КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми – народний депутат України Михайло Косів (БЮТ)
4.02.2008

By: 31.01.2008 року, 22.05-22.50, 02.02.2008 року, 15.00-15.45, повтор

Автор і ведучий програми – Остап Дроздов.   Експерт у студії – співробітник Спілки консультантів «Експерт-група» Віталій Ілик.   Журналісти – Мирослав Греділь, Україна і час, Володимир Телюк, ТРК «Разом».   Остап Дроздов:   Моє шанування. Ви дивитесь 12 канал і політичну програму „Прямим текстом”. Мене звати Остап Дроздов. Я з приємністю хочу вам представити нашого гостя. Це є народний депутат України чотирьох скликань, зараз він представляє БЮТ, наш земляк Михайло Косів.Пане Михайле! Я радий вас вітати у цій студії, дякую, що ви відгукнулися на наше запрошення. Вам також хочу представити журналістів, які мають до вас питання. В якості експерта у нас сьогодні Віталій Ілик - співробітник Спілки консультантів «Експерт-група».

Я вам пропоную на самому початку зреагувати на вступне запитання, з якого ми розпочнемо нашу розмову. Я скажу за себе. В моїй свідомості ви є довгожителем українського парламенту і представником цілого покоління націонал-патріотів, яке поступово відходить в історію. І приходить інший тип політиків в принципі. Як людина, яка сиділа за Україну, як літературознавець, як публіцист, як патріот і львів’янин, який стояв біля витоків незалежності України – як ви опинилися і чому в БЮТ. Чому я питаю, бо за всіма ідеологічними ознаками БЮТ нічого спільного не має з правим рухом і націонал-патріотичним рухом. Як вас туди «занесло»?

Михайло Косів:

Я власне чую такі запитання вже не вперше. Я почну не від себе, а від загальних і принципових питань. Напередодні виборів 2007 року до України була прикута увага дуже багатьох держав. І не тільки таких визначальних, як Росія чи США, але і багатьох європейських. І ми знаємо дуже багато того, як ставилися уряди окремих держав до того, що відбувається в Україні. Але майже нічого не говорилося, до речі, і політиками, і в ЗМІ, а як же політичні сили багатьох держав ставляться до тих процесів, які в Україні відбуваються.

Напередодні виборів до нас, до Блоку Юлії Тимошенко, було звернення трьох політичних об’єднань Європи. Це об’єднання ліберальних партій, асоціація соціал-демократичних партій Європи і Європейської народної партії. Напередодні виборів у нас була гаряча дискусія – куди пристати, куди піти. Партія «Реформи і порядок», до якої я належу, є партія правоцентристська. У БЮТ велися дискусії. Я не відкрию великого секрету, бо тут у вас у студії про це говорив Андрій Шкіль. І багато людей казало, що давайте все-таки ми підемо шляхом соціал-демократичного спрямування і покажемо, що ми є лівоцентристи. У Скандинавії, наприклад, соціал-демократичні партії – це правлячі партії. І вони привели свої країни до розквіту.

Після дискусій, як завжди, було голосування. І ми проголосували за асоційоване членство в Європейській народній партії. Ось ця книга – базова програма Європейської народної партії, прийнята в Афінах в 1992 році. А оце уточнення цієї партії, яка називається «За Європу громадян. Римський маніфест». У цих документах я побачив, що ідеологічне спрямування Європейської народної партії відповідає моїм переконанням як представника національно-патріотичних, як ви кажете, сил.

І тоді ми на передвиборний з’їзд, який відбувався у Києві, запросили президента Європейської народної партії, дали йому можливість виступити і він переконував делегатів, що їхня партія є правоцентристською. І справді так.

Остап Дроздов:

Отже, для вас БЮТ є партією правоцентристською?

Михайло Косів:

Ми вибрали цю ідеологію, що ми є партією правоцентристською. Європейська народна партія, куди ми вступили як асоційовані члени, базується на історичних традиціях національної культури тих народів, які представляють партії, що ввійшли у цей блок,  але крім того тут дуже сильний елемент християнсько-демократичних цінностей. Що для мене теж є дуже важливим. Я переконував своїх колег, що в тій ситуації, в якій опинилася Україна після століть своєї бездержавності, після століть, коли зруйнували буквально всі національні підвалини, святині народу, нам нема що йти ні до лібералів, ні до соціал-демократів, нам треба йти до цієї політичної сили. І хочу вам сказати, що на цьому з’їзді одностайно – не було нікого проти, всі проголосували «за».

Була розмова у вужчому колі керівництва БЮТ і керівництва «Реформи і порядок». Так я сказав Юлії Володимирівни, що може мене там вже не треба. А йшлося про те, що ми на основі цих програм маємо будувати свою партійну програму партійного блоку. Я кажу, що я тут один серед вас такий націоналіст. А Юлія Володимирівна засміялась так, як вона це вміє, і каже – ні-ні. Найбільший націоналіст тут – це я. А я питаю – а хто я? А вона каже – а ви український буржуазний націоналіст. А я питаю, а хто тоді Вінський? А вона каже: ми з нього зробимо націонал-соціаліста.

Остап Дроздов:

А хто такий Васадзе, Фельдман, Абдуллін, Губський?

Михайло Косів:

А хто такі – не буду називати прізвища – у Нашій Україні? Хочу вам ще раз сказати, можете не вірити, але мене туди просили. І буквально недавно на свято Михайла і на день народження Юлія Володимирівна дуже мені дякувала, що я все-таки погодився бути членом її Блоку. Ви на початку розмови так і сказали. От відійшли мої ровесники або відходять. На превеликий жаль у ВР не потрапили представники КУНу, Свободи.

Остап Дроздов:

А знаєте, чому Свобода не потрапила? Тому що Юлія Тимошенко за три дні до виборів приїхала до Львова і сказала: в жодному разі не голосуйте за Свободу, тому що їхні голоси підуть Януковичу.

Михайло Косів:

Вона конкретно нікого не називала. Вона казала – малі партії, непрохідні партії. Я вважаю, що в такій ситуації ті люди, які належать до мого покоління, мають докласти своїх зусиль до того, я ж кажу вам, голосування про те, що БЮТ приєднується до Європейської народної партії відбулося щойно 3 серпня. А витворити в Україні єдину правоцентристську партію – це обов’язок нашого покоління.

Остап Дроздов:

Попрошу ремарку експерта.

Віталій Ілик:

Я б не так на ідеології зупинився, тому що визначити ідеологію БЮТ вкрай важко. І їхнє прагнення в Європейську народну партію – це швидше декларація, ніж доконаний факт. Проте трохи спустимось з небес на землю. В Україні відбувається два процеси дуже потужні. Перший пов’язаний з усім, що можна окреслити як газові питання, де на тілі України паразитують оці посередники. І тут позиція БЮТ чітка. Але мене турбує інше питання – питання землі. Справа в тому, що тут у позиці слово розбігається із ділом. Два ментально близькі регіони – Київ і Київська область. Їх навіть дехто уособлює як один регіон. Київ – БЮТ в опозиції, і з Блоком Кличка опонує Чернівецькому в його прагненні прихопити землю чи довгострокова оренда, бо поки що ринку немає. Київська область – БЮТ повністю у владі і латифундист Богдан Губський. І останнє рішення Київради – це його шлях від мільйонера до мільярдера. Маються на увазі ділянки біля трас, які ж за наші гроші будуть викуплені. В Київській обласній раді вони пішли на те, щоб обмежити владу голови обласної адміністрації Ульянченко. Це може зробити будь-яка рада, але там невиправдано це зроблено.

На жаль, пане Михайле, ці люди поки що мають більший вплив в блоці. Ніж націонал-патріоти. Як це виправити?

Михайло Косів:

Ви знаєте, я не можу з вами погодитися. Бо якщо ви кажете, що БЮТ у Київській обласній раді повністю має у своїх руках владу, то це не відповідає дійсності.  Так само в раді, в адміністрації. Там Улянченко, там НУ. Раніше тому процесу, про який ви говорите, противився Євген Жовтяк. Гунського там нема. Навіщо ви говорите. Губський – це депутат ВР. При чому тут Київська обласна рада. Але Жовтяка, який протиставив себе і я йому допомагав, бо розбирався в дуже багатьох питаннях, які стосувалися Київської області, хто брутально звільнив з роботи? Та ж президент. То при чому тут БЮТ?

Остап Дроздов:

В такому різнорідному блоці як БЮТ. До позиції націонал-патріотів дослухаються?

Михайло Косів:

Абсолютно ви праві, що там є різні люди. Такі різні люди є скрізь, в тому числі і в регіонах, і в комуністичній партії. Колись це був моноліт, а там тепер з’явилися олігархи і багато чого іншого. Так от, дивіться, мова – це засіб спілкування і порозуміння між людьми, а не предмет розбрату і розколу країни. Це з моєї книжки. Починається ця книжка словами: вивчіть українську і буде вам двомовність – Юлія Тимошенко, передвиборна програма БЮТ, серпень, 2007. Якщо і в Харкові, і в Донецьку, і в Одесі, і в Криму Юлія Тимошенко відстоює інтереси української мови і знову ж таки, може я відкрию вам секрет, та напередодні складення програми були різні підходи. Були навіть такі, скажімо, представники Луганської чи Донецької області, які казали, знаєте що, давайте не чіпати цю тему. Але Юлія Володимирівна сказала – ні.

Остап Дроздов:

Щодо мови, то чи знаєте ви, що ваш колега Баграєв є у Верховній Раді 5 скликання автором законопроекту про офіційну російську мову?

Михайло Косів:

Так само як Петро Дорошенко, кум президента, також є автором програми про російську мову, і цей законопроект зареєстрований у ВР. Та я ж не приховую того, що є різні люди, бо таке життя. До нас прислухаються. Це я написав за завданням Юлії Володимирівни. І ця моя книжка поширювалася по всій Україні, а зараз виходить другий тираж. Так само перед виборами я написав другу книжку – «Удвоє дає той, хто дає вчасно» про негайне присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України і визнання УПА борцями за відновлення української державності.

Мирослав Греділь:

В контексті мови. Ви написали книжку. І Юлія Володимирівна підтримує українську мову. А ви не запитали Юлію Володимирівну, чому вона десь не натякне своїй доньці, щоб вона хоч раз заговорила рідною мовою. Знає англійську, вчилася в Лондоні, а я жодного разу не чув, щоб вона щось сказала українською мовою.

Михайло Косів:

Дуже слушне ваше запитання і зауваження. Ще раз відкрию вам секрет. Коли названого вами Таріела Васадзе пропонували на міністра транспорту і зв’язку, то наш земляк Степан Купіль, а я якось не посмів – признаюсь, так от він встав на фракції і запитав: Юлія Володимирівна, ваша теза щодо державності української мови є чинною чи не є чинною? Вона сказала – так.

Остап Дроздов:

Перевага доньки Тимошенко в тому, що вона не політик.

Михайло Косів:

Але ваше зауваження абсолютно правильне і я ще раз кажу – скільки нас у цьому плані треба працювати. Але вчора в Українському домі на зустрічі із бізнесмена президента, прем’єра і голови ВР, виходить Буряк, який призначений керівником Податкової і каже – пане президенте, пане прем’єре, я виконую ваше побажання і виступаю українською мовою. Хоча він російськомовний.

Володимир Телюк:

Ви в черговий раз пішли в комітет державності і культури. І цього разу є достатньо гарне співвідношення у комітеті. Тобто, є 10 представників – вісім від так званої коаліції. Є Яворівський, Мовчан. Є свій міністр, є своя коаліція, є свій президент. Чи можете ви пообіцяти, що до кінця 2008 року в культурі буде такий-то, такий-то, такий-то прорив. А до кінця 2009 наша культура буде на такому і такому рівні. Чи знову буде хтось, хто буде заважати?

Михайло Косів:

Кажуть, що культурою ніхто не займається. Ви займаєтесь культурою. Такого вибуху святковості як на нинішні різдвяні свята Україна ще не знала ніколи. Все завдяки вам, тележурналістам. Це все йшло не лише в Галичині, не лише у нас. Це йшло по Східній Україні. Це перейшло вже в Донбас. У США навіть немає міністерства культури. А культурою займаєтеся ви. І займається громадськість. Цього року вперше у державний бюджет, ми сиділи разом із міністром, заступниками і кожен рядок обговорювали. Це вперше, коли на оці дороги в Каневі, про що вчора президент говорив, 25 мільйонів виділено цього року. Це все-таки багато. А взагалі на культуру у бюджеті виділено удвічі більше, ніж попереднього року.

Остап Дроздов:

У мене складається враження, що економікою, фінансами, приватизацією займаються не галичани, а зазбручани. А галичанам залишається тільки культурою займатися. Мене цікавить, які власне прориви намічаються на цей рік?

Михайло Косів:

Фінансами і економікою зараз займаються галичани. Бо міністр економіки родом із Івано-Франківської області. А міністр фінансів – це наш земляк Віктор Пинзеник. А у бюджетному комітеті там повнісінько галичан. Просто співвідношення Галичини до всієї України – все-таки є пропорція. Отже, я думаю, що цього року ми нарешті покінчимо із таким ганебним явищем як праця працівників культури – це бібліотеки, будинки культури, які залишені напризволяще. Там виділені дуже суттєві збільшення. Цього року на підтримку вмираючих літературно-мистецьких видань виділено 9 мільйонів.

Мирослав Греділь:

Ваш син працює заступником міського голови. Наскільки ви відверті з ним? Зараз у Львові розпочався дерибан землі. Буквально в понеділок було ряд публікацій. За публікацію однієї із статей Ігора Гулика звільнили з роботи. Так він заявив. Я з ним розмовляв. Скажіть, наскільки ви відверті з сином і чи розповідає він вам реальні речі, які відбуваються у Львові?

Михайло Косів:

Ви знаєте, я на такі питання не відповідаю. Мій син дорослий чоловік. Він здібний, талановитий. І він пішов працювати в мерію не тому, що він не мав де дітися. Він захистив дисертацію, причому ще до 30-х років, він завідуючий кафедрою. Він недавно повернувся із Швеції, де читав лекції.

Що стосується мого сина, то ви б скоріше могли мене запитати про Садового. Але я в ці теми не втручаюсь. Я вважаю, що ані Садовий, ані Косів не роблять нічого того, про що ви мені кажете. Про дерибан, про корупцію, про хабарництво. Я не кажу, що у Львові все добре, всього доброго бути не може. Але те, що я сьогодні маю можливість протягом цілої доби користуватися водою, в тому числі і теплою, я живу біля аеропорту і в нас ніколи води не було. Те, що вулиці освітлені, те, що дерибану землі у Львові немає, це неправда. І те, що за статті ніхто нікого не знімає, я з цим погодитися не можу. А те, що хтось задоволений, а хтось незадоволений – це завжди буде. Пан Остап каже, що він дуже негативно ставиться до діяльності Садового – в одній із передач я це чув. Але це ваша справа.

Остап Дроздов:

Про сина свого ви нам не скажете, то скажіть нам про Ющенка. Дуже прозоро виглядає, що Юлія Тимошенко і Ющенко – це люди, які зараз конкурують за право бути єдиним кандидатом від демократичним сил на наступні вибори.  Чи дійсно правда, що Юлія Тимошенко дала гарантії президенту не висуватися на посаду президента взамін за посаду прем’єра?

Михайло Косів:

Не було такого. Ви мусите знати текст угоди, який був складений між БЮТ і НУ.

Остап Дроздов:

Йдеться про усні домовленості. У нас же візантійська політика.

Михайло Косів:

Такого не було. В угоді у нас записано: та політична сила, яка набирає хоча б пів відсотка більше від іншої, та має право.

Остап Дроздов:

Юлія Тимошенко мітить на президента?

Це залежить не від Юлії Тимошенко. Я вам зараз скажу від кого. Я висунув цю пропозицію і частково її озвучила Юлія Володимирівна буквально позавчора у Брюсселі. Отже, я пропоную, щоб президент України як нині діючий президент, покликав до себе на Банкову всіх членів коаліції. Це 227 депутатів. Весь Кабінет Міністрів, весь секретаріат свій і сказав: любі друзі. Знаєте, ось уже закінчується мій термін, бо, по суті президентські вибори вже почалися. Сам він того не каже, але я хотів би почути від нього – я маю намір йти і на другий термін. Як раніше казав Кучма, що я ще вчився, а тепер я вже точно знаю, що робити і як робити. І наступні 5 років ви побачите іншого Кучму, іншого президента України. Не знаю, як скаже. Але скаже, що він йде. Я хочу опертися на вас. Я хочу, що ви, Арсенію Петровичу, як голова ВР, щоб ви, шановні панове депутати, були моєю опорою. Я хочу опертися на Кабінет міністрів, на уряд, на кожного міністра і від НУ, і від БЮТ. Я хочу у своїй роботі опертися на вас, пані прем’єр-міністр Юліє Володимирівно, я разом з тим хочу, щоб ви, Юлія Володимирівно, протягом усіх років, поки я буду президентом, були прем’єр-міністром України. Нема питань. Юлія Володимирівна каже – добре, по руках, домовилися.

Але як ви всі – політики, політологи, журналісти вчора, сьогодні, позавчора без кінця говорите, що Юлія Володимирівна через два місяці, в березні, хтось каже в травні, піде геть, то чекайте, я щось не розумію. Що в такій ситуації робити Юлії Володимирівні? Звичайно, що йти в президенти. І вона переможе.

Остапе! Чи мій план є поганий?

Остап Дроздов:

Він і зараз діє. Президент не пхається до Тимошенко, Тимошенко підтримує президента. Супер.

Михайло Косів:

Якщо буде така ситуація протягом усіх років, то тут потрібно знаєте що? Ми опускаємо ще один момент. Для того, щоб кандидат, будь-хто – і Тимошенко, і Ющенко перемогли на виборах, потрібно, щоб відбулися зміни. І щоб ці зміни були позитивними. І щоб кожен, зітхнувши, сказав, все-таки щось робиться.

Остап Дроздов:

Раїса Богатирьова – секретар РНБО. Для вас це є що таке? Що президент таке витворив? Який підтекст, кажіть.

Михайло Косів:

Не вживайте цього слова – витворив. Президент вчинив абсолютно слушно. Що ви будете казати, як дуже яскрава постать, правда, вже поза партією Регіонів зараз – Гайдук – стане прем’єр-міністром в уряді Тимошенко з паливно-енергетичного комплексу. А стане найближчим часом. Як тільки запрацює ВР, його кандидатура буде внесена. Це що, зле? Гайдук був у Регіонах з самого початку, він творив цю партію, був головою виконкому.

Остап Дроздов:

Щодо Богатирьової. Ющенко ж топить Юлю руками Партії регіонів. Ми вже мали досвід протистояння РНБО і уряду. Знаєте, чим це закінчилося? Відставкою уряду.

Михайло Косів:

Такого сценарію не буде попросту тому. що тоді, коли ви згадуєте, це була інша Конституція.

Остап Дроздов:

А про що свідчить призначення Богатирьової? Про те, що він має контакт з Партією регіонів і фактично він є в контакті з Партією регіонів.

Михайло Косів:

Я б так не сказав. Хоча в оточенні президента, зокрема, керівник секретаріату президента і чільні представники фракції НУ-НС, вони ж не приховують того, що виступають за широку коаліцію, тобто за об’єднання із ПР. Але те, що робить президент і коли я кажу, що він робить правильно. Партія Регіонів і Раїса Богатирьова представляють потужний регіон України – Донбас.

Остап Дроздов:

А капітал ще потужніший. Ви не бачите проблеми, трагедії в тому, що Богатирьова і регіони пішли в РНБО?

Михайло Косів:

Не бачу, бо капітал і так є. Чи пішла туди Богатирьова чи ні. Чи піде Гайдук, чи не піде. А відкинути від України зараз – я знаю, що такі настрої у Львові є, мовляв, ми собі відновимо західноукраїнську народну республіку, отак кордон по Збруч відчикрижимо і нехай вони там мастять голову.  Я не дотримуюсь такої думки. Я вважаю, що Україна має бути соборною. Повірте мені. Не одна Богатирьова там, не один Гайдук і не один Тарута. Там є абсолютно нормальні люди.

Щоб ви знали – меморіал героям Крут побудований на гроші Індустріального союзу Донбасу.

Остап Дроздов:

Так як Писарчук каплиці у Львові будує. Ви відповіли. Дякую. дуже цікава думка. Останнє питання журналіста.

Володимир Телюк:

Я б хотів повернутися до попередньої вашої тези про те, що всі мають зібратися і президент має запропонувати Юлії Тимошенко залишитися прем’єром, якщо він буде вдруге президентом. А якщо прем’єр зробить якийсь хід не так? Тобто, що президент вважатиме, що це суперечить національним інтересам чи щось інше. Тоді як?

Остап Дроздов:

Чи його політичним інтересам.

Михайло Косів:

Ви знаєте, є й такий аспект. Я не заперечую. І все ж таки, коли я кажу те, що я кажу, то я маю на увазі, що коли будь-хто – чи президент, чи прем’єр зробить те, що ви кажете, то є законні шляхи до вирішення цього питання. Тоді можна ставити питання про недовіру прем’єру на сесії ВР. Це вже інший аспект розв’язки цього птання.

Володимир Телюк:

Чи не буде розмови, що от ми з вами домовилися, що я буду прем’єром, ви будете президентом, а тут знайшли привід.

Михайло Косів:

Я кажу тільки про те, щоб не повторювалися такі ситуація – я вважаю, що це найчорніший день в нашій історії, так от, щоб не повторювалися такі ситуації, як 8 вересня 2005 року, коли ми всі казали – «Разом нас багато, нас не подолати», а це кінець Майдану. Так я це маю на увазі.

Остап Дроздов:

Ваша позиція зрозуміла. Слово експерту. Віталію! Є в нас у студії політик. Ми поговорили про дуже цікаві речі. Ваше резюме.

Віталій Ілик:

Пан Михайло – це дуже поважний політик. Вже п’яте скликання у ВР. Проте дозволю процитувати собі Леніна, що «політика – це концентрований вираз економіки».

Остап Дроздов:

Ну, це екзотично, у присутності націонал-партіотів цитувати Леніна.

Віталій Ілик:

Сербія недавно позбулася своєї газотранспортної системи де-юре – підписали з Путіним. Україна позбулася газотранспортної системи де-факто, тому що Україна на ній не заробляє, а навпаки з бюджету дотує. За серйозними оцінками, зокрема, «Дзеркало тижня» проводило свої дослідження і близько 5 мільярдів доларів Україна не доотримує від використання. Кожен, хто йде до влади, говорить, що цю схему зруйнує. Ющенко прийшов до влади – схема вже добра. Вже процвітає, все нормально. Юлія Володимирівна зайняла чітку позицію, але чи ця позиція буде дотримана, тому що є такі моменти, які мене насторожують. Губський дозволяє собі мати фінансові справи з Фірташем. А з Фірташем уособлюється все, що пов’язане з газотранспортною системою. Зокрема, здає йому чомусь за низькими цінами акції «Черкасиенерго» і таке інше. Чому йдуть контакти між цією командою? Ви представник команди, яка йде до влади дуже впевнено. Хотілося б, щоб вплив тих, хто прийшов з вами з ПРП в цій команді був відчутніший, ніж тих, яких прізвища прозвучали.

Остап Дроздов:

Ви маєте пів-хвилинки для реакції.

Михайло Косів:

Аналіз «Дзеркала тижня» я читав. Але не треба навіть цього аналізу. Ніде у світі транспортування тисячу кубічних метрів газу на відстані сто кілометрів не оцінюється в 1 долар 70 центів. Ніде, тільки в України. Є і 6, і 7, і більше. Але коли Юлія Володимирівна поставила це питання про збільшення ціни на транспортування газу, то що їй відповіли? А їй відповіли, що ні.

Але я думаю, що незалежно від того, що поїхала туди близька команда до президента, що там уже була Богатирьова, що туди їде президент, Юлія Володимирівна 12 лютого поїде до Москви і буде насамперед говорити з цього приводу.

Остап Дроздов:

От і побачимо. Пане Михайле! Дякую, що ви ці 45 хвилин присвятили нашій програмі. Мені було дуже приємно з вами спілкуватися. Дякую всім учасникам і глядачам. Це була політична програма «Прямим текстом». У на сьогодні гостював народний депутат України від БЮТ Михайло Косів. Наступного тижня будемо говорити про політику місцевого масштабу, про процеси у Львівській обласній раді. Нашим гостем буде заступник голови Львівської обласної ради Микола Горинь. Всього доброго, до побачення.


Програму підготовлено за участю Суспільно-гуманітарного консорціуму "Генеза".
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />Назад до списку

09:04 ( 7.09.2022)
Правила та умови використання бездепозитних бонусів

08:31 ( 7.09.2022)
Путін може скористатися звітом МАГАТЕ про ЗАЕС і запустити процес, аналогічний "Мінську"

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня