КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Що діється у Львові із підготовкою до Євро-2012?
12.02.2008

By: 07.02.2008 року, 22.05-22.50, 09.02.2008 р. - прямий ефір, 15.00-15.45 - повтор

Гості програми – Остап Процик, начальник управління інформаційної політики і зовнішніх відносин Львівської міської ради, Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради, Лев Захарчишин, заступник голови Львівської обласної ради.   Автор і ведучий програми – Остап Дроздов.   Експерт у студії – Андріан Фітьо, керівник ГО «Спілка консультантів «Експерт-група»   Телефонічно участь у обговоренні взяв Ігор Шурма, заступник міського голови Харкова.Остап Дроздов:

Моє шанування. В прямому ефірі 12 каналу ви дивитесь політичну програму „Прямим текстом”. Мене звати Остап Дроздов. Наприкінці попередньої програми ми анонсували, що сьогодні у цю студію мав би прийти заступник голови Львівської обласної ради Микола Горинь. Можу вас запевнити, що з дуже поважної і, на жаль, малоприємної причини пан Микола сьогодні  не зміг прийти у нашу студію. Втім, він обіцяв нас відвідати наступного тижня.

А тепер дозвольте оголосити тему сьогоднішньої програми. Вона звучить дуже просто і навіть може дещо приїджено: «Що у нас у Львові діється із Євро-2012?». На цю тему говориться вже близько року. Після виходу сьогоднішньої передачі можуть з’явитися звинувачення на адресу «Прямим текстом», що журналісти сіють паніку і займаються дезінформацією. Власне сьогодні програма «Прямим текстом» буде розпалювати паніку і займатися дезінформацією.

А якщо серйозно, то сьогодні ми будемо говорити про Євро-2012 прямим текстом. Сьогодні у студію ми запрошували людину, яка очолює департамент з підготовки до Євро-2012 в міській раді. Це Олег Засадний. На жаль, пан Олег не зміг сьогодні прийти. Міську владу сьогодні представляє начальник управління інформаційної політики і зовнішніх відносин Львівської міської ради Остап Процик. В нашій студії також є Левко Захарчишин, заступник голови Львівської обласної ради. Від імені міських депутатів присутній Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради. В якості експерта людина, яка готувала багато аналітичних розробок стосовно 2012 – Андріан Фітьо.

Також на прямому телефонному зв’язку буде наш земляк, а зараз заступник мера Харкова Ігор Шурма.

Я обіцяв сьогодні говорити про «Євро-2012» прямим текстом, тому розпочну з головного питання. Просто кажучи – минув рік. У нас інвестора на стадіон немає, як і багато чого іншого. Ми визначили забудовника стадіону, але за цю землю судиться інша фірма, і невідомо, чим це все скінчиться. І кожен львів’янин бачить, що тут непочатий край роботи – взагалі нічого не робиться. Кому, вибачте на слові, треба дати по голові за те, що Львів може втратити шанс провести в себе матчі Євро-2012?

Остап Процик:

Я думаю, що ми не для цього сюди зібралися. Ключові об’єкти є. Перше, це стадіон. У насправді найскладніша ситуація серед міст України, тому що у Львові немає такої ситуації, як в інших містах, де власники футбольних клубів збудували для своїх клубів стадіони і місто знімає цю проблему з голови.  І знову ж таки, на відміну від ситуації в європейських містах, де держава чи Євросоюз дає гроші, ми єдині в ситуації, коли проект маємо реалізувати самі. На сьогодні вже є визначена компанія – переможець інвестиційного конкурсу на право будівництва стадіону. Найближчим часом з нею буде підписаний договір на проектування. Під час розробки проектно-кошторисних робіт буде визначена остаточна вартість проекту і наступний крок – підписання інвестиційної угоди з даною компанією.

Друге. Станом на сьогодні місто зробило вже все, що від нього залежить – підготувало всю необхідну документацію для початку робіт. Справа за державою. Є указ президента про передачу аеропорту у власність територіальної громади Львова, який є невиконаним. Тобто, місто готове починати. Кажуть, що не бачать робіт. Я думаю, що цього року буде стільки робіт, що їх вже не захочеться бачити.

