тендери на постачання продуктів на понад 40 млн грн.

Навесні 2019 року ПП «Товарна База» стало фігурантом кримінального провадження щодо махінацій із закупівлями борошна і круп для Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Слідчі розслідують зловживання в діях службових осіб комунальних закладів ЛОР, а також службових осіб суб’єктів підприємницької діяльності при проведенні закупівель, з метою заволодіння бюджетними коштами, шляхом їх контрольованого проведення при наперед визначеному/бажаному переможцеві.

Від cupol