КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми – заступник голови Львівської обласної ради Микола Горинь
19.02.2008

By: 14.02.2008, 22.05-22.50 – прямий ефір 16.02.2008, 15.00-15.45, повтор

Автор і ведучий програми – Остап Дроздов.   Експерт у студії – Петро Жук, директор Центру з інформаційних проблем територій НАН України   Журналісти – Богдан Куфрик, Експрес, Тарас Вархоляк, ЗІК.   Остап Дроздов:   Доброго вечора. Вас вітає 12 канал і політична програма „Прямим текстом”. Мене звати Остап Дроздов. Це прямий ефір. Не буду переповідати, що наші народні депутати страждають дурнею, не працюють. Зарплата для них капає, але до Львова ніхто доїхати не може, тому що підписка про невиїзд. Це, звичайно, жарт. Та й добре, бо в нас є нагода  - і це давно було бажанням програми «Прямим текстом» - поговорити про політичні процеси в області.  Про політичні процеси, зокрема, у Львівській обласній раді. І сьогодні така нагода в нас є. Я з приємністю хочу представити вам нашого сьогоднішнього співрозмовника. Це є Микола Горинь, заступник голови Львівської обласної ради, просто знана у Львові людина.

Пане Миколо! Я знаю, що ви сьогодні проводили прийом громадян в районі. Я тішуся, що встигли до нас на прямий ефір. До нас – це до журналістів, які мають до вас запитання. В якості експерта у нас сьогодні Петро Жук, директор Центру з інформаційних проблем територій НАН України.

Я обіцяв говорити про обласні політичні процеси. Пропоную почати з обласної ради, оскільки люди – наші виборці, наші глядачі – мають право знати про внутрішні процеси. Для журналістів виглядає на те, що останнім часом Львівська обласна рада вступила в певний етап кризи. Після виборів була створена між фракційна група чи об’єднання «Наша Україна». Два роки роботи обласної ради на межі, я не кажу розколу, але це між фракційне об’єднання, фракція НСНУ голосує собі так, як воно хоче голосувати. Більше того, з’явилося нове депутатське об’єднання «Нова Галичина», яке йде контра з якимись пропозиціями. Загалом експерти кажуть, що при Сенику, а значить і при Гориню, знову ж таки обласна рада перетворилася на такий свого роду додаток до адміністрації і до губернатора. Мене цікавить ваша думка із цього вступного широкого запитання. По ходу будемо її уточнювати.

Микола Горинь:

Ви в питанні так багато вже розказали, що мені немає що додати. Я вважаю, що тут є помилкове враження – те, що обласна рада перебуває в якійсь кризі, що кісь кризові процеси проходять серед депутатського корпусу. Хочу сказати, що криза була. Була на самому початку, коли було дуже тяжко вирішити цілий ряд організаційних питань і практично півроку Львівська обласна рада проходила процес притирання і роботи в нових умовах, яких ще до того часу на місцевому рівні не було. Ми вперше отримали політично структурований обласний парламент. І тут в багатьох випадках починала грати уже роль не думка окремих депутатів, а думка політичних сил, політичних лідерів, де можна було сказати «ні», тут не голосувати, не дивлячись, чи то є тут здоровий глузд, чи немає.

Але минуло півроку, і обласна рада напрацювала дуже багато речей, зробила багато поступу вперед у виїзних рішеннях. Тут є одна дуже цікава річ. Деякі ЗМІ говорять про те, що Львівська обласна рада є придатком до другого поверху обласної державної адміністрації, то зрозуміти то дуже тяжко. Бо 50 відсотків депутатського корпусу сьогодні певним чином стояли в опозиції як до Нашої України, так і ЛОДА, яка сьогодні є репрезентантом НУ в структурах влади. Не можна говорити про те, що обласна рада є придатком. Так само не можна говорити сьогодні, що Сеник, Горинь чи будь-хто інший із заступників аналогічно є тільки в команді Олійника і він відслідковує тільки одну позицію. Останні події показали, що Львівська обласна рада займає дуже серйозну конструктивну позицію, старається проаналізувати дуже чітко, що робиться в нашій області і виносить ті питання на сесію. Навіть той інцидент, який відбувся, ну, не інцидент, а позиція, яку задекларував Сеник, що стосується Євро-2012. Це є простий крок після того, як не можна було вплинути більше серйозно на дуже відповідальну ситуацію, яка складається у Львівській області.

Тому процеси, які проходять у Львівській обласній раді, зараз є нормальними. Хоча я не є прихильник політичної структуризації нашого обласного парламенту чи на рівні районів, чи на рівні міста. Тому що, як показало життя, або ми представники і представляємо інтереси територіальної громади. Або представляємо інтереси окремих політичних сил.

Остап Дроздов:

Ми згодом будемо деталізувати за допомогою наших журналістів також. Я хочу перепитати щодо Нової Галичини, оскільки ця тема зараз дуже обговорюється. З одного боку, депутати мають право створювати свої депутатські групи, свої депутатські об’єднання. Тим паче, що Нова Галичина ставить досить такі нормальні вимоги. З іншого боку, всі зрозуміли, що просто так нічого не відбувається. Ви можете сказати прямим текстом: хто стоїть за Новою Галичиною?


 Микола Горинь:

Можу сказати. Там небагато людей, їх можна перерахувати сьогодні на пальцях двох рук. За тим стоїть цілий ряд людей, які сьогодні є представниками виконавчої влади у Львівській області і в ЛОДА, і в районних адміністраціях. Мета створення відповідної групи мені до нинішнього дня до кінця невідома. Це пов’язано з тим, що я був, не сказав що противником, але дуже серйозно опонував на між фракційному об’єднанні «Нашої України» створенню відповідної групи. Чому? Тому що, не попередивши своїх політичних партнерів, була на другий день створена така група і проголошена на сесії обласної ради. Тобто, є якась інша мета, а не та, яка задекларована сьогодні в тих статутних принципах діяльності Нової Галичини.

Остап Дроздов:

Ви говорите, що за цим стоять люди з виконавчих органів. Я можу вас перепитати версію, що за Новою Галичиною стоїть губернатор Петро Олійник, бо не випадково Нова Галичина з’явилася саме в той момент, коли між Олійником і Сеником як кажуть, і це видно, пробігла чорна кішка. Виглядає на те, що за допомогою Нової Галичини Олійник плутає карти і вставляє палки в колеса Сенику.

Микола Горинь:

Ви трохи помилилися в часі, бо Нова Галичина появилася тоді, коли на операції в Австрії був Олійник. І він не був присутній тут в області. І в процесі обговорення ситуації по Новій Галичині з’являлися розбіжності і між керівництвом Львівської обласної ради, і керівництвом міжфракційного об’єднання НУ.

Остап Дроздов:

Тобто, ви Олійника не бачите за цим об’єднанням?

Микола Горинь:

За цим чисто не бачу. Хоча на першому етапі ми побачили з інформаційних повідомлень, що він підтримує відповідне об’єднання, бо воно допоможе більш серйозно структурувати Львівську обласну раду. Я є противником не по суті створення, а по самій організації – як вона створювалася, кулуарно, без попередження своїх політичних партнерів. І найголовніше – я не бачу сьогодні в тій ситуації необхідності створення окремої групи, коли можна вирішити ті проблеми на своїх фракціях або на між фракційному об’єднанні.

Остап Дроздов:

Подивіться на вимоги цієї Нової Галичини. Вони правильно ставлять питання руба. Все майно – тільки з аукціонів, земля – тільки з аукціонів. Питання регламенту, відкриті голосування депутатів, які мають вивішуватися на сайті.  Особисто я нічого поганого не бачу. Чому ви проти таких нормальних і справедливих вимог?

Микола Горинь:

Покажіть мені хоч один виступ Сеника, мій, чи будь-кого з керівництва обласної ради, що ми були проти тих принципів, про які ви тільки що сказали. Питання не стоїть, що сьогодні вирішує Сеник, Горинь чи Захарчишин, чи Козак, як голосувати, які рішення приймати, як приймати принцип приватизації чи виділення відповідної земельної ділянки. За тим стоїть депутатська комісія, яка дає відповідно на сесію, а сесія приймає рішення. В тому числі сьогодні ті люди, які перебувають в Новій Галичині, вони є членами відповідних комісій, в тому числі і земельної комісії. І ті речі можна вирішувати набагато простіше.

Остап Дроздов:

А до вільного голосування депутатів ви як ставитесь?

Микола Горинь:

Я ставлюсь цілком позитивно.

Остап Дроздов:

Але ж його немає.

Микола Горинь:

А хто винен в тому? Сьогодні процес обговорення і прийняття  відповідних рішень в тій чи іншій фракції, то є їхня внутрішня справа. І вони виносять те на своє обговорення, вони засідають перед кожним сесійним засіданням і приймають відповідне рішення, як голосувати. Мене дивує, коли сьогодні якась команда часом всупереч суперздоровому глузду, махнув рукою чи так, чи так, і відповідно та частина залу сесійного проголосувала.

Богдан Куфрик:

Наскільки мені відомо, Петро Михайлович, перебуваючи в австрійській клініці, дуже добре був обізнаний про те, що створюється така депутатська група, і відразу після повернення зустрівся з цією групою. Тобто, група отримала благословення. Останнім часом ставлення Петра Михайловича до цієї групи різко змінилося. Подейкують, що люди, які входять в цю групу, там також є заступник голови обласної ради, декілька керівників районів. Якщо вони залишать цю групу, то можуть позбутися своїх посад. Яка ваша позиція як заступника голови обласної ради. Ви готові захищати цих людей, якщо дійде до того, що їх буде звільнено.

Микола Горинь:

По-перше, я був всередині в тій кухні, яка з’ясовувала стосунки. Пройшла відповідна конференція партії «Наша Україна». Вони сказали своє слово по відношенню до Нової Галичини, але я чув слова голови ЛОДА про те, що він нікому навіть натяку не робив, що він когось зніме з роботи, якщо вийде з відповідного об’єднання.

Остап Дроздов:

 А вам не здається, що це все гра. Не випадково Батенко як його заступник там перебуває. Ви думаєте, що людина вирішила розвинути власну політичну діяльність?

Микола Горинь:

Чужа душа є дуже темна справа. Я не хотів би заглядати десь глибше і припускати якісь речі, яких я не знаю. Я говорю про ті речі, які я можу проаналізувати, які я бачу.  Ми забагато відводимо часу тій проблемі. Я повторю. На початку, ще перебуваючи в клініці в Австрії, Олійник підтримав відповідне створення Нової Галичини.  Він сказав: ті люди, які об’єдналися в дане об’єднання, поставлять дуже серйозні проблеми і перед головою обласної ради, і перед головою обласної адміністрації.

Тепер воно помінялося. Воно дійсно змінилося. Не знаю, що там сталося. Потрібно було певно покликати за той столик сьогодні одного з фігурантів цієї справи і вияснити ситуацію.

Богдан Куфрик:

А чи не є причиною різкої зміни позиції майнові питання, в котрі вчепилася ця група? І чи будуть на наступній сесії 19 числа слухатися майнові питання? І чи є якась спільна позиція депутаті по майнових питаннях?

Микола Горинь:

У майнових питаннях спільної позиції ніколи не було.  Такої якоїсь загально узгодженої позиції. Ми є політично структуровані, у кожній політичній силі є люди, які відповідно займаються бізнесом і мають свої інтереси. В них є свої підходи до голосування по тому чи іншому об’єкту чи по тій чи іншій справі.

Я поки що не побачив тієї проблеми, яку засвітила Нова Галичина. Дуже цікава цифра прозвучала. Що ми втратили десятки мільйонів гривень. Львівська обласна рада зробила запит до представників Нової Галичини пояснити, звідки з’явилася та цифра. Поки що пояснення ми не отримали. 

В мене інше враження. Складається враження. Що запахло новими виборами.  А можливо і на мажоритарній основі.  І сьогодні є ціла група людей, які вирішили: чого ми маємо йти в колоні, і казати «раз», «два, «раз», «два», а ми підемо своїм ходом. І можливо трошки збоку, щоб камера навіть нас зафіксувала, і ми тоді могли б появитися в той момент, коли проголосять нові вибори.

Остап Дроздов:

Ми говоримо про обласну раду. В мене прохання до експерта щось прокоментувати і продовжимо зараз.

Петро Жук:

Дуже цікавий момент той, що пан Микола все-таки як людина тієї старої генерації ще кінця 80-х, 90-х років, яка ввійшла в політику, і не повністю заражена оцим фетишизмом теперішнім, коли одне кажеться, а робиться абсолютно інше. Перше. Він сказав про ефективність саме мажоритарної системи, коли є відповідальність перед людьми. І сказав дуже важливе, але правдиве слово – інтереси. Шановні виборці, шановні громадяни. Ми маємо зрозуміти, що бізнесові структури мають свої інтереси в обласній раді. Тому що ці бізнесові структури давали гроші на вибори, робили рекламу, ми дивилися, нам подобалося – не подобалося, ми голосували. І саме власне ці інтереси тепер є домінуючими в прийнятті тих чи інших рішень. І майнових в першу чергу, тому що там найбільше інтереси зав’язані обласної ради.

Мене дуже радує, що саме пан Микола чесно це сказав, і очевидно бореться проти цього, по крайній мірі внутрішньо.

Микола Горинь:

Там є не тільки економічні інтереси. Коли я пояснював ситуацію щодо нових виборів, там є і політичні інтереси окремих людей. Найкращий був би варіант, якби ті інтереси були складені докупи, і діяли в інтересах Львівської області. Але поки що не завжди так виходить.

Петро Жук:

Є виборці. Політичні інтереси – зрозуміло. Президентські вибори на носі.

Остап Дроздов:

Проблема з роботою обласної ради, власне те, що пан Петро казав, вона є: тобто, немає вільного голосування депутатів. При всій партійній структурованості і так далі. Все-таки ми, як у Верховній Раді, перетворюємо у кнопкодавів. У мене є таке пояснення, ви кажете, що чому фракції мають це самі пропонувати переглянути таку систему, так от, чому фракції на це не йдуть.  Можливо тому, що дійсно майнові земельні питання простіше пропихати через голів фракцій, якщо вони гарантують, що вся фракція проголосує так, як треба. Ваш коментар.

Микола Горинь:

В кожній фракції є своя ініціативна група людей, які себе проявляють як лідери в доброму чи поганому розумінні, але вони є лідери, які певним чином сьогодні мають важелі впливу на цілу фракцію. І це якраз стає предметом певної маніпуляції, бо підганяється сьогодні політичний інтерес під загальний інтерес нашого регіону: якщо ви проголосуєте, то те є в інтересах Львівської області. Ясно, що такого інтересу немає. І ми то чули, і ми то бачили. Бували моменти, коли Львівська обласна рада голосувала всупереч здоровому глузду, зупиняючи певним чином готове виробництво того чи іншого підприємства.

Остап Дроздов:

За це ж ніхто по голові не дістав?

Микола Горинь:

Дістати по голові в цій системі можна було б тільки так. Якщо б було зацікавлене суспільство, і журналісти могли проаналізувати і донести сьогодні той інтерес до суспільства. В мажоритарній системі набагато легше. Бо якщо б він підняв руку, то, приїхавши на округ, його б запитали: чого це ти так голосував? Сьогодні 70 відсотків наших депутатів є представниками Львова.

Остап Дроздов:

І до Турківщини і Сколівщини вони взагалі ніякого відношення не мають.

Микола Горинь:

І якщо мають вони прикріплені партійною організацією за тим чи іншим регіоном, то вони є зовсім чужі для району. Сьогодні відбулася дуже серйозна за останній місяць така науково-практична конференція по розвитку місцевого самоврядування, де ми узагальнили пропозиції зі всіх областей України і подали до Верховної ради, де одним із основних пунктів є все-таки повернення до мажоритарної системи.

Остап Дроздов:

Існує така думка серед поважних людей. Якщо ти хочеш вирішити своє питання, ти маєш попасти до когось із трьох людей – до Сеника, до Мандюка, зараз він вже відпав, і до Гориня.  Ви чомусь асоціюєтесь із людиною, яка вирішує усі питання.

Микола Горинь:

Це неймовірно помилкова думка. Для того, щоб прийняти рішення, потрібно, щоб 61 депутат проголосував за відповідне рішення. Приблизно 80-90 депутатів у сесійній залі, які складають пів-на-пів БЮТ, Наша Україна, Свобода. Тобто, по одній третій. Питання сьогодні вирішуються не в кабінеті того чи іншого керівника, а вирішуються в комісіях і фракціях.

Тарас Вархоляк:

Повертаючись до теми фракцій. Вже обговорили Нову Галичину. А в мене питання по Нашій Україні. Яка ваша думка стосовно подій в цій фракції, зокрема, Остап вже згадав Ман дюка, колишнього керівника фракції, якого переобрали. Кажуть, що НУ одноосібно керує Петро Олійник. І коли в нього не зійшлася думка з Мандюком, то Мандюка в той же момент усунули.

Микола Горинь:

Я не думаю, що одноосібно керує Олійник, але вплив Олійника є досить серйозний як керівника відповідної структури, керівника партійної організації НУ. І тому відкидати роль фактично першої особи в області було б нелогічно і  якби я сказав щось інше, то це було б неправдиво.

Остап Дроздов:

Реальний голова фракції НУ – Олійник?

Микола Горинь:

Я б не сказав, що Олійник. Є сьогодні люди, які не погоджуються з думкою, яку висловлює Олійник. Йдуть серйозні дискусії і в НУ, і на між фракційному об’єднанні. І навіть та дискусія по Новій Галичині показала, що поки що тіло між фракційного об’єднання є живим, воно ще не вмерло. І воно щось здатне випродукувати.

Аналогічно не був таким повним керівником фракції, який міг би диктувати свою волю, і Мандюк. Хоча коли був керівником між фракційного об’єднання Мандюк, дискусія була набагато жвавішою.

Микола Горинь:

Вас відверто зараховують до людей середовища губернатора. Сам губернатор заявляв компліменти в вашу сторону, сказав, що ви для нього є авторитетом, і це можна зрозуміти без сумніву. Власне, чому Олійник ігнорує думку певної частини своїх одно партійців. Його просили визначитися: або партія, або посада в обладміністрації. Людина не визначилася. І думка незгодних ігнорується. Ви для себе маєте таке пояснення?

Микола Горинь:

Я маю свою думку. Я вважаю, що сьогодні почесний керівник партії НУ Ющенко гробить партію. І відповідно, будь-який адміністратор, який сьогодні стоїть на чолі партійної організації, гнобить і понижує відповідний рейтинг тієї політичної організації. Моя думка – тут потрібно обов’язково роз’єднати. В принципі ніде в світі доброї влади немає. Сьогодні, будучи при владі, роблячи відповідні помилки чи не помилки, жорсткі якісь розпорядження, обмежуючи ті чи ті права, він викликає критику на себе. Вона екстраполюється як на керівника партійної організації. І друге. Практично ініціатива в такій політичній організації просто пропадає. І ми сьогодні бачимо на рівні Києва, що політичної ініціативи в НУ як такої нема. У них якийсь такий сонливий настрій. І я не знаю, чи вони пробудяться з того настрою.

Богдан Куфрик:

Як на мене, найближчим часом на обласну раду очікує чергове випробування. Йдеться про те, що, згідно чинного законодавства, у голови обласної ради повинен бути тільки один заступник. Як буде вирішуватися питання із заступниками?

Микола Горинь:

Після того, як вибрали голову обласної ради, то після того уже домовленості між фракціями пройшли досить легко, вийшли пакетом, проголосували і заспокоїли сесію. Сьогодні так само нема проблем. Ні для мене, ні для Захарчишина, ні для Козак. Ми обговорювали ту проблему. Я в 1997 році більш важливе для себе приймав рішення. І якщо сьогодні потрібно буде прийняти рішення і це буде в інтересах Львівської обласної ради і Львівської області, то в мене не буде ніяких вагань.

Богдан Куфрик:

А наскільки реально, що ваші колеги з між фракційного об’єднання «Наша Україна» погодяться вас відпустити?

Микола Горинь:

 По правді сказати, я маю певні степені свободи сьогодні від тих рамок, у які мене ставить чи моя парті РУХ, чи мій блок НУ, з яким я проходив на вибори. Так що тут не є проблема. Є інша проблема.  Це проблема певним чином порушення того балансу сил, який склався у Львівській обласній раді. І якщо ми повернемося до початку роботи нашої сесії, то ми побачимо, що зможемо знову повернутися на два роки назад і забурити знову сесію. Тому треба дуже гарно і продумано прийняти рішення.

Богдан Куфрик:

Чи під цей шумок не постане питання зміни голови обласної ради? З огляду на те, що у Мирослава Сеника зараз є конфлікт з головою ЛОДА.

Микола Горинь:

Я думаю, що є перш за все певний захист в голови обласної ради. Треба набрати дві третіх голосів, що є дуже й дуже тяжко. Але я думаю, що ми троє зуміємо знайти той варіант, який буде найбільш безболісним для даної ситуації. І ми обов’язково вийдемо з честю з цієї ситуації.

Остап Дроздов:

 Я наведу вашу коротеньку цитату. Ви сказали після вашого повернення у політику після кількарічного неполітичного етапу: я добре розумію, що через сім років повертатися у політику зі своїми індивідуальними планами практично неможливо. Це було гарно сказано, але з цього я роблю висновок, що ви повернулися в політику як виконавець чужих планів. Скажіть прямим текстом, чия ви людина?

Микола Горинь:

Я був людиною тієї ідеї, яка була сформульована у 2004 році. Тоді існуючий штаб НУ запропонував мене на посаду керівника штабу у Львові у зв’язку з тим, що ту проблему у Львові вирішити не можна було.

Остап Дроздов:

Вас попросив вернутися Олійник?

Микола Горинь:

Так. Ви пам’ятаєте, в міській раді було п’ять співголів блоку НУ. В мене весь час було бажання поставити гільйотину і починати то рубати, але то не вдавалося. І тому Олійник, виходячи з тієї ситуації, що він не може вирішити з керівниками політичних організацій, які входять в блок НУ у місті тієї проблеми, вирішив привести людину зі сторони. Так я був втягнутий в те політичне коло. Я не був людиною конкретної якоїсь людини. Я пішов у тому потоці, у якому пішла Львівщина, пішла Україна, борючись за посаду президента Ющенка.

Остап Дроздов:

Ми говоримо про повернення Миколи Гориня як певного символа дев’яностих. Точка зору експерта.

Петро Жук:

Я хотів би захистити президента. Сказано було, що президент гробить НУ. Але ж рівною мірою і НУ гробить президента. І от це, що зараз робиться в Києві. Один із чільників НУ Роман Зварич дає законопроект, який по суті повністю перекреслює дуже позитивні. Нарешті президент зрозумів, я маю на увазі щодо держзакупівель, що треба цю жахливу річ ліквідувати. І приймається дуже згладжений законопроект такою дуже цікавою коаліцією – БЮТ, комуністи і ПР. І він підготовлений нашоукраїнцем Романом Зваричем проти президента.

Микола Горинь:

Але ще є лист Шлапака, заступника керівника секретаріату, який звертається і просить підтримати той проект. Хто кого гробить?

Петро Жук:

Взаємно. Дуже важливо, щоб люди зрозуміли. Бо сьогодні пані прем’єр-міністр сказала, що нічого страшного в тому законі. Що це за закон про держзакупівлі? На мій погляд з точки зору сенсу і здорового глузду одне з найбезглуздіших, а з точки зору наслідків – одне з найзлочинніших, що є зараз. Уявіть собі, господар шукає працівників до себе. Він старається зробити якнайкраще. А якщо він скаже – ви заплатіть 12 тисяч за те, що будете мати право, щоб я на вас подивився, щоб я тільки вирішив. Та хто дурний піде до нього.

Микола Горинь:

Але в тендерному комітеті є нашоукраїнці, є бютівці, є регіони і є комуністи.

Остап Дроздов:

Ви мабуть пригадуєте заяву відомого олігарха Петра Димінського, який прямим текстом заявив, що фінансував цілий список депутатів обласної ради. І ви тоді як заступник голови обласної ради сказали, що зробите чи зробили запит до Димінського, щоб він трохи назвав усі деталі. Особисто в мене немає сумніві, що це фінансувалося і досі фінансується. Мене цікавить інше. Чи ви зробили такий запит і що вам Димінський відповів?

Микола Горинь:

Зробили, але відповіді ми не отримали. Зробили той запит, робилося воно і в прямому ефірі, робилося письмово – відповіді не отримано. Хочу вам сказати, бо ви так легко і гарно зачепили одну тезу – і тоді фінансувалося, і тепер фінансується. Даю слово, що сьогодні ні один із тих олігархів не фінансує.

Остап Дроздов:

Добре, а достовірна інформація така кулуарна. Зараз ви її спростуєте. Чи правда, що ви вели з Димінським переговори про те, аби він підтримав Сеника замість Сендака?

Микола Горинь:

Категорично ні. Вперше з Петром Петровичем ми зустрілися тоді, коли я вже був заступником голови обласної ради на стадіоні, коли дивилися футбольний матч «Карпат».

Остап Дроздов:

Я вам дякую за цю пряму відповідь. Це була відповідь прямим текстом.

Тарас Вархоляк:

В 90-х роках, коли я ще дивився на вас як на мешканця телевізора, ви були головою облдержадміністрації. Казали тоді. що ви були тією людиною, яка могла об’єднати усіх найбільших промисловців Львівщини, найбільших олігархів. Як ви оцінюєте діяльність нинішньої обласної влади, найперше Олійника як об’єднувача усіх цих олігархів Львівщини?

Микола Горинь:

На жаль, є одна річ. У 1990-му році не можна було нікого об’єднати, бо на початку 90-х років ми пережили неймовірно глибоку кризу. Не нинішню девальвацію на 5 процентів, а на тисячу процентів. Коли зарплату діставали в десятках мільйонів. То була криза, яка охопила цілу Україну. Нам не повезло найбільше. Структура виробництва у Львівській області була найгіршою, виходячи з того, що вона забезпечувала військово-промисловий комплекс і основою була електроніка. На сьогодні, виходячи з тих минулих часів, сьогодні у нас олігархів як таких немає. Не можемо ми похвалитися тим сонмом, який є у Донецькій області чи інших. Є окремі люди, але які зробили гроші на чомусь іншому. Той, хто зробив великі гроші в Україні, був прив’язаний до однієї чи іншої труби. Або до газу, або до нафти. Тому говорити сьогодні, що можна об’єднати тих людей, їх просто вже нема. Як і нема відповідних підприємств.

Але сьогодні потрібно дуже серйозно попрацювати з керівниками тих економічних структур, які існують на території Львівської області, створити їм умови, щоб вони максимально посприяли нашому регіону в економічному розвитку.

Остап Дроздов:

Мій колега торкнувся питання вас як певного символа. І дійсно, початок 90-х років, коли формувалася демократична плеяда політиків, ви були на перших ролях.  Для мене тема львівських патріотів дуже цікава. Тому що це багато знаних людей, в тому числі і ви, декларували своє цілковите неприйняття того режиму, ще старого, кумівського, якщо умовно казати.  І в той же час ті люди мали непогані посади. Я можу назвати Дави муку – рухівця, який очолював фонд держмайна, де непогані гроші. І звичайно, ми не можемо запитати вас про митницю, яка теж структура не бідна.

Микола Горинь:

В той час і Давимука, і я – ті наші посади були здобуті відповідно не розпорядженням Кучми чи Кравчука, а проходили вибори і головою виконкому став Давимука.

Остап Дроздов:

Я говорю про такі злачні посади – Фонд держмайна і митниця.

Микола Горинь:

Після того, як Давимука  відійшов, я приклався до того, щоб Давимуку поставити на регіональне відділення фонду держмайна. Після того, як я подав у відставку у 1997 році спочатку з посади голови ЛОДА, а потім і голови обласної ради, Степан Онуфрійович Крет запропонував мені чисто господарську посаду.

Остап Дроздов:

Можна я уточню запитання. Що вас як рухівця і патріота змусило – це не докір – лишатися у митниці, коли прийшов туди Козак?

Микола Горинь:

Ви забули. Я відразу пішов.  Попросив у Києві і оформили скорочення посади і я за півтора року до виходу на пенсію оформив як державний службовець.

Остап Дроздов:

А неправда, що ви за час своєї роботи на митниці подарували своєму зятеві машину?

Микола Горинь:

Зять міг мені подарувати швидше машину. В зятя є своє життя.

Остап Дроздов:

Це була чутка. Пане Миколо! Я вам дякую за відповідь.

Петро Жук:

Тут було сказано про місцевих олігархів. Дійсно, що вони найбільше впливають. А чи не варто обласній раді переключитися від інтересів олігархів до інтересів дрібного, малого бізнесу? Зараз бачимо підвищення цін. Якби передбачили це підвищення цін і за кілька місяців максимально сприяли малому і середньому бізнесу для того, щоб хоч якось збити це все. Тобто, має бути переорієнтація. І тут як людині 90-х років, яка брала участь у справжній революції, і зараз, коли йде мова про передачу влади від олігархів до ширших представників бізнесу, виробників і, власне, народу, може тут обласна рада мала б зіграти активніше роль.

Микола Горинь:

Я дякую за запрошення на дану програму. Я думаю, що час, відведений на передачу, є трохи закороткий для того, щоб серйозніше обговорити ті проблеми. Вертаючись до репліки пана Петра, то мені здається, що якраз зараз Львівська обласна рада працює для того, щоб створити ті умови для малого підприємництва, яке б мало відіграти основну роль в тій ситуації, коли немає того великого виробництва на Львівщині. На жаль, це є справою трохи більш тривалою, але я майже впевнений, що попри всі недоліки Львівської обласної ради, вона дуже серйозно працює в тому напрямку.

Остап Дроздов:

Пане Миколо! Я вам дякую за участь у програмі. Я себе ловлю на думці, що мабуть щось із годинником, бо ті 45 хвилин пройшли дуже жваво. Я дякую, що ви прийшли і говорили з нами відверто. Це була політична програма «Прямим текстом». У нас сьогодні гостював заступник голови Львівської обласної ради Микола Горинь. Наступного тижня ми будемо сподіватися, що депутати візьмуться за голову і прийдуть у нашу студію. Всього доброго.


Програму підготовлено за участю Суспільно-гуманітарного консорціуму "Генеза".Назад до списку

09:04 ( 7.09.2022)
Правила та умови використання бездепозитних бонусів

08:31 ( 7.09.2022)
Путін може скористатися звітом МАГАТЕ про ЗАЕС і запустити процес, аналогічний "Мінську"

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня