На Львівщині зростає захворюваність на грип і ГРВІ. Минулого тижня по допомогу до медиків звернулося 9434 хворих, серед яких 47% недужих – діти віком до 17 років, повідомив заступник директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Олег Когут.

«Захворюваність зростає, хоч епідемічний поріг ще не перевищено. Зросла і кількість госпіталізованих в інфекційні відділення лікарень. Минулого тижня госпіталізували з різними ускладненнями 191 хворого (позаминулого – 155), серед них 137 дітей», – повідомив Олег Когут.

За його словами, у мешканців Львівщини дедалі частіше діагностують вірус грипу типу А. Зі 122 зразків, які від початку епідсезону взяли у хворих з важкими захворюваннями на грип і ГРВІ, у восьми випадках вірусологічна лабораторія Центру підтвердила пандемічний або як його ще називають «свинячий грип».

Грип небезпечний тим, що доволі часто при неправильному і невчасному лікування провокує запалення легень.

Директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак повідомив, що у них зараз побільшало хворих з пневмоніями.

«У таку пору року у нас завжди є хворі з пневмоніями. Тепер їх трохи побільшало. І з настанням потепління прогнозуємо, що їх буде ще більше. При морозній погоді хворих з пневмоніями менше», – каже Любомир Рак.

За даними Центру громадського здоров’я України, від початку сезону на ГРВІ та грип перехворіло понад 2 млн українців. Станом на 22 січня вже зафіксовано 11 летальних випадків. Лікарі констатують, що в Україну цього року повернувся «свинячий грип», який був у нас 10 років тому. Саме він найчастіше провокує важкі ускладнення – вірусні пневмонії. У таких випадках легені можуть «згоріти» буквально за день-два, в деяких випадках – за декілька годин. Тож лікарі радять при перших симптомах грипу відразу звертатися до лікаря.

Піку захворюваності слід чекати в останній тиждень січня – на початку лютого, попереджає ZAXID.NET.

Від cupol