Вранці 28 листопада слідчі Державного бюро розслідувань прийшли з обшуками до підозрюваної у погрозі вбивством щодо президента Марусі Звіробій – справжнє ім’я Олена Самбул (Біленька).

Як видно з відео, до волонтера та добровольця прийшли слідчий ДБР Ігор Короза, люди в балаклавах – представники СБУ та спецпідрозділу “Альфа” – та жінки-поняті.

 

На початку представники ДБР погрожували вибити двері, якщо Звіробій їх не відкриє.

Волонтерка просила почекати, сказавши, що чекає адвоката.

Обшук проходиdна підставі ухвали суду. Перед слідчими діями у Звіробій вилучили мобільний телефон, тому стрім перервався.

Короза не сказав, у якій справі прийшли з обшуком до волонтерки, але днями ДБР повідомило, що його слідчі скерували до Генпрокуратури проект повідомлення про підозру у погрозі вбивством щодо президента чинній народній депутатці Софії Федині та громадянці Марусі Звіробій.

Ведучий телеканалу “Прямий” Тарас Березовець уточнив, що обшук проходиd у будинку Звіробій у Калинівці і назвав слідчі дії “турбодиктатурою в дії” і “політичними репресіями”. Він також додав, що після того, як у волонтерки вилучили телефон, зв’язок з нею обірвався.

Нардеп від “Європейської солідарності” Софія Федина, якій підготували проект підозри за тією з статтею, що і Звіробій, назвала обшук “33-м роком”, “хамством” і “дикою поведінкою”

Федина також поцікавилась, чи “ДБР-нквд” не хоче провести слідчі дії та обшуки у свого “т.зв. керівника у справі оприлюднених корупційних записів“.

Від cupol