Федеральні прокурори в Манхеттені розслідують, чи порушував особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані закони про лобіювання під час своєї діяльності в Україні.

Одне з джерел повідомило, що слідчі вивчають дії Джуліані, спрямовані проти американського посла в Україні Марі Йованович, яка була відкликана навесні.

За словами джерел видання, розслідування щодо Джуліані пов’язано зі справою проти двох його соратників Лева Парнаса та Ігоря Фрумана, які були арештовані цього тижня за звинуваченням у фінансуванні виборчої кампанії. Їх звинувачують у незаконних пожертвування конгресмену, чию допомогу вони шукали в усуненні Йованович.

Федеральний закон вимагає, щоб американські громадяни повідомляли Міністерству юстиції про будь-які контакти з урядом або ЗМІ у США за вказівкою або запитом іноземних політиків чи урядовців, незалежно від того, чи оплачується таке представництво.

Видання зазначає, що Джуліані заперечував правопорушення зі свого боку, але визнав, що він та його партнери працювали з українськими прокурорами для збору потенційно компрометуючої інформації про Йованович, а також колишнього віце-президента Джозефа Байдена та його молодшого сина Хантера.

Повідомляється, що справу проти Джуліані розслідує та ж прокуратура, якою він керував у 1980-х роках.

Виданню невідомо, як далеко просунулося розслідування.

Джуліані заявив, що у федеральних прокурорів немає підстав звинувачувати його в порушеннях щодо лобістських ініціатив за кордоном, оскільки він діяв від імені президента США Дональда Трампа, а не тодішнього українського генпрокурора Юрія Луценка, коли збирав інформацію про Йованович та інших і передав її американському уряду і засобам масової інформації.

Джуліані також сказав, що йому не було відомо про будь-яке розслідування щодо нього.

Від cupol