Міжнародні фахівці з Університету Васеда (Японія), Університету Цукуба, Університетського коледжу Лондона та Кембриджського університету (Великобританія) зафіксували найвіддаленішу від Землі галактику, а відтак і найранішу з тих, що коли-небудь спостерігалися. Висновки роботи опубліковані в Astrophysical Journal Letters.

Виявити галактику MACS1149-JD1 вдалося на телескоп ALMA (Atacama Large Millimeter Array) завдяки «червоному зміщенню» її випромінювання. Це явище (схоже на ефект Доплера) можна помітити, коли об’єкти, що віддаляються від спостерігача, випромінюють світло, яке здається червоним через зміщення у бік довших хвиль. Вивчаючи ці усунення, можна визначити рухи всередині галактик, а також їх відстань до Землі. Двомісячне дослідження виявило, що MACS1149-JD1 обертається зі швидкістю 50 кілометрів на секунду і має діаметр три тисячі світлових років. Подальші спостереження можуть допомогти вченим зрозуміти процес формування галактик у ранньому Всесвіті.

Раніше астрономи з різних країн під керівництвом учених з Німеччини помітили у газопиловій хмарі Стрілець B2 найбільшу в космосі молекулу спирту – ізопропанол.

Від cupol