Остап Дроздов:

А що заважало вже 2007 року щось робити?

Остап Процик:

Звичайно, можна було як тільки Платіні витягнув конвертик – на ділянку, де планується стадіон, нагнати трактори. Але в першу чергу потрібно розробити якісний проект. Щодо часу, то дуже часто ситуація нагнітається. Не потрібна паніка, тому що цейтноту по стадіону немає.  Оскільки нормальний стадіон з проектуванням будується за 18 місяців. Навіть, зробивши скидку на українські реалії.

Остап Дроздов:

Володимир Гірняк як людина, яка сидить у міській раді в якості депутата – чи дійсно все добре?

Володимир Гірняк:

Я б дуже хотів поділяти думку пан Процика. На жаль, я цього зробити не можу. Наш губернатор Петро Олійник сказав, що ситуація є критичною. Я не можу говорити від імені всього депутатського корпусу, але з моєї точки зору, тобто людини, яка займається цією проблематикою вже понад три місяці, ситуація не те що критична, а архікритична.

Що ми маємо на сьогодні? Коли ми говоримо про підготовку міста до Євро-2012, то ми повинні цю підготовку розбити на два етапи – стадіон і все решта.  Що стосується всього решта – ми просто маємо створити нормальні умови інвесторам. Тому що це будуть інвестиційні кошти.  Стадіон – це проблема міста: яким чином ми краще організуємо процес.

Коли ми тільки виграли конкурс на Євро-2012, то у нас була ейфорія. Десь в серпні ми вже почали задавати певні питання. Ми міському голові дали абсолютно усі повноваження. Він хотів додатково 170 чиновників, яким з міського бюджету виділяються кошти, - будь ласка. Директор департаменту – людина, яка на той час не була нікому відома – будь ласка. Заступник мера – киянин, якого ніхто ніколи в очі не бачив – будь ласка.

У серпні ми говорили – давайте проведемо відкритий міжнародний конкурс. Нам сказали, що це є дуже складні переговорні процеси, не можна, щоб вони виходили назовні. Ми доручили це тоді міському голові.

В грудні міський голова на сесії Львівської міської ради сказав: прошу спати спокійно, до кінця грудня буде інвестор на стадіон. Пізніше була заява, що до кінця січня буде інвестор.

Що ми маємо на сьогодні? Я б знову ж таки хотів поділяти оптимізм пана Процика, але якщо взяти конкурс, то конкурсні умови не виконані. Результатом проведення конкурсу є укладення інвестиційного договору на комплексний розвиток території. Інвестиційного договору у нас немає. Ми насправді уклали дві угоди. Це договір на виконання проектних робіт. Що таке договір на виконання проектних робіт? Навіщо було бавитись 8 чи 9 місяців? Ніхто не сперечається, що
ALPINE – це потужна компанія, яка грамотно побудує стадіон. Але я читає предмет договору: підрядник зобов’язується своїми силами розробити проектно-кошторисну документацію. А замовник – забезпечити виконання робіт.  Замовник – управління капітального будівництва, міська структура. Читаю далі: оплата робіт підрядника здійснюється згідно до інвестиційного договору. Якого нема і невідомо, чи він буде.  Його ще треба укласти. Якщо інвестиційний договір не укладений, оплату підрядника здійснює замовник. От я хочу сказати, що вчорашнім рішенням, а ми мусіли на це рішення йти, місто вже могло влетіти від 30 до 60 млн. гривень. Нічим не підкріплених.  Звідки брати кошти? Я сам бізнесмен. Коли йдеться про те, щоб робити якісь роботи, то ми  повні знати, а звідки будуть кошти?

Наступна річ дуже суттєва. На сьогодні ми говоримо суто про проект стадіону. Предметом договору є саме будівництво стадіону. Але стадіон, відірваний від інших інфраструктур не може існувати. Чи там будуть готелі, чи там будуть офіси, чи там будуть спортивні арени? І ми зараз б’ємо на сполох. 14 числа відбудеться сесія Львівської міської ради, де буде доповідати пан Засадний і де ми будемо пропонувати, щоб співдоповідачем був міський голова, який нам розкаже на кінець правду. От ми тільки з міським головою зустрілися і я запрошував його в студію, але міський голова вирішив, що краще, коли пан Остап Процик буде, а я думаю, що він на багато питань міг би дати відповідь. Так от, ми запросимо міського голову, хай би він виступив і сказав, якщо є проблема, то що треба зробити для того, щоб цю проблему вирішити. Але концепція міста, що будемо розраховуватись землею – не працює.

Остап Дроздов:

Пан Левко, ви з висоти обласної ради скажіть, що в нас робиться у Львові із Євро? Ми зриваємо Євро?

Лев Захарчишин:

У цій дискусії, яка щойно була, є дві протилежні позиції. І одна позиція від влади, і друга позиція від влади – одна депутата, а друга одного із керівників міської влади. Мені ця історія із Євро нагадує відомий вислів «Важко шукати чорну кішку в темній кімнаті, особливо, коли її там немає». Для того, щоб цим не займатися, треба просто ввімкнути світло. Друга теза. Очевидно, що Євро - це номер один не тільки для міста Львова, а й для України. Це подія історична. І такі події, такі проекти повинні коментувати перші особи. При всій повазі до пана Остапа і пана Засадного, ми вибирали Андрія Івановича. Я думаю, якщо Андрій Іванович поважає свій електорат, він мав би прийти і сказати: хлопці, все в порядку, я вам гарантую як міський голова, якого ви вибрали, і розказати – одне, друге, третє, четверте, п’яте. І коли немає бажання поспілкуватися напряму чи через телебачення, чи зібрати круглий стіл, чи дати прес-конференцію, то тоді виникають сумніви в тому, що все насправді добре. Тому що є ще одна відома пісенька про те, що все добре, прекрасна маркіза.

Це лірика. Тепер по конкретиці. Я абсолютно розумію суть проблеми, яку пан Гірняк висвітлює. Ми прекрасно розуміємо, що сам по собі стадіон – це не є інвестиційно привабливий об’єкт. На ньому гроші ніхто не заробить. Крім того, що це буде служити громаді міста. Очевидно, що треба розглядати в комплексі це питання – за рахунок яких ресурсів прийде інвестор ікс і вкладе 80 мільйонів.

Остап Дроздов:

Так для того там і землю виділили.

Лев Захарчишин:

Правильно. Формула абсолютна зрозуміла. Вона є логічна. Але щось там не працює. Тому що, якщо за 10 місяців ми вийшли тільки на угоду на проектування, причому, що у близькій до нас Австрії проходить чемпіонат Європи з футболу і там очевидно, що вони чотири-п’ять років тому пройшли ці етапи, тобто є реальні фірми, реальні об’єкти збудовані, є реальні проектанти. То невже треба було десять місяців чекати, щоб знайти проектанта? Тому наша дискусія не буде мати логічного завершення, тому що мають слово сказати перші особи.

Міністр спорту висловив занепокоєння. Губернатор сказав. Голова обласної ради вийшов з оргкомітету, протестуючи проти бездіяльності. Очевидно, що це вже достатні сигнали для того, щоб сказали своє слово перші особи. Тому що я з великою повагою ставлюся до міського голови, він мав велику підтримку, це молода, енергійна прогресивна людина, але я не розумію його позиції в цьому питанні. В мене великий знак запитання.

Остап Дроздов:

Стосовно великого знака запитання. Остап сказав, що ми сьогодні не будемо шукати винних. Але в нас вимальовується винний. У львів’ян виникає багато запитань до міського голови. Бо людина взялася і повинна нести відповідальність. Як каже Володимир Гірняк, що він просив, те йому депутати дали.  У мене питання до експерта. Чи може Андрій Садовий поплатитися за Євро-2012? Я пам’ятаю, як рік тому дуже всі обіймалися і цілувалися при кадрі, коли Платіні витягував з конвертика напис «Україна-Польща», але можливо не все так райдужно закінчиться.

Андріан Фітьо:

При такій ситуації цілком ймовірно, що все це закінчиться плачевно.  Сьогодні Львів вкотре перевернув свою трагічну сторінку в історії. Відбулася певна подія на вулиці Костюшка, 14. Я хотів про що говорити? Можливо, це також є якесь попередження і хотів би висловити співчуття тим родинам, які постраждали внаслідок цієї події.

Наше дослідження показує таке: ділянка, що виділена під стадіон, знаходиться в районі аеропорту. Всього-на-всього
<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />4 кілометри від злітно-посадкової смуги. Це означає, що над тим стадіоном будуть заходити на посадку літаки. А за нормами УЄФА, країна, що приймає чемпіонат,  має здійснювати не менше 80 посадок в день. Це фактично три літаки щогодини. Стадіон знаходиться в зоні аварійного скиду пального. Якщо це не призведе до чогось, то все одно існують певні загрози. Тому я б порадив більш ретельно підійти до місця будівництва стадіону.

Остап Дроздов:

Пане Процик, ви парируйте, а пізніше ми вертаємось до Ігоря Шумами, який зараз нас слухає з Харкова по телефону.

Остап Процик:

Щодо місця, то тут коментувати важко. Місце було побачене і узгоджене експертами УЄФА. Так що це є для нас авторитетна думка. Що стосується ситуації на вулиці Костюка, то це є причина, чому міський голова взяти участь.

Остап Дроздов:

Грубо кажучи, є брак публічної позиції Садового по Євро-2012. 

Остап Процик:

На мою думку абсолютно стає проблемою те, що Євро стає розмінною монетою у політиці. Я не говорю про львівську ситуацію, це є більше ситуація загальноукраїнська. Ми бачимо, як Євро стає такою собі ковдрою, яку різні центри політичного впливу пробують на себе перетягнути. І це найбільша біда. Інсинуацій є дуже багато. І якщо б кожну з них коментувати і намагатися спростувати – за цими всіма поясненнями можна втратити головну роботу. І зрозуміти через якийсь момент, що багато пояснювалося і мало робилося.

Потрібно усвідомлювати, що можна багато говорити, але дійсно є відповідальність на виконавчих органах влади. Не лише міських, але й обласних.  Тому що зрозуміло, що Євро – це не лише місто, це і дороги, і переходи, і так далі.

Остап Дроздов:

У нас на телефонному зв’язку заступник міського голови Харкова Ігор Шурма. Пане Ігоре! Ви, очевидно, чули уривок останньої розмови. У нас до вас є дуже просте запитання. Стільки ходить розмов,  що Харків від Львова відбиває право приймати матчі, що ми хочемо вас прямим текстом запитати: що ви там мутите проти Львова?

Ігор Шурма:

Я хотів би всіх заспокоїти про одну річ. Давайте ми будемо вчитуватися у ті документи, особливо які йдуть від керівних органів УЄФА. Я недавно мав розмову із Григорієм Суркісом. Він, як член президії Європейської організації, розповідав мені, що 28-31 січня відбувалося у Загребі засідання президії виконкому УЄФА. Треба акцентувати увагу на висловах двох людей – генерального секретаря Девіда Тейлора, який у своєму ключовому резюме сказав одну дуже важливу для всіх річ, що абсолютно точно відомо, що УЄФА не збирається обговорювати чи розглядати будь-які альтернативні варіанти. Сьогодні ніхто не ставить під сумнів те, що Євро-2012 повинно відбутися в Україні і Польщі. Але УЄФА занепокоєне не тому, що не бачить позитивних намірів чи змін, а тому, що дуже мало часу. І підтвердженням всього того було заключне слово Мішеля Платіні, який сказав про те, що не проведення Євро в Україні і Польщі – це не є ганьба для України і Польщі, це буде негативна оцінка діяльності всього УЄФА. Тому я думаю, що в Україні не випадково є основні і резервні місця для проведення Євро-2012.

Остап Дроздов:

Харків є резервним містом.  Скажіть прямо, ви вже домовилися через Суркіса про те, що ви будете мати матч за рахунок Львова. Так чи ні?

Ігор Шурма:

давайте припинимо балачки про те, хто з ким домовляється. Я вже з квітня даю коментарі і говорю, що в Харкові міська, обласна влада, бізнес-еліта докладають максимум зусиль, аби Харків став конкурентноспроможним містом для проведення Євро-2012. В чому це полягає? У нас в Харкові трошки менше проблем із замовниками і інвесторами, ніж це є у Львові. Наприклад, у реконструкцію стадіону «Металіст» власник клубу «Металіст» Ярославський вкладає більше як 350 мільйонів гривень особистих коштів.  Тому ті балачки, що можна збудувати стадіон за 80 мільйонів євро – теж доволі такі примарні.

Всю інфраструктуру, яка буде навколо стадіону, а ця територія буде мати назву «Металіст-сіті», він інвестує разом із партнерами 500 млн. євро. І що найголовніше – аеропорт, який має таке саме стратегічне значення при проведенні Євро-2012, він готовий вже інвестувати - відповідні угоди вже заключні – 200 млн. євро.

І можу сказати, що з цього моменту починається етап залучення інвестицій, гарантій залучення коштів в Україну. Львівські чиновники повинні робити те, що буде робити харківський міський голова Добкін. Про що йде мова? З 9 по 11 березня Інститут Адама Сміта у Лондоні буде проводити інвестиційний форум, присвячений темі Євро-2012.  Я не можу погодитися з тією точкою зору, що це не є вдалий бізнес – проект вкладення грошей у стадіон. Якщо б це було нікому невигідно, то в Європі ніхто і ніколи не вкладав би кошти у стадіон. Футбол і інфраструктура – це є величезні гроші і величезні прибутки.

Остап Дроздов:

Що робите ви те, чого не робить львівська влада?

Ігор Шурма:

Сьогодні міський бізнес скоординував свою діяльність з міською і обласною владою і розробляє програми і вкладає гроші незалежно від того, чи буде в Харкові проведено матч чи ні. Але сьогодні вже є затверджені плани, куди починають вкладатися гроші. І в Лондон їде Добкін із своєю програмою, яку він там буде презентувати. І вже на сьогодні ми маємо багато бажаючих з-за кордону вкладати гроші у Харків. З 11 по 14 березня в Каннах буде ще один ярмарок інвестиційних проектів, де знову ж таки чекають харків’ян. І я переконаний, що чекають і львів’ян, і всіх представників шістьох міст України для того, щоб ми могли представити проекти. Хто покаже цікавіший проект і реалістичніший, туди швидше підуть інвестори. І я не бачу трагедії в ситуації у Львові. Я глибоко переконаний, що Євро відбудеться в Україні, а матч буде обов’язково і в Харкові, і у Львові.

Тільки потрібно пам’ятати про одну річ. Сьогодні прозвучала така інформація: для того, щоб побудувати стадіон, необхідно 18 місяців. Я хотів би сказати своїм землякам одну річ: Україна на відміну від Польщі має зобов’язання – всі стадіонні проблеми завершити до червня 2010 року, тоді як поляки мають рік запасу. Якщо Львів не розпочне конкретних будов і реалізації проекту десь до початку літа, то є загроза зриву термінів. Про це говорив Девід Тейлор. Вони занепокоєні не відсутністю роботи, а тим, що є дуже мало часу. Місяць-другий ролі не зіграє, але якщо буде зволікання, якщо буде волокита і відсутність відповідальності людей, то будуть точитися розмови, що Харків щось там перекомпоновує і хоче зробити не так, як це би хотіли у Львові. Харків робить усе, щоб бути конкурентноспроможним

Остап Дроздов:

Дякуємо вам за участь у передачі. Тут вам зі студії кажуть, що повертайтесь до Львова і допомагайте нам, якщо вам так добре вдається у Харкові.

Ігор Шурма:

Вже не одна делегація із міської ради їхала і вивчала роботу із питань управління соціального захисту, а з понеділка приїжджає ціла делегація з управління охорони здоров’я, щоб вивчати досвід, який ми тут проводимо в охороні здоров’я. Існує велика проблема. Для того, щоб зрозуміти, що корисного робиться у Львові і у Харкові, потрібен долати величезну відстань у
1 100 кілометрів. Я сподіваюсь, що ініціатива, з якою вийшли Харків’яни – про наведення авіасполучення між Харковом і Львовом – повинна стати реальністю вже в квітні. Це допоможе тим людям, які фанати футболу і патріоти своєї держави, приїхати в Харків і реально подивитися, що можна зробити на рівні місцевого самоврядування, щоб вирішити цю проблему.

Остап Дроздов:

Я дуже дякую вам за включення. Цікаві були ваші думки. Чекаємо на вас у Львові.

Ігор Шурма:

Хай щастить Львову. Я переконаний, що у Львові і Харкові буде проведено по одному матчу.

Остап Дроздов:

Хай так буде. Це був Ігор Шурма, заступник міського голови Харкова. І каже, що Харків втирає ніс Львову.

Лев Захарчишин:

Абсолютно правильна позиція Харкова, тому що, незалежно від того, чи як резервне місто, Харків отримає право на проведення матчів чині, але навіть сам факт проведення чемпіонату в Україні дає певні інвестиційні зацікавлення. Хотів би сказати про один нюанс. Я не згідний з паном Ігорем. Все-таки сам по собі стадіон, відокремлений від інфраструктури – це не є прибутковий проект. Особливо в наших реаліях. Тому що згадайте скільки у нас на матчах вищої ліги глядачів. Економічний рівень нашого футболу набагато нижчий, ніж у Європі. Як сказав Дячук-Ставицький після чемпіонату світу у Португалії, там вівці по стадіонах ходять. Але не це є мета. Мета є – максимально реалізувати цей шанс: створення сучасного спортивного середовища, інфраструктури. І знову таки, я не можу погодитися із паном Остапом Проциком. Є дуже серйозні сигнали, дзвінки. І заява міністра молоді і спорту, якого важко звинуватити у несимпатії до Львова, бо це людина, близька нам по духу. І те, що казав пан Шурма. Реальні терміни, якщо влітку не почнеться будівництво, тоді це вже серйозна загроза. А на проектування потрібно три-чотири місяці. Навіть якщо типовий проект візьметься. Час на розкачки, дискусії  медитації закінчився. Тому абсолютно конкретно мають сказати перші особи все – план дій конкретно по днях, по місяцях і так далі.

Володимир Гірняк:

Я так само не можу погодитися із паном Остапом Проциком. Я хотів би, щоб пан Остап дав відповідь на одне питання. Ми брали участь у роботі комісії, яка займалась визначенням інвестора до Євро-2012. На кожному засіданні комісії ставилося одне конкретне запитання: а де гроші? Хто буде будувати – питання друге. А де гроші? Хто буде за це платити. І сьогодні ми маємо лютий, а питання не те що не вирішене, питання просто висить.

Я переконаний, що наші глядачі освічені люди і читали книгу «12 стільців». От коли Остап Бендер приїхав у Васюки і пообіцяв під час шахової гри перетворити Васюки у нью-Москву. А закінчилось все тим, що він забрав у мешканців гроші і втік з міста.

Лев Захарчишин:

Я хочу одну тему закинути, яка прозвучала у виступі Шурми. Я не є фаном пана Димінського, але чому не дали нашому місцевому львівському олігарху шанс? Якщо ми говоримо, що виводимо Димінського на конкурс з іншими, то це не дуже серйозна розмова. Тому що це є наш вітчизняний інвестор, він є власником нашого клубу. Він має мати преференції – це однозначно. І він сказав, що готовий реалізувати цей проект. Чому не дійшли згоди?

Володимир Гірняк:

Я не завершив те, що говорив. Ви подивіться, яка ситуація є в інших містах. Донецьк стадіон будує, Дніпропетровськ стадіон будує. Харків стадіон будує. Одеса будує. Стадіони там будує місцевий бізнес в особі президентів клубів. Скільки я читаю ЗМІ, міський голова із президентом футбольного клубу на цю тему навіть не говорив. Серйозність відношення міського голови до цієї теми показує навіть та картина. Яка зараз склалась із Зеленбудом. Із представниками Зеленбуду, де є проблема по тій території, міський голова навіть не зустрівся.

Остап Процик:

Футбольний клуб як представник місцевого бізнесу міг сам запропонувати кращі умови, заручившись підтримкою солідної будівельної компанії, яка має досвід будівництва стадіонів, тому що зрозуміло, що клуб сам стадіон не збудує. Я не знаю. Футбольний клуб міг запропонувати найкращі умови і збудувати стадіон. Поки що місто платить клубу. Місто близько 2 млн. гривень дарує щороку, даючи пільги на стадіон «Україна».

Що стосується інвестора, то на конкурсній комісії було прийняте рішення розділити цю угоду на два етапи – проектна угода і інвестиційна угода – саме для того, щоб негайно розпочати проектні роботи і закінчити їх, як цього вимагається, до травня 2008 року. Таке рішення було прийняте консолідовано на комісії і воно є консолідоване таким чином, що зараз підписується проектна угода, під час реалізації проектних робіт компанія «Альпіна» готує бізнес-план, проектно-кошторисні роботи. І на момент підготовки проектно-кошторисних робіт виходить на підписання інвестиційної угоди.

Остап Дроздов:

Тобто, ми будуємо стадіон всліпу.

Лев Захарчишин:

Альбіні щось не сподобається і вона скаже – ми вам спроектували, заплатили нам гроші – до побачення. І ми лишимось з тим проектом.

Остап Дроздов:

У нас на зв’язку залишається Ігор Шурма. І дуже хоче щось сказати.

Ігор Шурма:

Я б хотів звернути увагу на одну річ.  Я прошу всіх, хто вболіває за футбол і за Україну частіше звертатися на офіційний сайт УЄФА. Там дуже чітко виписано всі позиції, які нам буде диктувати європейська інституція. Хотів би сказати квінтесенцію цього засідання у Загребі. Наслідком був план дій, який був прийнятий Федерацією футболу України і Польщі і був прийнятий членами виконкому і президії УЄФА. Там є одна дуже важлива річ. Там сказано, що визначальними будуть наступні чотири-шість місяців, вони будуть ключовими, щоб уникнути критичних помилок в реалізації проектів, пов’язаних із розвитком інфраструктури спортивного та, напевно, і суспільного характеру, які будуть гарантувати успішність проекту Євро-2012. Це означає, що на сьогодні Україна введена у мережеві і часові графіки робіт і звітності за ці роботи. Двічі в тиждень Україна буде звітуватися перед виконкомом УЄФА. НА цьому етапі дуже важливо сконсолідувати свої зусиллі.

Я так відчуваю, що те, що не вдалося зробити у Львові – вдалося зробити у Харкові. Ми повинні переступити через свої амбіції – треба сконсолідувати всі зусилля заради одного: вийти на виконання тих завдань, які є. Я не уявляю, що у Львові не буде проведено хоч одного матчу, бо це буде трагедія для Львова на сотні років. А для цього ще не пізно створити певні преференції українському бізнесу, який може подати руку допомоги у цьому питанні. Бо те, що зробили з Димінським, те, що йому не давали розвиватися, сьогодні пожинають плоди, шукають, хто є замовник, хто може виходити гарантом. Тому необхідно до сесії, до 14 числа провести цілий ряд зустрічей. В студії і поза студією немає людей, які є ворогами проведення Євро-2012 у Львові.

Остап Дроздов:

Дуже дякую за цю ремарку. Навіть з Харкова людина дивується, що шукаємо інвестора.

Андріан Фітьо:

Ми останнім часом отримуємо дуже чіткі месиджі від президента про те, що потрібне єднання. Тільки шляхом об’єднання ми зможемо все зробити. Харків не ставить питання у Львова забрати, а розширити ареал. Тобто, у Львові лишити один матч і все. А я поставив би питання по іншому. А чому Львів не може забрати у Дніпропетровська і в Донецька по матчу і в себе провести. Бути амбіційними. Цим питанням має займатися перший менеджер міста. Особисто. Відкинути всі справи, не наймати собі помічників, заступників, а самому бути менеджером по Євро. І запросити Петра Петровича, Петра Михайловича Олійника.

Остап Дроздов:

Чітко видно конфлікт Олійника і Садового на предмет Євро. За що так гризуться? Коли Олійник називає Садового клоном, то конструктивністю тут не дуже пахне.

Лев Захарчишин:

Петро Михайлович має дуже образну мову, тому не треба так буквально сприймати. Крім стадіону там є цілий комплекс питань. На відміну від того, яка є ситуація зі стадіоном, головне управління містобудування, архітектури, тобто Лукашик, розробили вже конкретну програму і ця програма вже буде затверджена.

Я вважаю, що проблема є в тому, що існує брак комунікацій і є спроба вирішити все самому, але так, що ніхто цього не буде знати. Шурма правильно казав – є ситуації, є справи, на яких заробляти треба в останню чергу. Я не відкидаю, що можуть бути меркантильні інтереси. Але якщо цей проект буде провалений, то для деяких політиків це буде кінець кар’єрі. Ціна питання дуже велика.

Остап Дроздов:

У нас катастрофічно мало часу. Хочу задати народне запитання на кінець. Чи не здається вам, що Євро-2012 – це є шанс передовсім для влади набити кишені і стати мільйонерами тим, хто ще не став. Де конкурси, там відбуваються всякі процеси, де бюджетні кошти, які йдуть на мільярди – самі розумієте. Хіба ні?

Володимир Гірняк:

Я абсолютно свідомо дивлюсь на те, що там, де великі гроші, там можуть бути великі гріхи. Але якщо проведуть Євро у Львові, то люди це пробачать. Переможців не судять. Але якщо Євро не проведуть, навіть якщо буде все стерильно чисто і 10 томів пояснень, чому не провели, цього люди не пробачать. До 14 числа політики мусять зробити реальні кроки, щоб вийти на сесію міської ради, 19 – на сесію обласної ради з реальними пропозиціями.

Остап Дроздов:

У нас є одна хвилина і кожний має можливість завершити програму концептуальним питанням. НА мій погляд, дійсно поставлений на карту статус Львова. Його репутацію. Дивимось на Харків і заздримо. Як вміють люди виривати свої шанси. Чи не вийде так, що Львів має всі сумні шанси зганьбитися і показати, що влада не настільки ефективна, згаяти час і місто не дуже спроможне відстояти себе.

Володимир Гірняк:

Як депутат міської ради можу сказати наступне. 14 числа міський голова має назвати інвестора. Процес має стати прозорим. Або він має сказати, що він цей процес не контролює. І тоді, відповідно, ми маємо рухатися в зовсім іншому напрямку. Той процес, який ми мали, що ми будемо розраховуватися міською землею, він поки що не працює. І це помітно навіть сліпому.  Через те він сьогодні і не прийшов у студію. Поки що за цю роботу, яка була проведена протягом 9-ти місяців підготовки до Євро, я б поставив двійку. Але деколи студент може завалити іспит, але прийти на перездачу і отримати «відмінно». Мені б хотілося б, щоб у нас був такий варіант.

Андріан Фітьо:

Шанс має зганьбитися влада, а не львів’яни. Львів’яни готові зубами вигризти, тому що це є наша галицька, львівська гордість. Гонор. Ми вступили в еру глобальної конкуренції – з Франківськом, Донецьком, Тернополем. І ми мусимо бути амбітними і дуже наполегливими.

Лев Захарчишин:

Я думаю, що такі програми, як сьогоднішня, матеріали в газетах – це те, що ми можемо зробити як громадяни, львів’яни, я посадовець, але я тут більше як львів’янин, щоб відбулося Євро-2012 у Львові. Тобто, чинити тиск, вимагати від тих людей, які реально керують процесом, щоб цей процес реалізувати успішно. А чи це буде ганьба? Ми владу вибираємо. І якщо провалить влада цей проект, то це і наша ганьба буде.

Остап Процик:

Дуже чітко треба розуміти, що відповідальність за Євро несе місто і конкретно в даному випадку є люди, які відповідають за це.  Я переконаний, що Львів проведе Євро-2012 на найкращому рівні. В мене нема жодного сумніву.

Остап Дроздов:

На такій мажорній ноті ми закінчуємо цю програму. Ставимо, напевно, три крапки, а, можливо, знак питання, після якого йдуть три крапки. Це була політична програма «Прямим текстом». Сьогодні ми говорили про Євро-2012.  Наступного тижня ми чекаємо у цій студії Миколу Гориня. На все добре.


Програму підготовлено за участю Суспільно-гуманітарного консорціуму "Генеза"Назад до списку

09:04 ( 7.09.2022)
Правила та умови використання бездепозитних бонусів

08:31 ( 7.09.2022)
Путін може скористатися звітом МАГАТЕ про ЗАЕС і запустити процес, аналогічний "Мінську"

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня