КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми – депутат Львівської міської ради Зеновій Сірик
7.12.2007

By: 06.12.2007 року, 22.05-22.50, прямий ефір, 08.12.2007 року, 15.00-15-45 - повтор

Автор і ведучий програми – Остап Дроздов   Журналісти – Роман Онишкевич, Новий погляд, Володимир Палига ЛТБ.   Експерт у студії – Петро Мавко, керівник Західноукраїнського регіонального навчального центру.   Остап Дроздов:   Доброго вечора. Вас вітає політична програма «Прямим текстом». Мене звати Остап Дроздов. Прямі запитання, прямі відповіді, прямий ефір.У мене до вас буде велика прохання.  Будь ласка, трохи забудьте про всеукраїнську політику, про прем’єрів, коаліцію і Верховну Раду. Поговоримо сьогодні про те, що у нас під носом. Оскільки завтра день місцевого самоврядування, то програма «Прямим текстом» вирішила поговорити про те, що у нас коїться у Львові. Для цього ми раді вітати в цій студії людину, яка має досвід керування містом, яка знає і може сказати про Львів, про те, як керівництво міста зараз керує. Це є тричі депутат Львівської міської ради Зеновій Сірик. 

Зеновій Сірик:

Доброго вечора.

Остап Дроздов:

Ми раді вітати вас у цій студії. Разом зі мною журналісти львівських ЗМІ, а також у нас сьогодні в якості експерта Петро Мавко, керівник Західноукраїнського регіонального навчального центру.

Транслюється сюжет:

Якихось два роки тому ця людина взяла на себе, без перебільшення, ціле місто Львів. Під час конфлікту депутатів із Любомиром Буняком мирний і дисциплінований секретар Львівської міської ради Зеновій Сірик вмить став помітною постаттю у місті, яка у критичний період зайняла чітку позицію і перейняла керівництво містом. В активі Сірика три каденції депутатства і два роки керування Львовом. Втім, зараз досвідчений Сірик став у міській раді фактично одинаком. Що думає він про Садового, Буняка, всю міську раду сьогодні і поговоримо.

Студія.

Остап Дроздов:

Я недарма хочу спитати вас про це і недарма хочу питати саме вас. З 1988 року ви перебуваєте в такому львівському політикумі. Ви брали участь ще у підпільних конференціях Народного руху України.  Є тричі депутатом міської ради, керували містом. Все-таки як вам виглядає місто зараз. Як вам виглядає робота Садового, команди Садового? Ви маєте з чим порівнювати.

Зеновій Сірик:

Якщо вже брати бика за роги зразу, то напевно почнемо досить коротко. Сьогодні команда і дії команди міського голови поки що загалу невидимі. Ті проблеми, які видні, розуміють тільки вузьке коло професіоналів, які розуміються на міській господарці. Решта поки що оцінюють діяльність міського голови по квіточках, по лавочках на площі Ринок. І це є добре. Але наслідки, які можуть бути, видні тільки поки що вузькому колу професіоналів.

Остап Дроздов:

Стосовно Садового дійсно є дуже багато відгуків – як дуже позитивних, так і дуже негативних. Все-таки основним критерієм роботи мера є не те, як він мило усміхається в телекамери чи смішні анекдоти розповідає,  а в якому стані господарка міста.  Отож, в якому стані господарка міста? Питання до вас як до досвідченого господарника.

Зеновій Сірик:

Про господарку міста можна говорити до ранку. Часу стільки немає.  Я наведу один простий короткий приклад.  Хто сьогодні не знає, що Росія нам підніме ціну на газ. Про це знають вже школярі.  Вже 180 доларів за тисячу кубів, плюс ПДВ, плюс транспортування зі східного кордону – маємо вже понад 200 доларів.  І це зрозуміло всім, а не тільки у нашому місті Львові.

І 19 червня я питаю у міського голови – скажіть нам, шанована, улюблена, кохана львівська владо, який буде тариф для мешканців, коли ціна буде 150 тоді ще, 200, не дай Боже, 300. І що в результаті через півроку я отримую. Ось відповідь нашого міського голови. «Забезпечити основні засади організаційних господарських відносин», «Розробити концепцію» … і так далі. А оце мені сподобалося найбільше. «Здійснювати реалізацію заходів у відповідності до програми…». Знаєте, тут ще бракує тільки слів «затверджено 26 з’їздом КПРС».

Сьогодні 16 років незалежності української держави. І працювати у стилі найгіршої радянської бюрократії вже не можна.  І не проблема в тому, що дали відписку Сірику. Сірик переживе.  Проблема в тому, що люди, які це писали, не знають, яка буде ціна за тепло у наших помешканнях. А вона буде підніматися – це відомо.  При тому, що ми розуміємо, що робить Росія, а вона вже сказала, що буде піднімати ціни до загальноєвропейських. А в Європі це зараз 400 євро. Це 500-600 доларів за тисячу кубів. Це означає, що вартість тепла у наших помешканнях збільшиться у півтора-два, а може і в три рази. А що тоді? Оце і є питання номер один.  Бо люди не зможуть платити за такими цінами.

Сьогодні у Варшаві, Талліні вартість газу європейська – 400. Але за тепло мешканці Східної Європи платять по тій самій ціні за гігакалорію, як і ми. І зарплата у них не така, як у нас. І тоді, якщо люди не зможуть платити, то що ми отримаємо? Вийде як два місяці тому перший заступник Синютка і скаже – 73 будинки відключені за несплату. Це зараз. При 135. А при 200-300 буде не 73, буде 730. Тобто, почнуться неплатежі мешканців, які сьогодні ледве це платять. А після неплатежів піде відключення газу.

Остап Дроздов:

Тобто, місто фактично не має стратегії життєдіяльності.

Зеновій Сірик:

Я не говорю зараз за стратегію. Елементарні речі – ми повинні знати, скільки коштує тепло при ціні на газ 200. Тепер питання: що робити. Справа є елементарно проста.  Ні для кого не секрет, що наше обладнання, яке гріє воду, має коефіцієнт корисної дії 60-70 відсотків. А сьогоднішнє українське, сучасне – 90-94. Елементарно господар бере і його міняє. І має плюс 30 відсотків.

Остап Дроздов:

А це так важко доходить до керівників міста? Ви маєте для себе якесь пояснення?

Зеновій Сірик:

Не хотілося б зараз про це говорити, але в мене таке враження, що люди, які зараз там сидять, поки що не розуміють всієї відповідальності, яка на них є за долю не просто абстрактного міста. А конкретних людей, пенсіонерів, наших батьків, дітей, людей, які живуть у нашому місті. 

З другого боку. Якщо газ дорожчає, то очевидно треба пошукати щось, чим можна його замінити. І стає питання – які джерела енергії на сьогодні є конкурентноздатні і в якій черговості. Багато думати не треба. Маємо електроенергію, маємо дерево, маємо вугілля. Я вже не кажу про альтернативні - біогаз, сміттєзвалище, шведська лоза і так далі. Який з них зможе на сьогодні адекватно доповнити. Ось вам ще відсотків 10-20. І якщо б усе це зробити, тоді ми можемо спокійно жити і казати: вартість гігакалорії є  у нас сьогодні така, як у Європі, відповідно збільшення газу не буде впливати на вартість тепла, оскільки ми її компенсуємо модернізацією теплового господарства.

Йдеться про просту річ. Серйозна влада повинна серйозно говорити зі своїми мешканцями. І вони її зрозуміють.

Роман Онишкевич:

Можливо, влада думає, що мешканцям допоможе «Самопоміч»? Це я так пожартував.  Якщо серйозно, то про теплопостачання, про збільшення тарифів, про модернізацію ТЕЦів цього року говорили дуже багато і дуже довго.  Про одноставковий тариф і двоставковий і так далі. Але жодна ідея не дійшла до логічного завершення. Чому депутати не наполягли, не змусили виконавчу владу робити те, що вона має робити? Депутати міської ради проголосували за ліквідацію двоставкового тарифу. Але він продовжує існувати.

Остап Дроздов:

Власне, стосунки міської ради – 90 депутатів і мера. Ваш погляд як депутата.

Зеновій Сірик:

Якщо починати з цього питання, то добре сказали – говорили. Якщо депутати на громадських засадах, які приходять раз на два тижні і про цю проблему говорять, то протягом кожного дня зранку до вечора виконавча влада повинна над тим працювати. І повинна запропонувати у кращому випадку 2-3 альтернативні варіанти, але порахованих. Не язиком, а на ділі. На папері конкретними формулами, розрахунками. Вони не є складні. І тоді депутати виберуть відповідний варіант. Якщо вона цього не знає, то є простий шлях – треба йти до тих людей, які знають, які робили це у Вроцлаві, які робили це у Талліні, у Варшаві. І вони розкажуть.  І тоді ті варіанти можна пробувати реалізовувати в нашому місті.

Остап Дроздов:

Міський голова чує депутатів міської ради? Чи просто існує своє середовище депутатів, які собі говорять, і є мер, який робить те, що робить.

Зеновій Сірик:

У мене таке враження, що чує тільки у тих випадках, коли йому це потрібно.

Остап Дроздов:

Є інформація, що на весну можливий референдум чи збір підписів за референдум по відставці Садового. Садового треба у відставку чи не треба?

Зеновій Сірик:

Є така законодавча норма, яка дозволяє мешканцям це робити. Недавно були якісь перші спроби. Я вважаю, що це недоцільно.  З однієї простої причини. Помилки цієї влади загалу не видні. Загал не усвідомлює і поки не розуміє тих проблем, які можуть бути внаслідок сьогоднішньої чи бездіяльності чи помилкових дій сьогоднішньої влади.

Остап Дроздов:

Хто не робить, той не робить помилок.

Зеновій Сірик:

Це не зовсім так.  Бо це сьогодні. І пройде час, і як тільки зміняться тарифи, то мешканці дуже скоро зрозуміють, що радіти квіточкам і лавочкам добре тоді, коли в хаті тепло. І коли є зарплата на хліб, масло і ковбасу.

Володимир Палига:

Я хочу повернутися у передісторію нинішнього мерства. Якщо ви знаєте так добре міську господарку, а враження складається, що ви її добре знаєте, чому ж ви не балотувалися на посаду мера Львова. Ви боялися відповідальності чи не вірили у свій успіх?

Зеновій Сірик:

Вже впродовж двох років напевно кожен другий-третій львів’янин, який мене впізнає, з яким ми вітаємось і спілкуємось, задає це питання. Тут треба добре зрозуміти цю ситуацію, в якій опинилося місто після 29 вересня 2005 року. Півроку з весни сесія ввійшла в клінч і не приймає жодної ухвали.

Остап Дроздов:

Ви зараз говорите про Буняка?

Зеновій Сірик:

Так, я говорю про той час, коли настали ці події. 29 вересня відбулася ця історична сесія. 6 жовтня до Львова приїжджає президент України. Ще через 7 днів – 15 жовтня починається опалювальний сезон і ми з’ясовуємо, що коштів на газ немає. Бо сесія відповідних рішень не приймала і фінанси не могли пройти. Входимо в зиму не плюс 5. як зараз, а мінус 25 градусів морозу. Плюс вибори почалися, бо 26 березня вже голосування. Залишити ці дві посади ні на кого. Закон не дозволяє. Якщо ще міського голову підмінити хтось може, а секретаря ради тільки міський голова. І ніхто інший не може його на цій посаді замінити.  Це значить залишити місто без двох керівних людей ще на півроку на період виборчої кампанії. Я собі такого дозволити не міг. Бо все-таки як львів’янин я люблю наше місто і львів’яни – це передусім. Адже це не просто абстрактні люди, які тут живуть. А це і моя сім’я, мої батьки, мої діти. Хоча мушу відверто зізнатися, що з висоти сьогоднішнього дня це було помилкою.  Треба було йти і перемагати.

Остап Дроздов:

Прошу експерта якось згрупувати те, що ви почули впродовж цих перших 20 хвилин.

Петро Мавко:

У мене таке враження, що тему надміру звузили. Тому що почали з того, що день самоврядування. Я очікував, що буде ширший погляд на ситуацію у Львові, зокрема, і в управлінні господаркою і всім решта. Щодо енергетики, забезпечення теплом. Візьмімо сьогодні на загал всю Україну. Мені здається, що ми знайдемо небагато міст, де райдужна ситуація по тарифах, по забезпеченню теплом і так далі. У нас містами у цьому сенсі керує центральна влада. І газ звідти йде. І продають газ місту відомо які компанії. І так далі. Тому я думаю, що ті люди, які за Садового листи відписують у нас у Львові, чи десь в інших містах, я думаю, що вони приблизно такого ж самого змісту. Однаково нічого не знають і не хочуть брати на себе відповідальність. А з іншого боку, а як вони можуть її взяти? Я не думаю, що чи то в Садового чи якогось іншого мера не було якихось контактів з центральним урядом. Є міністерство житлово-комунального господарства. Там керує сьогодні колишній міський голова міста Комсомольська Олександр Попов. Людина фахова. Він теж сьогодні не може нічого відповісти.  Таке замкнене коло і поки виходу не видно.

Остап Дроздов:

Пане Зеновію. Ми вас у своєму вступному сюжеті назвали депутатом-одинаком. Мене цікавить, чому так сталося? Ви на вибори 2006 року йшли під №1 блоку Наша Україна. Ви привели в міську раду найбільшу фракцію. Як сталося так, що вас начебто «бортанули», і ви займаєте відсторонену позицію і в своїй рідній фракції і загалом у міській раді. Чим це можна пояснити?

Зеновій Сірик:

Це правда. На виборах мені запропонували і я очолив список Нашої України і мушу сьогодні до честі сказати, що ми отримали результат, якщо не помиляюсь, у півтора-два рази кращий, ніж на останніх парламентських виборах НУ в місті Львові. Це пояснюється тим, що сильною моєю стороною з 1988 року є публічна політика.  І коли треба було використовувати її інструменти у виборчій кампанії, представляти партійний список, нею скористалися і я із задоволенням сьогодні відчуваю зроблену хорошу роботу і добрий результат.

Остап Дроздов:

Чому зараз ви одинак?

Зеновій Сірик:

Маю гріх, чи то пак недолік. Не вмію ліктями і зубами вигризати собі у підкилимній кулуарній боротьбі місце під сонцем. Я працюю, я роблю те, що вважаю за потрібне робити сьогодні, найважливіше для нашого міста. І бачу у цьому своє найголовніше завдання.

Володимир Палига:

Я перефразую трохи те питання, що вам задав Остап. Наскільки я чув, і не лише я один, що вас просили йти у команду Садового. Як фахівця. Чому ви не пішли? Вам завадило ваше его чи оці підкилимні тягання, як ви кажете?

Зеновій Сірик:

Та ні, яке там его. В період виборчої кампанії в моєму кабінеті, може за винятком Писарчука і ще декого з кандидатів, були практично всі. І всі обіцяли не те що кабінети, а золоті гори.

Остап Дроздов:

А що вам Садовий обіцяв?

Зеновій Сірик:

Ну я ж не настільки… Все.

Остап Дроздов:

А конкретніше?

Зеновій Сірик:

Як би ви повелися, коли вам пропонують все? Повірте, я не настільки наївний, щоб вірити, особливо у період виборчої кампанії, обіцянкам про все.

Остап Дроздов:

А пропозицій конкретних не було?

Зеновій Сірик:

Все.

Остап Дроздов:

Тобто, все, що ви хотіли. Цікава відповідь.

Володимир Палига:

А чому ж ви тоді не пішли, якщо вам все пропонували. Як фахівець ви б допомогли.

Зеновій Сірик:

Як показала подальша практика, треба розрізняти серйозні пропозиції і пустопорожні обіцянки під час виборчої кампанії.

Роман Онишкевич:

Ви сказали, що було помилкою те, що ви не балотувалися на міського голову. Чи плануєте ви помилку виправляти і балотуватися?

Зеновій Сірик:

Дасться чути.

Остап Дроздов:

Я ще звертаюсь до теми депутата-одинака. Таке враження, що ви начебто хочете відмежуватися від загального числа, загальної когорти депутатів, які прийшли в принципі на громадських засадах лобіювати комерційні конкретні свої цілі, майнові, земельні і так далі. Скажіть свою думку прямим текстом – чи до теперішньої львівської міської ради можна вжити таке популярне слівце як дерибан?

Зеновій Сірик:

Ні. Рівно як до всіх попередніх каденцій. Є проблема. Вона сидить у кожного з нас.  Якщо хтось є підприємцем. І вона сидить частково у недолугості нашого українського законодавства. Ми програли дуже серйозно десь у 1998 році, коли політики не змогли запропонувати українському бізнесу свої цивілізовані парламентські послуги. І все почалося без парламенту. І це призвело до того, що бізнесмени полізли у владу. Оце є найбільше зло, яке тягнеться впродовж двох чи трьох каденцій, коли бізнесмени не відчули в особі політиків захисників інтересів українського бізнесу. І змушені були піти. А вони вже пішли туди вирішувати ті питання так, як вони вміють. І тут їм можна дорікнути, але також це треба зрозуміти як явище в Україні.

Остап Дроздов:

А можна поцікавитися вашою думкою – наскільки професійною, наскільки дієздатною є міська рада. Тобто, колектив з 90 людей, з 5 чи 6 фракцій. Дуже багато двозначних рішень є в активі чи пасиві цієї міської ради. Є земельні питання, які піднімалися включно з прокуратурами, є якісь нічні голосування. Коли вночі звільняють редакторів газет. Є купа двозначних ситуацій. Наскільки порядним і грамотним є депутатський корпус?

Зеновій Сірик:

Достатньо грамотний. Як і в кожної людини, є сильніші сторони, в когось є слабші сторони. А що стосується нічної сесії, то тут все просто. Банально виконавча влада дотиснула депутатів і розвернула їх на 180 градусів протягом 5 чи 6 годин. Тут треба розуміти одне, і в першу чергу міському голові і керівництву міста. Раз депутатів дотиснути можна. Можна ще кілька раз, що є, то, що ви питали, джерелом деколи напруження у сесійній залі. Але неможливо таким методом дотиснути усе місто. Це просто неможливо. І якщо такі методи будуть далі продовжуватися, то ми отримаємо вже цю реакцію населення міста, про яку ви питали.

Остап Дроздов:

Про референдум. А якщо я слово «дерибан» закінчу словом «бартер».

Зеновій Сірик:

Епітети ми можемо вживати будь-які. Треба зрозуміти, що якщо в колегіальному органі Верховної, обласної, міської чи сільської ради сидить бізнесмен, то він буде робити все, щоб питання, в яких він зацікавлений, були вирішені. Все. Крапка. Якщо сидить ціла когорта представників будівельного бізнесу, вони ті питання будуть лобіювати. Якщо є представники рекламного бізнесу, вони будуть лобіювати свої інтереси. Це є життя. І на сьогодні, якщо ми це усвідомимо, то на всіх рівнях влади необхідні зміни, де б закон чи про лобіювання, чи про оце, що президент дуже часто каже – розмежування політики і бізнесу, все-таки було зреалізовано.

Остап Дроздов:

Прошу підключитися експерта до теми – якою є Львівська міська рада?

Петро Мавко:

Такою, якими є практично усі міські ради в Україні. Тому що вона за тими самими принципами обрана і такими самими процедурами, в тих самих економічних умовах і політичних. Якщо говорити про дерибан, то можливо цей термін вжити у сенсі розподілу місць кандидатських у списках до рад. Досить одного цього факту, щоб зрозуміти, як ця рада буде діяти і чому.

Якщо ми говоримо про підприємців, які складають у раді більшість, то треба зрозуміти, що ці підприємці виховані нашою дикою капіталістичною дійсністю. Це підприємці, які займаються переважно спекулятивним капіталом, що у них весь бізнес в тіні. І вони мислять тими законами бізнесу. Тому тут ці підкилимні справи, кулуарні. Все це одна система. Вони переносять діяльність там у себе в бізнесі на політичну сферу.

Остап Дроздов:

Але ж при цьому не можна применшувати міську раду. Не можна фактично дискредитовувати сам феномен місцевого самоврядування. Все-таки завтра день місцевого самоврядування. Що робити з тією системою, яка склалася. Ви маєте своє бачення?

Зеновій Сірик:

Що стосується нашої Львівської міської ради, і, зрештою, як казав Петро, інших рад, то треба зрозуміти, що домінуючу роль, як кажуть, першу скрипку, грає міський голова. Без його чи узгодження, чи втручання, чи закривання очей нічого з того всього, що було сказано, неможливе. Крапка. Це є номер один, два і три. На жаль, на сьогодні, команда Садового, можу сміло про це сказати, для мене це команда розчарувань. Бо прийшли молоді люди. Прийшли бізнесмени і, як рекламувалося, реформатори. Сьогодні ми молодість ще маємо наразі, реформ не відчутно. Але оцей бізнесовий підхід, то вже вам оцінювати, а не мені.

Володимир Палига:

А вам не здається, що посада львівського міського голови це є посада приреченого. По-перше, Львів не Дніпропетровськ. Фінансових надходжень тут немає. І по-друге, львівська громада дуже специфічна. Їй подавай все і відразу. І якщо вона може пробачити гріхи якомусь старому міському голові, хто б новий не прийшов, вона його буде приймати в штики.

Остап Дроздов:

Тому що владу не люблять. А ще таку, яка нічого не робить.

Зеновій Сірик:

Так це аксіома. Це треба розуміти кожному, хто йде в цей будинок, що владу не люблять. Так, хто прийшов на це перше крісло, повинен зрозуміти, що це важка щоденна титанічна праця. І в першу чергу з думкою про інших. Але аж ніяк не про себе. Це певна самовіддача, самозречення на користь громади. Треба прийти, стиснути силу волі у кулак і віддати всього себе у каденцію чи дві громаді. 

Володимир Палига:

Тобто, ви маєте на увазі, що львів’яни мають перш за все зрозуміти, що міський голова повинен робити свої перші кроки непопулярні.

Зеновій Сірик:

Він повинен робити такі кроки, які підуть на користь громаді. Незалежно, чи це хірургічне втручання, яке може бути болісним, але потім дає позитивний результат. Чи терапія, яка йде потрохи щодня і може невидима, але все одно дасть позитивний результат.

Петро Мавко:

Тут має бути сказана ще одна теза. Дії влади мають бути зрозумілими населенню. Насправді вони будуть зрозумілими тоді, коли політика і влада є публічними. Про цю владу можна сказати не набагато краще, ніж про попередні влади. Є тут професійний піар-менеджмент, звичайно, команди Садового, який він відпрацював ще кілька років заздалегідь. Видно, що консультували професіонали, але це тільки менеджмент, це технології. З пресою не склалося так, як і в попередньої влади. Про публічність і відкритість сьогоднішньої влади, така, яка має бути, говорити не доводиться.

Щодо оцінки мешканцями, то тут треба сказати одну річ. Нещодавно Центр інформаційних проблем території робив дослідження громадської думки і в цьому дослідженні рейтинг Садового на сьогодні доволі високий. Рейтинг 45 відсотків. Дослідження двомісячної, здається, давності. Порівняно з усіма колишніми мерами – це просто фантастично. Я думаю, що це заслуга того, що Садовий і його команда грамотно роблять ходи, які подобаються людям. Роблять такі візуальні ефекти як лавочки і так далі.

Остап Дроздов:

Львів – це специфічне місто. Тут є митниця, тут є величезний туристичний потенціал, є фактично вся архітектурна спадщина, 70 відсотків всеукраїнської. Ви, як людина зсередини, можете сказати, які є проблемні місця Львова, і в той же час шанси Львова вийти з цього маргінесу, в якому Львів опинився в масштабах всієї України. Це все-таки маргінальне місто.

Зеновій Сірик:

Не зовсім погоджуюсь. Питання є просте і відповідь відповідна. Ми хочемо, щоб Львів знову став культурним центром Європи. Ну чого будемо собі відмовляти? А тепер подивимося, що було в нашому місті впродовж останніх 100 років – Польща, Австрія і радянський період. В кращому випадку в австрійський і польський період, частково в радянський всю еліту забирали звідси у столицю. В гірші радянські часи вивозили і знищували, розстрілювали. То що тепер треба зробити?

Остап Дроздов:

Зараз сама еліта тікає за кращими заробітками до Києва.

Зеновій Сірик:

То напевно тепер треба цю еліту любити, плекати і допомагати, бо вона є наша культурна еліта. Така, яка є. І ми повинні її любити. Бо вона може тільки бути елітою.

Остап Дроздов:

В чому є шанси, на чому може Львів виїхати дуже сильно?

Зеновій Сірик:

Плекати і любити еліту. Створювати їм тут максимальні умови для діяльності і творчості. Раз вже потягнули за язик, то ще одне моє звернення до міського голови. Завтра, здається, будемо святкувати 90 років театру імені Марії Заньковецької. Буде 50-річчя Львівського телебачення.  Кажу – давайте дамо одному і другому трудовому колективу по три квартири. Повірте, що це мізер за 90 років і для міста, і для тих людей, які присвятили тут все своє життя нашому місту. І що я чую? Звертаюсь до секретаря ради, щоб він мені дав відповідь, як там розглядається моє звернення.  А мені кажуть – воно поки що ніяк не розглядається. Хоча знаю вже з неофіційних джерел, що завтра міський голова, слава Богу прислухався, одну квартиру заньківчанам вділить. На цьому економити не можна. Бо це не подарунок. Це не розкіш, це елементарна компенсація тих шалених втрат, які ми понесли за останні 50, 100, а може і 150 років.

І тоді в нас буде еліта, тоді в нас будуть видатні люди, які захочуть тут жити і творити.

Роман Онишкевич:

Ви сьогодні суттєво критикуєте команду Садового, нову владу. Я хотів би почути від вас порівняння з командою Буняка, членом якої ви були до певного часу. І чи сьогодні ви не шкодуєте, що тоді свого часу ви фактично виступили на боці людей, які були проти міського голови.

Зеновій Сірик:

Тут треба сказати одну дуже важливу річ, яку ми якось так мимохіть опускаємо чи забуваємо. Буняк зняв себе сам. Ніхто за українським законодавством не може скинути мера, якщо він цього не хоче.  Він вів пленарне засідання у цей день, він поставив на голосування включення цього питання у порядок денний. Збирався навіть на другий день підписати цю ухвалу. Тобто, істинні причини напевно історики скажуть пізніше, але на мою думку, він був дуже совісний і відповідальний чоловік. І його дуже тиснуло оцих два роки, що він обіцяв людям дати воду.  І коли це не сталося, його дуже серйозно гризла совість і він знайшов такий вихід.

Що стосується порівняння цих двох команд, то я б сьогодні сказав тільки одне, що порядність і відповідальність команди Садового є на два-три порядки нижча, ніж Буняка.

Остап Дроздов:

Садовий точно не вів би сесію, де б ставив це питання.

Я хочу у вас перепитати кулуарну інформацію. Подейкують люди, що ви досить скрупульозно збираєте чи вивчаєте, назвемо це не компромат, а інформацію на Садового, на секретаря міськради Квурта в плані їхніх недоопрацювань в чисто такій документальній паперовій сфері. Можливо ви мене спростуєте. Це правда чи ні і навіщо вам це? Тобто, ви моніторите роботу команди?

Зеновій Сірик:

Ви самі відповіли – а навіщо це? Воно все лежить на поверхні. Ось вам теплоенергетика. Ось вам квіточки. Ось вам думка і піклування про еліту. Тобто, нема потреби аж так глибоко залізати, щоб побачити ті недоліки чи бездіяльність сьогоднішньої міської влади і спрогнозувати їхні наслідки і їхні подальші дії. Це ж елементарно. Серйозна влада повинна працювати серйозно. І по серйозному ставитися до мешканців. Треба думати про місто, а не кіоски шманати по вулицях. 16 років державі. Є вже економічні закони, є економічні важелі. Та очевидно треба спроектувати і спланувати розвиток нашого міста в контексті тих же яток, кіосків і, зрештою, базарів. А то ми кіоски шманаємо, а базари збільшуємо.

Остап Дроздов:

Мені цікава ваша думка. Буквально свіжий вибрик міськвиконкому. Говориться про реформування міськвиконкому, мер свідомо це питання не ставить, не хоче реформування. Буквально 30 листопада додатково виділено ще
<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />8 гектарів рішенням виконкому під будівництво стадіону, хоч прерогативою виділяти землі володіє міська рада. У цивілізованих країнах уже прокуратура щось би там розглядала, але оскільки у нас міський прокурор однокласник мера, то я щось не дуже вірю. Чому так стається, що мер абсолютно у паралельному світі існує від депутатів? Який контакт насправді є?

Зеновій Сірик:

У мене складається враження, що сьогоднішня команда повірила у свою вседозволеність. Вони думають, що якщо вони на тій нічній сесії дотиснули раз депутатів, то по тих 8 гектарах ще раз дотиснуть. З прокурором, судом ще у якийсь спосіб спрацюють і все зійде, і все буде добре. Не буде. Бо скільки ниточці не витися, а кінець все одно буде. І тоді вже буде проблема не міської влади. Наша буде з вами проблема, що з тим робити і з владою у тому числі.

Петро Мавко:

Впадає у вічі надзвичайна критична налаштованість Зеновія щодо сьогоднішньої влади. Зрозуміти його можна. По-перше, чоловік небайдужий, львів’янин. Чоловік фаховий у цій справі. Більше того, він займається цією справою. Наскільки мені відомо, він займається дослідженням стану міської економіки, господарки, тобто людина фахово підходить до проблем розвитку міста і дай Боже, щоб така фаховість у міській раді сьогодні була. Тому зрозуміла його надто пильна увага до проблем господарки, влади. І мені здається, що ключ розмови в цьому був сьогодні.

На мою думку, це громадянська позиція. Якби сьогодні інші активні громадяни, громадські організації, фахові інституції подібним чином підходили б до справи і чинили такий громадський тиск на владу, то, мені здається, ситуацію можна якось вирівняти.

Остап Дроздов:

Пане Петре, дякую за це коментар. Маєте можливість, пане Зеновію, 30 секунд закінчити програму.

Зеновій Сірик:

Шановні телеглядачі! Напевно треба зрозуміти одну важливу річ. Якою б влада у нашому місті не була, все залежить в першу чергу від нас самих, від львів’ян. Бо влада приходить і відходить, а ми в цьому місті залишаємось. Тут живуть наші батьки, тут живемо ми, тут живуть наші діти. І ми сьогодні, якщо влада не може, повинні думати, в яких умовах ми будемо жити завтра.

А що стосується влади, частково погоджуюсь із паном Петром, але все-таки хочу сказати, що, попри цей критицизм, позитивний критицизм сьогоднішньої влади, давайте побажаємо їм, щоб вони принаймні ті речі, які вони сьогодні, я сподіваюсь, почули, взялися до роботи і почали виправляти. Ну і привітаймо їх зі святом місцевого самоврядування. Хай вони із завтрашнього дня, якщо не змогли за ті неповні два роки, починають думати про людей і починають реформи, за якими мешканці зачекалися.

Остап Дроздов:

Пане Зеновію, дякую вам за участь у програмі. Запевняю, що вас чули і нас чули. У нас сьогодні в гостях був депутат Львівської міської ради Зеновій Сірик. Ми зустрінемося рівно через тиждень. Всього доброго, до побачення.


Програму підготовлено за участю Суспільно-гуманітарного консорціуму "Генеза"Назад до списку

09:04 ( 7.09.2022)
Правила та умови використання бездепозитних бонусів

08:31 ( 7.09.2022)
Путін може скористатися звітом МАГАТЕ про ЗАЕС і запустити процес, аналогічний "Мінську"

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня